Sloní muž (1980)

Dlouho mi trvalo, než jsem tento snímek mohl vidět. Měl jsem už s různými "Lynchovinami" jisté zkušenosti a tak jsem čekal další halucinogenní film, co mě vcucne do děje a vycucne myšlení. Noční můry se tentokrát nekonaly a na konci snímku mi i ta pověstná slza ukápla. Vynikající herci, skvělá kamera, perfektní děj bez proluk. Nezaslouží si to nic jiného, než opět 100%.

Tajemná záře nad Pacifikem (1980)

Inteligentní snímek, který se řadí mezi filmy o správnosti změny historie pomocí cestování v čase. Vybavil jsem si československé snímky "Zabil jsem Einsteina, pánové" a ještě více "Zítra vstanu a opařím se čajem". Děj filmů je sice velmi odlišný, ale v podstatě všechny jsou sondou do dilematu, zda je správné zkusit historii znovu. U Tajemné záře nad Pacifikem jsem pořád očekával nějaký zásah nebo důležitý zvrat. Zklamáním pro mě pak vyuzlení filmu bylo. Bohužel... Mohu tomu dát takových 80%.

Jóvenes (2004)

Podařený snímek, který diváka zavádí do současného života mladých lidí. Všechny příběhy jsou velmi uvěřitelné a všechny skončí pro hlavní hrdiny velice překvapivě, tím méně ovšem pro diváka. Možná už od začátku jsem věděl, jak to dopadne. Přesto jsem nebyl schopný odtrhnout oči od obrazovky a stejně i mě zápletka nakonec překvapila. Mladí lidé jsou odlišní, každý má jiné cíle a každý může očekávat průšvih. Otázkou je, který je nejhorší. Možná, že i můj příběh by mohl být jedním z těch, které jsou ve filmu. Nejsem sice tak tragický, ale, stejně jak to ukazuje film, jsem mladý a můj život je taky plný zvratů. Zkrátka tohle se velice zdařilo, dávám tomu 100%.

To je vražda, napsala (1984) (seriál) odpad!

opravdu seriál plný logiky. až mě náhodou tahle blbost zabije, tak má rodina jistě nepůjde na policii, ale zajde si za čipernou spisovatelkou v důchodu, která vše bystře vyřeší...

Únos (1952) odpad!

Jen mě mrzí, že mistři Kadár a Klos tohle dělat jaksi museli... Nemohu hodnotit jinak, je to prostě hnus. A zpracování se mi taky nelíbilo. Proč to neudělat ve stylu anděla? S nadsázkou a humorem. Je to plivnutí do tváře všem lidem, kteří si přáli svobodu. Jen si sám sobě nechci krást iluzi, že to dva výborní tvůrci stvořili na něčí objednávku...

Sanitka (1984) (seriál)

Myslím, že velmi nedoceněný seriál. Určitě je to zábavnější a akčnější než nemocnice. A hlavně to není příliš zatížené komunistickým patosem. Neodsouzené emigrace, arogantní vlezdoprdelkové, mercedes pro ředitele. Koukejme na to spíš jako na kritiku té doby, já dávám 95%.

Bylo nás pět (1994) (seriál)

Aj ta krajta :) Vynikající seriál, který prostě miluju! Stoprocentní herecké výkony, skvělý děj, žádná hluchá místa. Postavy jako "Mařka z chudobince" mi v dětství způsobovaly záchvaty smíchu, ale i inspiraci k různým klukovinám. No prostě klasika

Freonový duch (1990)

Poněkud nechápu zdejší nízké hodnocení, já tuhle pohádku mám rád dodnes. Přirostla mi k srdci z mnoha důvodů - jednak jsem se sám účastnil speleoterapie, čili jsem spával v jeskyni a léčil si astma, a taky mi byl blízký ten ekologický motiv. Ten na mě hodně zapůsobil a moc jsem si přál, abych se na chvíli stal hlavními hrdiny a po boku pana Brodského cestoval do minulosti. U některých scén jsem se naopak dost bál, takže jsem to prožíval z mnoha stránek. Dávám tomu pět hvězdiček, jsem rád, že jsem to mohl vidět.

S čerty nejsou žerty (1984)

Bez rozmýšlení 100 %. Vynikající herecké výkony, desítky nezapomenutelných hlášek (Jakápak pravda, jasnosti!, Asi vítr, Máchale, Který z vás je nejbohatší?... a další) a hlavně herci. Jediná chyba na filmu je princezna, osobně bych si zvolil spíš tu mrchu :D

Kameňák (2003) odpad!

Troško, styď se! Kde je rodina Škopkových a princezna Jasněnka? Je to s tebou čím dál horší...