• Thriller

Julia X (2011)

Kevin Sorbo dostane na prdel, Valerie Azlynn dostane na prdel, celý štáb asi tiež. Človek musí byť masochista, aby si tento film naplno užil. Zaujímavé na filme je, že skoro každých 15-20 minút sa moje survival preferencie a sympatie k postavám rapídne menili až sa nakoniec načisto stratili. Keby bol ten koniec na začiatku, ušetrilo by mi to hromadu času.

Freaky Deaky (2012) odpad!

Po necelej polhodinke som stále nevedel o čo ide, prípadne aspoň aký žáner by sa z toho mohol vydivotvoriť. Išiel som sa teda vysrať a ako tak sedím, uvedomil som si, že mám notebúk už nezvrátiteľne kontaminovaný. Film som ani nevymazal, notebúk mám už nový a starý predám aj s týmto bonusom.

Pár nenormálních aktivit (2013)

Wayans ma dnes sklamal. Musím loviť v pamati, či som sa vôbec pri tom zasmial. Škery múvy is dead.

Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

4 retro hviezdy ale mám výhrady: 1. k Emme Stone, ktorá tu bola celkom zbytočná, pokojne to za ňu mohla hrať Veronika Žilková. 2. k strate retrohumoru ku koncu filmu 3. a hlavne k neuveriteľne homosexuálnemu prejavu Ryana Goslinga.... Senn Pean bol výborný, ale niekedy to s tým svojim talentom až preháňal (poručík Worf, hehehe).

Zlomené město (2013)

Marky Mark zase "exceluje". Najprv som myslel, že keď nebude moc hovoriť, mohol by to byť priemerný film. Neskôr som si povedal, že keď nebude v zábere, možno by sa aj na to dalo pozerať. Nebolo to ani priemerné a pozeral som s jedným okom zavretým. Ak by tam neboli drahí herci, tak si ten film ani nikto nevšimne. A podávali aj tak len priemerné výkony, lebo v tak napísanom príbehu sa inak ani nedalo.

Muž odnikud (2010)

Videl som dopolovice a to mi stačí. Viac sa už naozaj nedalo. "whitehouse@whitehouse...", a podobné veci ma pomaly ale isto zabíjali. Od začiatku som nevedel kto je kto. Nielenže všetci korejojaponci vyzerali ako číňania, ale režisér ani kameraman tomu vôbec nepomáhali. Takže kým som zistil, komu mám držať palce, bolo to už v polovici zabíjačky a klobásky sa už údili. Pripravte sa na "moderný" typ kamery, pri ktorej je v zábere všetko nepodstatné a to hlavné si máte domyslieť. Hlavný hrdina je osamelý tigrovlk s minulosťou temnou a akčnou ak som dobre pochopil, policajti sú hlúpi ako u nás, ak som dobre pochopil, a mafiáni nepoužívajú tradičné čínske chladné zbrane, ale tradičnú sekerku. Ako u nás. Asi začnem fandiť Severnému Čo-senu. Podľa mňa správy spoza demilitarizovanej zóny majú lepší scenár aj hercov. Hviezdu dávam za druhú polovicu filmu, ktorú som nevidel, ale verím, že tam bola aspoň jedna kvalitnejšia scéna.

Sestra (2012)

Lanovková dráma. Paráda. Alpy a pod nimi jeden panelák - dolná smogová stanica a navrchu v horách ekonomická inverzia, hehe. Mať o nejakých 20 rokov menej, inšpiroval by som sa. Od začiatku je jasné, kto je a nie je sestra, ale to nevadí, pre štatistikov je aj tak vždy nejaká povolená odchýlka. Herci sú výborní, Simon, ktorý vypadá jak 8ročný Pljuščenko, je naozaj presvedčivý a jeho ..sestra.. tiež. Pochválim aj ostatných detských hercov, sú o riadny kus lepší než škrobená záclona. Príbeh a jeho podanie sa mi veľmi páčili, pekne sa to stupňuje. Na chvíľu som sa zľakol, že Simon odíde s lanovkovou partou do sveta a stane sa prezidentom USA, ale bola to len pikosekunda. No a po dlhej dobe som videl naozaj poriadny 5hviezdičkový koniec filmu.

Wrong (2012)

Dupieux si zaslúži zlynčovať. Čo je to preboha za meno?! A navyše Quentin! A Jack Plotnick má byť jeho Laura Dernová? Jediné, k čomu ma tento film dohnal¨je, že si musím pozrieť aj tú jeho vraždiacu pneumatiku Roberta, aby som sa utvrdil v presvedčení, že Monsieur Dupieux má v hlave kakový (pôvodne som chcel napísať "kakaový", ale takto mi to pripadá presnejšie) puding. A ešte jedna vec: vzácna ukážka toho, ako môže byť jeden film zároveň dobrý a pritom úplne zlý. Preto sa to aj ťažko hodnotí - no nechcem to vidieť znovu, to je isté, bohužiaľ si niektoré scény zapamätám navždy a možno 2-3 "skeče" by som si pozrel znovu. (Prízvuky ma bavili, ale so psom sa nedá telepaticky spojiť, skúšal som to na svojom. Či majú výkaly pamäť, to som neskúšal. Zatiaľ.)

Long Branch (2011)

Jediné plus Long Branču je, že je šort. Keby to premietali v záchodovej mise pred každým spláchnutím, nevšimnem si toho. Nijaké!

Kšeft na jeden den (2012)

Dal by som aj 5 hviezd, ale okrem dvoch hlavných postáv neboli herci veľmi presvedčiví a naviac tá otravná otravná (2x) lietuvka, miesto ktorej by asi každý vybral do filmu radšej Helenu Mirrenovú či dokonca Zuzanu Srandovnovú. U postáv nejakú logiku nehľadajte, ja som to prešiel s tým, že sú to predsa angličania a... pomohlo. Nakoniec, ak by sa všetci na svete správali racionálne, to by boli ale zaujímavé filmy.