Jolee

3 body

<< předchozí 1 2 3
    • 4.12.2017  20:10
    Wind River (2017)

Až na pár patetickejch vět ve scénáři, kdy jsem si zakroutila očima, jsem se nemohla odlepit od plátna. Skvěle tíživá atmosféra, skvělej Jeremy Renner, lehce ale zřetelně načrtnutá problematika odsunutí a zacházení s původními obyvateli Ameriky, naturalismus. Academy Awards, co? Jo?

• 20.11.2017  15:18

Hutná depka, ale perfektně natočená a zahraná. Asi nejsilnější role Ivy Janžurové hned po Kočáru do Vídně.

• 16.11.2017  00:09
    Gambit (2012)

Promiň Coline, promiň Alane, ale tomu filmu prostě něco chybí. I když vy dva jste byli k poňuňání jako dycky.

• 12.11.2017  20:26

Harry Potter je moje dětství. Začala jsem ho číst přesně na mé jedenácté narozeniny, takže jsem se s celým příběhem dokonale ztotožnila. I když ve filmu chybí některé pasáže z knihy, tak se velmi povedl a nese úžasnou symbolickou hodnotu. Dobro nad zlem vždycky zvítězí, ať chcete nebo ne. "Is it all real or is it just happening inside my head?" "Of course it is happening inside your head, Harry. But why should that mean it is not real?"

• 6.11.2017  13:38

Co v takovym filmu proboha dělá Nicholson, to nepochopim. Těch 116 minut je skoro k nevydržení.

• 29.10.2017  23:16

Oproti první sérii plné komorní avšak hutné atmosféry se druhá série vydává lehce megalomanským směrem. Více efektů a akčních scén ovšem na úkor znepokojivé nálady, která byla v první sérii nejvíce poutavá. Nicméně herecké výkony znovu naprosto skvělé a i k novým postavám si okamžitě vytvoříte citovou vazbu. Zvláště Mad Max do party nerdů parádně zapadla. A klasicky to nejde neshlídnout naráz...

• 23.10.2017  10:32

Neleze mi do hlavy, jak mohla Portman odsouhlasit, že bude rok po Black Swan hrát v něčem takovém. Nesympatický postavy, debilní děj a extrémně předvídatelný konec. Trochu jsem doufala, že se alespoň zabije na konci v autě.

• 7.7.2017  12:25
    Happy End (2017)

Takový trochu klišé dnešní moderní doby.Třináctiletá holka, co si všechno točí na mobil, spratek ze zbohatlický rodiny, co za každou cenu musí svojí revoltu vůči rodině projevit ostudou na rodinných sešlostech, táta od rodiny, co podvádí svojí ženu, a upnutá matka, co se za každou cenu snaží rodinu držet pohromadě. Jediný zpestření (ovšem žádný překvapení) je senilní dědek na vozejku. Během 107 minut ale žádná z postav nezískává sympatie ani nebudí odpor, jen lhostejnost. Jo a Michael Haneke má asi hodně rád vraždu udušením.

• 7.7.2017  11:29
    Misandrie (2017)

Bizár par excellence. Neurazí, nenadchne, ale pobaví.

• 6.7.2017  23:58
    Cukrář (2017)

Desetiminutová standing ovation tvůrcům filmu byla na místě. Introvertní snímek o introvertech, který překypuje emocemi, jež jsou ale drženy celou dobu pod povrchem. Nádherně netradiční a komorní příběh o lásce, kde se místy prolínají i dozvuky bolestivé německo-židovské otázky. Skvělá intimní kamera. PS: Nechoďte na tenhle film, pokud máte hlad. Je to sebemrskačství.

• 6.7.2017  23:31

Jsou filmy s nudným scénářem, skvělým scénářem, uvěřitelným scénářem, příšerným scénářem, se scénářem přitaženým za vlasy, ale tenhle film má tak roztomile bizarní příběh, který prostě fakt může vymyslet jenom magor a tak trochu vizionář. Hrozně mile a nepodbízivě podaná teenage lovestory. Do Fanning bych se zamilovala i já a Kidman zase ukázala, že vážně umí zahrát všechno. I smradlavýho punkáče. Jeden z mála filmů z festivalu, který bych si klidně pustila podruhý.

• 15.11.2016  23:24

Jediný, co mě mrzí, že jsem tenhle film neznala, když jsem byla teenage. Skvělá hudba, atmosféra i postavy. Nenucený, upřímný a nepodbízivý.

• 30.10.2016  22:27

Dle traileru se film tváří jako mysteriozní thriller, ale přitom by se dalo říct, že jde spíš o drama jedné ženy nebo vlastně několika žen. Postavy jsou vyobrazeny hodně emotivně, hlavně charakter Emily Blunt a Haley Bennett. Detailní záběry tváře při emotivním vypětí, soustředění na pocity, člověk by řekl, že byl snímek natočen pod taktovkou ženy. Slyšela jsem přirovnání k Fincherově Gone Girl, ovšem Gone girl je naprosto chladná a vypočítavá filmová bitch, která vás na konci totálně zmrazí, za to Dívka ve vlaku je spíš ubrečenost s lehce překvapivým i když očekávatelným koncem.

• 22.9.2016  11:26

Ten film je kult, ať si to přiznáte nebo ne. Tedy minimálně pro target audience, kterou měl původně oslovit. Spousta hlášek se proměnila v meme a gify, které kolují na sociálních sítích. Navíc McAdams je v roli Reginy George fakt boží bitch.

