Jolee

okres Praha

3 body

<< předchozí 1 2 3 4
    • 5.9.2018  23:59
    Věřte nevěřte (TV seriál) (1997)

Ježiš jak já jsem tenhle pořad milovala, když jsem byla malá!

• 5.9.2018  23:29

Dona Quijota nezabil Toby, nýbrž Terry Gilliam. Měla jsem chuť se po filmu střelit do hlavy.

• 5.9.2018  23:19
    I am a Killer (TV seriál) (2018)

Velmi dobře natočená dokumentární série, která dává stejný prostor pro vyjádření každé straně. Díky tomu nepodsouvá pohled nebo názor, který byste měli zaujmout. Všichni dotazovaní vězni navíc na trest smrti čekají již několik let, takže už k tak silným příběhům přidávají pokoru a zodpovědnost za své činy. Brečela jsem od začátku do konce.

• 4.7.2018  01:57

Čekala jsem horor, dostala jsem parodii na horor, protože tohle prostě Cage nemůže myslet vážně. Je tam všechno: tygři, LSD, motorkářskej gang démonů, ujetý typicky americký náboženský freaks, mrtvej Bambi i vesmír. Ovšem hrozně jsem se pobavila!

• 4.7.2018  01:31

Francouzský Ocean's Eleven, kde je Danny trochu uťápnutej moula s psycho-matkou, co vypadá jako figurína ve výloze HáeMka, Terry Benedict v podání odporně slizkýho britskýho drogovýho dealera, Tess jako krásná imigrantka z chudinský čtvrti a Vincent Cassel ne jako lišák, nýbrž vyžilej seladon se slabostí pro konspirační teorie. Perfektní kombinace. Budete jim v tom překupování drog fandit stejně jako celej velkej sál na KVIFF. Bylo to boží.

• 1.5.2018  20:23

Jako na to, že jsem v podstatě skoro 140 minut pozorovala video-hru, kterou za mě hraje někdo jinej, tak mě to dost bavilo. Skvělá dystopie na děsivý, nicméně ne nepravděpodobný, vývoj virtuální reality.

• 20.2.2018  23:43

V dnešní České republice plné fake news a politiků "napadající" investigativní novináře obzvláště aktuální film. Mezi Streep a Hanksem to perfektně funguje, snímek se dotýká i ženské otázky raných 70. let, ale je zároveň natočen s lehkostí a místy i vtipem. Závěrečný vtípek s Watergatem pobavil.

• 13.2.2018  14:48

Když tenkrát v osmdesátkách chtěli komoušský papaláši politickou satiru po Divadle Járy Cimrmana, tak si zřejmě měli počkat na Tondu Blaníka. Je to aktuální, je to Blaník a dokonce jsou tam (většinou nechtěně) zapojený i veřejný postavy. Ovšem pořád to na celovečerák nestačí. Každopádně Ivan Bartoš je top, ten rozesmál celej sál.

• 6.2.2018  20:14

Aby se Amíci z tý svojí byrokracie a předpisů neposrali. Perfektně zahrané životopisné drama dvou neskutečných frajerů z kokpitu. Sullyho vážně nemohl hrát nikdo jiný než Hanks a Aaron Eckhart mu svou nonšalancí skvěle sekunduje. Emoce bez patosu, tak jak to má bejt.

• 19.12.2017  23:57

Hele já nevim, jo. Ale musim dát jednu hvězdu aspoň za to, jak se na mě Lord Voldemort celej film hezky směje.

• 4.12.2017  20:10
    Wind River (2017)

Až na pár patetickejch vět ve scénáři, kdy jsem si zakroutila očima, jsem se nemohla odlepit od plátna. Skvěle tíživá atmosféra, skvělej Jeremy Renner, lehce ale zřetelně načrtnutá problematika odsunutí a zacházení s původními obyvateli Ameriky, naturalismus. Academy Awards, co? Jo?

• 20.11.2017  15:18

Hutná depka, ale perfektně natočená a zahraná. Asi nejsilnější role Ivy Janžurové hned po Kočáru do Vídně.

• 16.11.2017  00:09
    Gambit (2012)

Promiň Coline, promiň Alane, ale tomu filmu prostě něco chybí. I když vy dva jste byli k poňuňání jako dycky.

• 12.11.2017  20:26

Harry Potter je moje dětství. Začala jsem ho číst přesně na mé jedenácté narozeniny, takže jsem se s celým příběhem dokonale ztotožnila. I když ve filmu chybí některé pasáže z knihy, tak se velmi povedl a nese úžasnou symbolickou hodnotu. Dobro nad zlem vždycky zvítězí, ať chcete nebo ne. "Is it all real or is it just happening inside my head?" "Of course it is happening inside your head, Harry. But why should that mean it is not real?"

• 6.11.2017  13:38

Co v takovym filmu proboha dělá Nicholson, to nepochopim. Těch 116 minut je skoro k nevydržení.

• 29.10.2017  23:16

Oproti první sérii plné komorní avšak hutné atmosféry se druhá série vydává lehce megalomanským směrem. Více efektů a akčních scén ovšem na úkor znepokojivé nálady, která byla v první sérii nejvíce poutavá. Nicméně herecké výkony znovu naprosto skvělé a i k novým postavám si okamžitě vytvoříte citovou vazbu. Zvláště Mad Max do party nerdů parádně zapadla. A klasicky to nejde neshlídnout naráz...

