Nespoutaný Django (2012)

Stárne Tarantino? Nebo zraje? Na každý pád mu tady ta překvapivá ukázněnost slušela. Tři hodiny jsem vstřebal jako nic.

Skins (2007) (seriál)

Seriál ze života anglických teenagerů - už základní popis zní mým uším velmi lahodně. Úplně mi nesedlo rozčlenění "co díl, to příběh jednoho". Taky vizuálně seriál působí hodně lacině. A možná tvůrci občas hrají až příliš artovou hru. Ale tím pro mě hlavní negativa prakticky končí. Herecká mládež (na pár výjimek) výborně hraje, příběh je relativně chytře psaný a humor skvělý. Scénář sem tam položí divákovi nepříjemné klišé, aby vzápetí šokoval nečekanou událostí. Škoda jen, že humoru postupem času ubývá a Skins se průběžně stávají o poznání vážnějším seriálem. Viděny 2 série - do nové generace se mi aktuálně úplně nechce pouštět.

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Fincher je borec! Bez ustání dokazuje, že si místo na vrcholu žebříčku současných režisérů bez výjimek zaslouží. Co film, to vybroušený kus dokonalé filmařiny. Fincherova kvalita se pochopitelně zrcadlí i v této adaptaci prvního dílu slavné knižní trilogie. Úchvatná Rooney Mara, zde zcela nahá, a přesto nepřitažlivá, potom milá a pak zas vražedně děsivá. Místy jsem se ztrácel v množství postav a lehce zamotaném a krapet nudném detektivním případu, ale Fincherova (a Reznorova!) genialita se zde projevuje natolik, že nakonec váhám mezi 4 a 5 hvězdičkami.

Prometheus (2012)

Do kina jsem vstupoval téměř úplně čistý - o Prometheovi jsem věděl jen to, že se jedná o sci-fi od Scotta a žádného z Vetřelců jsem předem neviděl. Rovněž jsem logicky nevěděl, že má mít Prometheus s Vetřelci cokoli společného. Určitě i proto byl pro mě film podstatně méně "confusing", než pro vetřelčí fanoušky. Dokonalý audiovizuál, hustá atmosféra a ani minuta nudy - to jsou hodnoty, které mi hravě vyvážily dosti děravý a nechytrý scénář.