• 28.8.2016  17:20
    Aloha (2015)

Takový obsazení a taková sračka. Proč do romantický komedie míchat rakety a politiku? Na Havaji? Nemám nic proti míchání žánrů, ale jen když to má nějaký smysl, tady to bylo úplně zbytečný.

• 17.8.2016  13:02

Akčňák pro holky no. Chápu, že muži z toho asi nebudou unešený. Suicide Squad jsou takový Charlie's Angels, akorát počet andílků se omezuje jen na jednoho lehce acido-halucinogenního anděla v podobě Margot. Výběr hudby top.

• 15.7.2016  16:09
    Orange Is the New Black (TV seriál) (2013)

Snad první seriál s ženskou postavou v hlavní roli, který můžou sledovat i chlapi a nebudou se cítit předávkovaní estrogenem. Charaktery, ač nejsou nijak zvlášť emocionálně vykreslené, tak se neustále vyvíjí. Hlavní hrdince se v průběhu pobytu ve vězení mění nejen slovník ale i hranice, za které je ochotna jít. Momentálně jsem si na seriálu vybudovala slušnou závislost.

• 20.2.2016  15:53

Stejně jako Dawisův starší film Uprchlík má Dokonalá vražda hustou atmosféru a skvěle vybrané herce. Je to zase klasická devadesátkovina, kde se rodily ty nejlepší thrillery. Ovšem u konce jsem si rvala vlasy, protože Gwyneth se chová tak nesmyslně, až to bolí.

• 18.2.2016  21:28

Skvělé herecké výkony - Eddiemu Redmaynovi bych fakt věřila, že je jemná dívka v těle zženštilýho chlápka a z Matthiase Schoenaertse, i když vypadá jako mladší a svalnatější Putin, jde tichá síla. Až na pár kýč scén má film opravdu silný příběh, vcelku zajímavou kameru a krásné kostýmy.

• 26.1.2016  21:52
    Úkryt (2002)

Jako jo, atmosféra skvělá, dost "natěsno" scén, kdy můžu ječet, když se na film dívám sama. Ale tyvole vždyť se občas ty postavy chovaj úplně nesmyslně...

• 26.1.2016  21:41

Musím dát alespoň 4 hvězdy za Danielovu odvahu vynést pravdu na světlo světa a dokonce i na plátno. Téma dokumentu naprosto převažuje nad zpracováním, to ano. Ale je neskutečně důležité, aby se takovým tématům někdo věnoval a bojoval tak proti stigmatizaci duševních poruch. Pokud se alespoň trochu zajímáte o trestné činy spáchané na dětech, víte, že naprostou většinu spáchali jinak narušení jedinci. Například ti s disociální poruchou. To, že jste pedofil a cítíte k dětem sexuální náklonnost ještě neznamená, že dítěti jakkoliv ublížíte.

• 3.1.2016  22:56

Chci mít doma na mazlení Sharon Stone.

• 31.10.2015  22:13

Sugestivní kousek s dvěma dějovými liniemi, skvělým obsazením a výkony herců. Co mi jen pořád neleze do hlavy a přijde mi dost povrchní, je fakt, že se dcera hlavního hrdiny zamiluje v podstatě jen do zevnějšku nějaké osoby. Jako chápu, že do zevnějšku Brada Pitta se zamiluje každá, ale přesto mi to do filmu s tak hlubokou myšlenkou nesedí.

• 23.9.2015  11:55

Trochu filosofická a dost sexy upířina. Nikdy neomrzí.

• 3.9.2015  22:35
    Uprchlík (1993)

Další z devadesátkovejch thrillerů, co má prostě skvělou atmošku. Baví a bude bavit ještě stokrát.

• 3.9.2015  14:50

Přiznám se, že jsem na to šla z prdele, protože jsem ve své prudce inteligentní hlavince tušila, že to asi bude sračka. Byla. Hodina a půl snahy o přesvědčení, že Paťo měl těžké dětství. Vyrostl na sídlišti s mámou, která ho milovala a miluje, a svým otčímem. V 18 letech zjistil, že jeho otec je cikán. Toť vše. Žádnou sílu příběhu necejtim, protože je to jen nafouklá bublina vyčpělých emocí. Závěr snímku, tedy Paťova výprava do Indie, snad ani není třeba komentovat. Jedna hvězda za vtípek o Darince, pobavil.

• 17.8.2015  00:44
    Amy (2015)

Asif Kapadia si očividně dal velkou práci se sbíráním materiálu... a vyplatilo se to. Byla svá, divoká a strašně křehká. A já zhruba půlku filmu prořvala.

• 25.7.2015  15:51
    Mimoni (2015)

Ve snímku Já, padouch jsou geniálním doplňkem a postavičkami, které si musí zamilovat každý, ovšem do "celovečeráku" to jaksi nestačí. V začátku filmu, kde ukazují historické šlamastiky tehdejších vůdců a panovníků, jsem trošku doufala, že tam hodí i Dolfiho. I když to už by na Amíky bylo asi moc. Škoda.

• 23.7.2015  14:49
    Popelka (2015)

Nádherná klasická disneyovská Cinderella. Všechno přesně tak, jak jsem si to jako malá vysnila v té kreslené.

• 23.7.2015  13:25
    Hannibal (2001)

"Would you ever say to me "stop"? If you loved me, you would stop." Právě na tuto otázku mám absolutně jinou odpověď než agentka Starling, protože Hopkinse se nedá nemilovat. Nemá však asi moc cenu tady pět ódy na geniálního herce. Skvěle vystižená atmosféra Florencie, která odkazuje svou ponurostí přímo k atentátu, který byl spáchán v 15. století na Medicejské.

<< předchozí 1 2 3