• 23.10.2017  10:32

Neleze mi do hlavy, jak mohla Portman odsouhlasit, že bude rok po Black Swan hrát v něčem takovém. Nesympatický postavy, debilní děj a extrémně předvídatelný konec. Trochu jsem doufala, že se alespoň zabije na konci v autě.

• 7.7.2017  12:25
    Happy End (2017)

Takový trochu klišé dnešní moderní doby.Třináctiletá holka, co si všechno točí na mobil, spratek ze zbohatlický rodiny, co za každou cenu musí svojí revoltu vůči rodině projevit ostudou na rodinných sešlostech, táta od rodiny, co podvádí svojí ženu, a upnutá matka, co se za každou cenu snaží rodinu držet pohromadě. Jediný zpestření (ovšem žádný překvapení) je senilní dědek na vozejku. Během 107 minut ale žádná z postav nezískává sympatie ani nebudí odpor, jen lhostejnost. Jo a Michael Haneke má asi hodně rád vraždu udušením.

• 7.7.2017  11:29
    Misandrie (2017)

Bizár par excellence. Neurazí, nenadchne, ale pobaví.

• 6.7.2017  23:58
    Cukrář (2017)

Desetiminutová standing ovation tvůrcům filmu byla na místě. Introvertní snímek o introvertech, který překypuje emocemi, jež jsou ale drženy celou dobu pod povrchem. Nádherně netradiční a komorní příběh o lásce, kde se místy prolínají i dozvuky bolestivé německo-židovské otázky. Skvělá intimní kamera. PS: Nechoďte na tenhle film, pokud máte hlad. Je to sebemrskačství.

• 6.7.2017  23:31

Jsou filmy s nudným scénářem, skvělým scénářem, uvěřitelným scénářem, příšerným scénářem, se scénářem přitaženým za vlasy, ale tenhle film má tak roztomile bizarní příběh, který prostě fakt může vymyslet jenom magor a tak trochu vizionář. Hrozně mile a nepodbízivě podaná teenage lovestory. Do Fanning bych se zamilovala i já a Kidman zase ukázala, že vážně umí zahrát všechno. I smradlavýho punkáče. Jeden z mála filmů z festivalu, který bych si klidně pustila podruhý.

• 15.11.2016  23:24

Jediný, co mě mrzí, že jsem tenhle film neznala, když jsem byla teenage. Skvělá hudba, atmosféra i postavy. Nenucený, upřímný a nepodbízivý.

• 30.10.2016  22:27

Dle traileru se film tváří jako mysteriozní thriller, ale přitom by se dalo říct, že jde spíš o drama jedné ženy nebo vlastně několika žen. Postavy jsou vyobrazeny hodně emotivně, hlavně charakter Emily Blunt a Haley Bennett. Detailní záběry tváře při emotivním vypětí, soustředění na pocity, člověk by řekl, že byl snímek natočen pod taktovkou ženy. Slyšela jsem přirovnání k Fincherově Gone Girl, ovšem Gone girl je naprosto chladná a vypočítavá filmová bitch, která vás na konci totálně zmrazí, za to Dívka ve vlaku je spíš ubrečenost s lehce překvapivým i když očekávatelným koncem.

• 22.9.2016  11:26

Ten film je kult, ať si to přiznáte nebo ne. Tedy minimálně pro target audience, kterou měl původně oslovit. Spousta hlášek se proměnila v meme a gify, které kolují na sociálních sítích. Navíc McAdams je v roli Reginy George fakt boží bitch.

• 28.8.2016  17:20
    Aloha (2015)

Takový obsazení a taková sračka. Proč do romantický komedie míchat rakety a politiku? Na Havaji? Nemám nic proti míchání žánrů, ale jen když to má nějaký smysl, tady to bylo úplně zbytečný.

• 17.8.2016  13:02

Akčňák pro holky no. Chápu, že muži z toho asi nebudou unešený. Suicide Squad jsou takový Charlie's Angels, akorát počet andílků se omezuje jen na jednoho lehce acido-halucinogenního anděla v podobě Margot. Výběr hudby top.

• 15.7.2016  16:09
    Orange Is the New Black (TV seriál) (2013)

Snad první seriál s ženskou postavou v hlavní roli, který můžou sledovat i chlapi a nebudou se cítit předávkovaní estrogenem. Charaktery, ač nejsou nijak zvlášť emocionálně vykreslené, tak se neustále vyvíjí. Hlavní hrdince se v průběhu pobytu ve vězení mění nejen slovník ale i hranice, za které je ochotna jít. Momentálně jsem si na seriálu vybudovala slušnou závislost.

• 20.2.2016  15:53

Stejně jako Dawisův starší film Uprchlík má Dokonalá vražda hustou atmosféru a skvěle vybrané herce. Je to zase klasická devadesátkovina, kde se rodily ty nejlepší thrillery. Ovšem u konce jsem si rvala vlasy, protože Gwyneth se chová tak nesmyslně, až to bolí.

• 18.2.2016  21:28

Skvělé herecké výkony - Eddiemu Redmaynovi bych fakt věřila, že je jemná dívka v těle zženštilýho chlápka a z Matthiase Schoenaertse, i když vypadá jako mladší a svalnatější Putin, jde tichá síla. Až na pár kýč scén má film opravdu silný příběh, vcelku zajímavou kameru a krásné kostýmy.

• 26.1.2016  21:52
    Úkryt (2002)

Jako jo, atmosféra skvělá, dost "natěsno" scén, kdy můžu ječet, když se na film dívám sama. Ale tyvole vždyť se občas ty postavy chovaj úplně nesmyslně...

<< předchozí 1 2 3 4