Ve jménu vlasti (2011) (seriál)

Spočiatku veľmi rozporuplný seriál. Pár častí je hluchých, ale postupom času to začína gradovať. Seriál určite nadchne každého, koho baví podobný žáner. Trocha mi začínala vadiť Claire Danes (Carrie Mathison), nakoľko zosobňuje najinteligentnejšiu, najšikovnejšiu a najtvrdohlavejšiu agentku v celej CIA a aj po porušení predpisov sa jej nič nestane a nie je suspendovaná. Keby jej tvrdohlavosť nebola ukazovaná v plnej kráse v každej časti seriálu tak by som nemal čo negatívne napísať. Naopak, Damian Lewis (Nicholas Brody) sa výborne zhostil svojej úlohy. Výborný výkon. Dávam plný počet. Seriál je veľmi zaujímavý, ktorý odporúčam pozrieť.

Méďa (2012)

Nebolo to zrovna najlepšie, ale taktiež to nebol ani prepadák. Dalo sa na tom pobaviť a to najmä na prvých 50 minútach. Potom to začala byť nuda. Priemerný film, ktorý keď si pozriem, tak ma neurazí a keď si ho nepozriem, tak o nič neprídem.

Top Gear (1978) (pořad)

Výborný seriál o autách. Veľmi rád ho pozerám a vždy sa na tom pobavím. A to najmä vtedy, keď si robia naprotiveň. Autá a programy o autách mám veľmi rád, avšak niekedy mi vadí, že sa nesústreďujú na testovanie áut, ale skôr na zábavu. Preto dávam 4 hviezdy.

30 minut po půlnoci (2012)

Celkovo som bol s filmom spokojný, ale nie je to nič svetoborné. Keby nešlo o nakrútenie podľa skutočnej udalosti tak by to bol čistý priemer. Veľmi mi tam vadilo správanie hlavnej hrdinky. Jedným argumentom dokázala zmeniť názor akéhokoľvek ortodoxného odporcu. To, že je za morom taký ohlas je len z toho dôvodu, že išlo u Usámu bin Ládina. Na to sú Amíci obzvlášť pyšní.

Blbý a blbější (1994)

Úplne oddychová komédia. Povedal by som, že ten kto ju chce pozerať tak musí mať dobrú náladu. V sklesnutej nálade ho to asi baviť nebude a bude skôr pobúrený. Pamätám sa, ako som to prvý krát pozeral a smial som sa na tom ako blázon. Slzy mi tiekli po tvári. Táto komédia mi úplne sadla a vždy si ju veľmi rád pozriem. To je ešte starý dobrý Jim Carey. V nových filmoch to už nie je on. Nepatrím medzi fanúšikov amerických komédií, ale toto sa podarilo. Kto to nevidel, tak odporúčam.

True Blood: Pravá krev (2008) (seriál)

Na začiatku musím napísať, že nepatrím medzi fanúšikov seriálov alebo filmov s upírmi. Na True Blood som dostal tip od kamarátky. Po zhliadnutí prvej série som si povedal, "prečo nie, môže byť!" To som však netušil, ako to bude ďalej pokračovať. Totálne zničenie seriálu 2 sériou. 3 séria sa mi zdala na úrovni prvej, takže som bol spokojný. Sériu 4 a 5 by som ohodnotil ako odpad. Seriál sa vyznačuje nepochopiteľnou rotáciou veľkého množstva postáv, zmenou charakteru postáv atď. A okrem toho sa mi herečka Sookie vôbec nepáči. Vôbec sa do seriálu nehodí. Jej nespočetné množstvo ksichtíkov a iných druhov neverbálnej komunikácie mi začali po chvíli veľmi vadiť!! Seriál hodnotím na 2 hviezdy!

Nic nás nerozdělí (2012)

Najlepší scenárista je život sám. Tu sa to znova ukázalo. Krásny skutočný príbeh o znovunájdení stratenej rodiny po ničivej vlne tsunami. Veľmi pekná hudba, výborné spracovanie. Film je príjemne dojímavý, nič silené. Nie je to však žiadna uplakaná melanchólia. Miestami mi aj slzy vyhŕkli. Dávam plný počet hviezd.

Carlitova cesta (1993)

Veľmi dobý film, ktorý by sa nestratil ani v súčasnosti. Výborný Al Pacino znova ukázal svoje majstrovstvo. Hviezdu som odobral za spracovanie Carlita, nakoľko je vykreslený len ako priekopník a predajca drog. Toto mi na film s mafiánskou tématikou príde ako strašne málo.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Veľmi dobrý film. Príjemné dialógy, žiadne hlúposti. Veľmi dobré herecké obsadenie. Výborná réžia. Je to proste Quentin Tarantino. Rozmýšľam čo by som vytkol, ale nič ma nenapadá. Bavil som sa. Dávam najvyššie možné.

Afghánské peklo (2011) odpad!

Som rozčarovaný. Čakal som od toho oveľa viac. Toto ma však sklamalo. Film v podstate nemal úvod, ale rovno sme sa objavili v jadre deja. Herecké obsadenie veľmi zlé, dramatické to nebolo vôbec v ničom. Veľmi nezáživné. Tento snímok zaraďujem do kategórie odpad. Zbytočná strata volného času.