• Fantasy

Cizinka (2014) (seriál)

Červená knižnica pre ženy vhodná k zaváraniu uhoriek. Ak máte chuť na hard core romantiku, pátos najvyššej úrovne, dobrodružstvo v sukniach, svalnatého ryšavca, srdce, kotvu a kríž, je to niečo pre vás. Autorka predlohy mala zaručene bujné predstavy pri tvorbe hlavného záporáka. Venujem dve hviezdičky za výpravu a pekné Škótsko.

Dánská dívka (2015)

Famózny námet vo vizuálne atraktívnom období - to je pre filmárov síce lákavá predloha, ale zato plná nástrah. Ako napríklad: pateticky štylizovaná scéna v "retro" štýle, filmové "vylepšenie" pôvodného príbehu, či ufňukaná hlavná postava. Všetky tieto nástrahy sa tvorcovia snažili prekonať, no najmenej sa im to, podľa mňa, podarilo s Eddiem Redmaynem v úlohe Einara Wegenera. Ten si na tento film pripravil škálu troch hanblivých chichotov, jedného odhodlaného výrazu a dvoch smutných pohľadov - a takto vystrojený si vystačil celé dve hodiny. Verím, že nielen mne, ale aj iným divákom, šiel po prvej polhodine s tým hanblivým chichotíkom dosť na nervy. Na druhej strane, Alicia Vikander bola prirodzená, uveriteľná a famózna. Oceňujem však tému - takých nie je nikdy dosť! Strata času to určite nebola - u mňa 70%.