kokofek

Jana Petříková

okres Opava

• 26.8.2018  17:14
    Dubček (2018)

Každý národ touží mít své pokud možno kladné hrdiny.Asi je to všeobecně ve všech lidech.Něčemu a někomu věřit.Někomu čestnému a spravedlivému za kterým půjdou davy i na smrt.Myslím,že tak to bylo i v případě Dubčeka.Lidé chtěli věřit,že se objevilo světlo na konci tunelu.Proto je vyprávění z pohledu hrdiny příliš zjednodušené a přímočaré. Na druhou stranu pustit se do tak ožehavého tématu našich nedávných dějin je už samo o sobě výzvou.

• 12.7.2014  18:08

Film jsem viděla snad 100 x a stále mě baví.Pořád se směju nahlas a zároveň je mi smutno když si uvědomím jak moc panu Burianovi po válce ublížili.Asi a téměř určitě je závist ta nejhorší lidská vlastnost, která plodí zlo v nejhorší podobě. Vzdávám tímto poctu člověku , který si zaslouží obdiv a uznání a náš dík za smích,který vyvolává jeho umění i po tolika letech a bez kterého se nedá žít.

• 1.1.2020  16:41
    Dumbo (2019)

Trochu více pohádkové a málo tíživé než bývají Burtonovy filmy,ale ten večer mi to prostě sedlo.

• 15.8.2017  20:39
    Dunkerk (2017)

Připoutána k sedačce a vtažena do děje.Dlouze doznívající pocit diváka,že tam byl.

• 15.2.2020  16:55

Neuvěřitelné herecké výkony.Je- li to pravdivé ví jen bůh.Ale asi to není podstatné.Přiblížení života současného papeže se zřejmě zakládá na pravdivých údajích a pro laika je velmi zajímavé.

• 1.1.2016  18:29

Herecký koncert hlavních představitelů,kde je v hlavní roli láska.Myslím,že zobrazení lásky v její čisté podobě je uměleckým záměrem filmu.Bohužel pro většinu lidí je nepřekonatelným problémem něco takového pochopit.Potřebují mít své zajeté koleje, své jistoty v podobě zavedených schémat vztahů.

• 23.9.2014  20:36
    Dárce (2014)

Téma už mnohokrát zpracované,ale stále nevyřešené.Asi by to bylo na Nobelovu cenu.Začátek a průběh udržel moji pozornost,ale konec zbytečně kýčovitý.Tlumení lidských emocí probíhá i v našem současném světě i když ne zatím celoplošně.Je známo, že manažeři na vysokých postech, kteří řídí tuto zemi všichni ,možná až na vyjímky, užívají antidepresiva.

• 23.2.2019  17:42

Není to komedie k popukání,ale život není komedie k popukání.Občas se zasmějete,občas pousmějete a mezitím i pláčete.Je však důležité ,kde a s kým jsme ve startu a také jak jsme vybaveni geneticky.Máme v té oblasti chalupu a už jako dítě jsem si všimla jak odlišný může život být.A to samozřejmě nemyslím jen hmotné statky.Ale především způsob myšlení,nastavení hodnot a všudypřítomný alkohol.

• 19.11.2016  16:00

Film se zaměřuje především na vykreslení atmosféry doby a tím pádem i příčin chování obyvatel stalinistického Sovětského svazu.Atmosféry všeobjímajícího strachu z represí jakéhokoli náznaku nesouhlasu s politikou státu. Je pak až s podivem,že si hlavní hrdina zachová špetku soucitu a vlastní vůle.Bohužel druhá polovina filmu se už tak nepovedla.

• 7.3.2015  17:15
    Dům (2011)

Vzájemné nepochopení a neschopnost tolerance jeden k druhému.Starší generace vychovaná systémem, že ten kdo zdědil postavení pána domu,dříve k tomu i majetek, má právo určovat co je dobré a co není.Určovat svým potomkům cestu ke štěstí a tím zamezit,aby dělali v životě své chyby, které k tomu patří.Nikdy to nefungovalo a asi fungovat nebude.

• 17.6.2018  16:36

Velmi dojemně a zárověň věrohodně až naturalisticky vylíčena atmosféra v zemi zničené válkou.Beznaděj z budoucnosti,touha po životě,která hraničí s bezohledností.V dnešní době plné dostatku až přebytku dost těžko uvěřitelné.Ale jako ostatně v každé době jsou lidé,kteří neztrácejí svou lidskost a lidé.kteří využijí danou dobu ke svému prospěchu.

• 12.8.2013  21:25
    Důvěrnosti (2007)

Film mě velmi potěšil.Je možná objevem pro některé muže a asi i hodně žen,že onanujou taky dívky.Vůbec se nejedná o nymfomanky,ale asi o 10 procent žen, které mají k sexu kladnější vztah,podobně jako skoro všichni chlapci stejného věku.A u nich se tomu nikdo nediví.Bohužel to nechápou chladnější jedinci, kteří v tom věku necítí vůbec nic a bohužel jim to někdy vydrží po celý život.Je mi jich líto.

