• Krátkometrážní

Danielův svět (2014)

Film nemá pedofily oslavovat ani tvrdit, že je to normální. Není. Ale oni sami za to nemohou, a právě to snímek ukazuje, jak to mají těžké. Vyvrátit představu pedofila, jak děti vodí do dodávky a tam obtěžuje nebo co. Pochopit, že oni, když se do dítěte zamilují, tak právě ta láska jim brání jim jakkoliv ublížit. Nešťasná platonická láska bez naděje na možnost někdy mít rodinu, sex, k tomu odsouzení společnosti. Lituju jich, uvědomila jsem si tu hrůzu a moc mě to mrzí, ale stejně bych byla nedůvěřivá a nepustila takového člověka ke svému dítěti. Protože ikdyž nechce ublíži, ikdyž se nesnaží o fyzický vztah, říká že chce, aby byli jen přátelé, tak vim, že takhle to nefunguje a ty city tam prostě budou. Chudáci, nedokážu si představit, co bych dělala. Jsem ráda, že mají aspoň komunity a oceňuju, že jsou schopni si z toho i tak trochu udělat legraci..

Plán (2014)

Nejen pro Pražáky, myslím, že to podobné bude v celé České republice. Nejen pro architekty, ty územní plány prostě hezky slouží k poukázání na korupci, nemusíme jim zas tak rozumět. Člověka to může zhnusit, když se dozví, jak to chodí, ale je to lepší nežít ve slepé iluzi, aspoň se s tím můžeme pokusit něco udělat...

Útěk do divočiny (2007)

Film, který mě dostal. Tím víc, že to skutečný příběh. Útěk do přírody, absolutní svoboda, útěk z města, ze svazjící rutiny, z uspěchaného života, z anonymní společnosti, spoléhání jen sám na sebe, otevřené možnosti, očekávání, co mě vlastně čeká zítra, cestování bez plánů, navazování náhodných a o to ryzejších přátelství. Věci, které mě lákají a hned od začátku jsem Christopherovi fandila, toho skutečného nesmírně obdivuji, jeho odvahu a odhodlání a jsem velmi ráda, že byl jeho příběh zfilmován. Nejradši bych se také sebrala a toulala se, ale přeci jen v dnešní době už je to zase něco jiného a složitějšího.. Ale film mě přiměl alespon k malé změně, zbavit se facebooku, už se držím přes čtyři měsíce a vůbec mi nechybí, celkově se snažím techniku omezovat a doufám, že časem celá společnost pochopí, jak se věci mají a od robotizace všeho možného se ustoupí.. Snímek, který vás nemůže nepoznamenat.

Nebezpečné známosti (1988)

Filmové adaptace, nestává se často, aby se dorovnaly knize samotné, ale musím uznat, že Frearsovi se to povedlo bravurně, možná dokonce tak, že předlohu de Laclose překonal. Skvělé herecké výkony, postavy skvěle vystižené. Nemám, co dodat. Rozhodně lepší než Formanův Valmont, více autentický.

Z popelnice do lednice? (2010)

Na tomto filmu mě zaujalo hlavně téma, potěšilo mě, že se touto problematikou někdo zabývá. Mám pocit, že je to jeden z problémů, o kterých se nemluví a rozhodně by mělo. Já sama trpim, když nějaké jídlo ž nemohu dojíst a musím ho vrátit a potom ještě sledovat všechny ty lidi, co do toho dvakrát píchnou a konec, to mi trhá srdce. A pak když si člověk představí, že to jídlo bylo vyrobeno jen z těch nejlepších srovin, protože většina byla stejně vyhozena, tak to už je vážně moc. A ty číšla, kolik surovin takto skončí, jso opravdu děsivá. Myslím, že dokument by se měl více propagovat, aby se každý zamyslel nad tím, kolik toho spotřebuje on sám i celá společnost a měl potřebu s tím něco dělat... A pro ně, jenž toto nechtějí snášet je tu http://zachranjidlo.cz/

Troja (2004)

Mam pocit, ze film se snazi ukazat hrdiny v jinem svetle nez jak je zname za skoly. Achilles jako nafoukanej hajz, co nakonec sice projevi soucit, ale stejne pusobi spis negativne. Agamemnon nekolikanasobne horsi clovek, vzbuzuje odpor, Menelaos taky nechutnej a jeste ubozak. Oproti tomu Hector je zde ten idealni hrdina. A celkove vsichni v Troje se mi zdaji takovi kladnejsi, nuti nas to jim fandit, ikdyz ja jsem vzdy stala na strane Reku (koreny se nezaprou). No ale celkove z toho asi vychazi nejlip Odysseus, chytry sympatak, kteremu nechybi ani ta kuraz, nejde mu o zviditelneni se a nakonec tu valku stejne vyhraje on. Jinak ja teda stejne pri bojich odvracim hlavu, ale aspon scenu Achilles x Hector jsem vydrzela a rikala jsem si jenom, jak je to nespravedlive, ze ho nemuze zabit no...

L (2014)

Necháváme se unášet na vlně barev s podtextem příjemné hudby. Příjemné, nenáročné.

Za Adolfa by žádní morgoši neměli žádný práva (2014)

Během promítání jsem byla znechucená, naštvaná, bylo mi špatně (a ne z toho, že sál byl nacpaný k prasknutí a musela jsem stát), nevěděla jsem jestli to vůbec chci snášet. Když to skončilo, málem jsem se rozbrečela. Možná to není dokanale zpracované, ale pro mě účel splněn.

6 kroků od sebe (2013)

Skvělý nápad! Asi se moc soustředí na životy jednotlivých aktérů nijak nesouvisející s experimentem, nejspíš chtějí hrát na city, ale nevadí mi to. Každopádně se povedlo, teorie se potvrdila, film působí líbivě, dobře se na to kouká.. Ale muselo to stát šílený prachy...

Komín (2013)

Krásný snímek, zajímavé záběry. Pro nic překvapujícího, ale doufám, že lidem dokáže, že všechny ty technologie nám život sice zlehčují, ale ne zlepšují. Protože tohle je šťastné dětství, skákat do louže, válet se v trávě, lozit po všem možném, klidně i rozbíjet auto. Potěšilo mě, kolik těch dětí bylo, je skvělé, jak si můžou hrát spolu. A supr scéna, jak pojídaj ty cornflaky z podlahy, lidé si moc zakládají na dokanalé čistotě všeho, přitom takhle je to přirozené, děti si musí nějak budout imunitu a mají špínu rády, tak jim jí nechme.