Black Widow (2021)

Scarlett opět nezklamala ale to co předvedla pro mě dosud neznámá Florence mě velice potěšilo. Děj nabírá hned ze začátku na obrátkách a za mě (asi SPOILER) vrcholí soubojem již vzrostlých “sester”. Poté je to klasická Marvelovská řež, která neurazí ale ani neohromí. Díky!

O vánoční hvězdě (2020) (TV film)

Pohádka by mohla být super ale ta přehnanost “nadpřirozena” a hlavně bujaře nesmyslný slovník hvězdného obyvatelstva mě stálo dosti mnoho nervového vypětí.

Zmizelá (2014)

Nejde an tak o to, že se mi samotná podstata filmu líbila či nelíbila - vůdcovství v rodině na straně ženy jde asi mnoha lidem proti srsti, to já teď ale nehodnotím. Co rozhodne o tom, jestli se vám film líbil nebo nelíbil? Jde u vás pouze o american dream family nebo o happy end? Tak v tom případě se vám tento snímek asi líbit nebude na 100%. Ale pokud se bavíme o filmech, které ve vás něco zanechají, na které si vzpomenete v každodenním životě, které vás ovlivní při rozhodování a na které rozhodně nezapomenete - tento snímek k nim patří. "Mě se to tak hrozně nelíbilo a přesně proto jsem napjatě dřepěl a sledoval co se bude dít a snad ani jednou nemrkl". Perfektní film s mnoha zvratama a prakticky nikdy se nestane to, co očekáváte, že by se mělo stát. Jak se říká - Majstrštuk!

Králíček Jojo (2019)

Na doporučení jsem shlédl tento snímek a v prvních pár minutách měl dojem, že to ani nedokoukám. Humor byl až nepříjemný a když SPOILER přišla ona zděná osoba na scénu, tak to působilo ještě odpudivěji. Zlom však nastává v samém závěru filmu, kdy se během pár minut stane prakticky všechno, co v divákovi zanechá ten pocit zamyšlení. Koukněte rozhodně na to ale za mě, pouze jedenkrát.

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Nebýt fakt důvtipného konce, rozhodoval bych mezi jednou a dvěmi hvězdami neboť téměř všechny nápady a zápletky použité v tomto snímku byly prakticky zkopírovány z jiných, podstatně starších a zdařilejších snímků. Aneb kdo poznává převrácené Sarah Connor a John Connera z Terminátora... A tak nějak vůbec - myšlenky se až nápadně podobají a když se poté zjeví Bruce Willis.. No, jako oddechovka dobré ale rozhodně si to dlouho pamatovat nebudu.

Rambo: Poslední krev (2019)

Kolikpak ti je, Dědo? Jsou tu dva úhly pohledu.. První: Je škoda, že si Silvestr zničil celou dokonalou serii právě tímto snímkem, nebýt toho závěru tak to není ani béčkový akčňák.. Vždyť co.. unesená "dcera" , záchranná mise a trochu té krve? Navíc se zapojením nechutnosti drog? Nevím, asi ne... Druhý: Tak to je bomba!! téměř 75 letý děda hraje ve filmu, rve se ve filmu, zápasí s drogama, teče z něj krev... Myslím jakože jak to pořád tito herci dělají? Nechápu.. Kvůli penězům už fakt asi ne. Asi se mu očividně nechce do důchodu.. Dobrá práce dědo! Úvod sice rozvleklý ale ten SVŮJ finish jsi si pořádně užil!! Nevím, asi jo...

Iluzionista (2006)

Tak tohle mě skutečně nezaujalo.. Asi to bylo na mě moc pozvolný a pomalý a hlavně ta stopáž? Po 40/50 minutách jsem začal usínat (a že si mi to fakt nestává u ničeho!) a už jsem se toho nezbavil.

Sherlock (2010) (seriál)

Ačkoli nejsem zrovna "serial killer" byl jsem přemluven se na toto dílo podívat. Rozhodně nelituji! Tímto komentářem mluvím o celém dílu, nehodlám slovně komentovat každý díl zvlášť. Úvod zcela strhující, analýza člověka na základě drobných maličkostí, jak nám Sherlock předvádí, je naprosto brilantní! Obsazení do této nadupané série zvoleno perfektně aneb když spojíte průbojného a netrpělivého Benedicta s malinkým hobbitem, který dokáže veškeré svoje city vyjádřit v obličejové mimice. Zvraty ve filmech mám rád, zde jich bylo opravdu hodně a když do hry pak vstoupí Moriaty jakožto odvěký rival, není co dodat. Všechny díly jsem si náramně užival a v průběhu asi čtrnáctidenního sledování jsem se několikrát přistihl, že všechny zkoumám očima Sherlockovýma a zkouším dělat tu stejnou analýzu, kterou provádí on dennodenně - nutno říct, že párkrát se zadařilo! :D Závěrem bych chtěl říci, že ačkoli se může zdát Sherlock jako suchá bezcitná bytost, tak mě se pro jeho účely spíše více hodí a líbí právě ono chování na počátku série - suché a bezcitné, nikoli jeho začínající duchaplnost a láskyplnost ke konci série. Ať žijí sourozenci!!

Ulice (2005) (seriál) odpad!

Já shrnu hodnocení všech těchto českých seriálů (Ulice, Ordinace, nemocnice na kraji.... nevím) do tohoto komentáře. Bude to krátké. Jsou 2 úhly pohledu. První - mě jakožto mladému člověku se to nelíbí (jsou i vyjímky mezi mladými ale ty pouze potvrzují pravidlo..), protože člověk celý den sedí v práci, lítá po městě, je v dopravní zácpě, hádá se v obchodě...... řeší problémy každodenního života, přijde "vyřízenej" domů říká si "ták, teď si odpočinu ať to zítra zase zvládnu" no a zapne televizi a tam koukat na problémy, které řeší někdo jiný na jiným (filmovým) místě??! Fakt ne! děkuju!!! Druhý úhel pohledu - těmto lidem se to povětšinou líbí (a mě by se asi líbilo taky) jsou starší lidé nebo spíše pak důchodci. Celý život pracovali a teď najednou "nic" . Tak si těmito snímky tak trochu nostalgicky připomínají tu každodenní shoňku pracovního života a žijí další svět zvaný Ulice........ Rozhodně tento můj komentář neberte jako urážku ať už jste kdokoli - je to můj názor na tyto snímky. Díky.

V pasti (2018)

Tak tohle se povedlo. Rozhodně o poznání víc než snímek "Tiché místo" který jsem shlédl shodou okolností ve stejný den jako tento snímek. Filmy řekl bych s podobnou tematikou hororového napětí. Ale tady toho bylo daleko více. Víme kdy se na zem ty potvory dostali a další drobnosti, které snímku přidávají grády (je pravda, že tomu všemu ve snímku dost napomáhá jak jinak než božský Malkovich). A samotné ztvárnění neviditelných monster... Neskutečný - vidíme jen vítr, vznášející se listí, stíny... Krása. Atmosféra je přiměřeně nahustěná tak, aby to byl příjemný večerní kousek ale zároveň se hezky usínalo.. Rozhodně doporučuji!!!