• 30.6.2018  17:20
    Escobar (2017)

Ano já vím,kdo viděl narcos,tak je jasné,že se mu vtěsnání děje do dvou hodin nebude líbit.ALE! Já prostě Javiera miluju a vidět jeho další mistrovskou exhibici je pro mě zážitek.

• 3.10.2015  17:28
    Everest (2015)

Film,který je třeba vidět na velkém plátně.Lépe se tak ponoříte do pocitu chladu a namáhavého výstupu.Lépe tak vnímáte osudovou krásu velehor a na konci se dostaví hřejivý pocit,že jste v teple a pohodlí a pomyslíte si ,tak to asi zkoušet nechci.Po kině přijedete domů a přečtete si zprávu , že v Tatrách opět někdo zahynul!

• 8.6.2013  11:34
    Evilenko (2004)

Fuj ještě ho pořád vidím před sebou.Možná trochu přidaného mystična mu přidalo na odpornosti,ale nic to nemění .K tomu hrůzná doba komunistického temna, hlavně v myslích lidí,která je ve filmu ukázána jako podhoubí zvrácenosti.Nevím jestli dokáže přímo ovlivnit zrození sadistického vraha a kanibala,ale každopádně ovlivnila základní vztahy člověka k člověku, k životu a to je taky hrůzné.

• 13.2.2016  18:22
    Ex Machina (2014)

Po skončení jsem měla chuť se podívat co se krývá pod kůží mého předloktí.Včas mě ale zadržela myšlenka, která mi proběhla hlavou.TO BYS PŘEC MUSELA BÝT CHYTRÁ!!!!!!

• 28.6.2015  16:30
    Experiment (2010)

Co všechno se v nás skrývá?Možná to o sobě ani sami nevíme.Některé vlastnosti jsou potlačeny a vyplavou na povrch až pod vlivem určitého tlaku kladeného na člověka.Jsme opravdu na vrcholu evolučního vývoje?Adrien Brody tvrdí, že s tím můžeme něco dělat.Doufám ,že má pravdu.

• 19.10.2014  16:15
    Fair Play (2014)

Silný příběh, silné téma,které zase není tak neobvyklé.Pro mě osobně tomu něco chybí.Celé je to jaksi vlažné .

• 3.3.2019  18:59
    Favoritka (2018)

Brilantní příklad,že se člověk,potažmo ženy nemění.Úchvatné herecké výkony.Mám ráda historické snímky tak nějak z jiného úhlu.

• 2.5.2015  21:48
    Fish Tank (2009)

Film o tom jak zoufale potřebujeme lásku a pocit , že někomu na nás záleží.Jsme savci a jako takoví potřebujeme ve vývoji pocit jistoty,který nám dává matka svou péčí , která zahrnuje tělesný kontakt.V přírodě takové mládě zahyne.Člověk ,který se považuje za vývojově nejvyšší článek přírody však tyto zákonitosti úspěšně potlačil a postaral se ,aby jeho mláďata přežila jen s uspokojením základních potřeb.Takto neuspokojivé dětství přežije bez úhony na duši jen silný jedinec. Třeba je Mia takovým jedincem a její příběh by pak měl šťastnější konec, ale to už film neřeší.

• 23.9.2017  16:24
    Florida (2015)

Prokletí 21.století-stařecká demence.Předchozí generace ji nepoznaly v takové míře,protože se zdaleka nedožívali takového věku.Tudíž pokud se nenajde lék,dožijeme se jí všichni.Obávám se však,že vztahy již budou vypadat poněkud méně vřele.Dnešní dorostenci již zdaleka nevykazují přirozenou touhu někomu pomáhat. Herecký výkon Jeana Rocheforta je excelentní!!!

• 9.12.2017  15:50
    Fotograf (2015)

Je zřejmé,že Jan Saudek chtěl být takto viděn.Netouží po odkrytí svých vnitřních pocitů.Vnímavý divák to pochopí.Náznak neutěšeného dětství tuto teorii dokládá.Geniální umění by se nikdy nemělo odkrývat na dřeň.

• 3.6.2017  15:11
    Fénix (2014)

Zajímavé téma ,ale nějak nedodělané.Láska,zrada,domněnky,očekávání.Všechno to nějak splyne i s koncem,který to nijak nevylepší.Škoda.

• 7.7.2019  15:28
    Fúsi (2015)

Film o tom ,že i zklamání k našemu životu nezbytně patří a posune nás dál.

• 14.2.2015  17:14
    GAL (2006)

Západní demokracie určitě není dokonalá, protože nikdo ještě nevymyslel systém,který by člověka jako tvora mocichtivého a závistivého vychoval k vlastní zodpověnosti.Určitě je ale rozdíl mezi totalitou a západní demokracií.V totalitě by novináři nic nevyšetřovali.

• 15.9.2015  21:54
    Gangster Ka (2015)

Skvělý Hynek Čermák, který je tak dobrý,že bych mu hned věřila, že má doma trezor s miliony a ovládá jimi kohokoliv si zamane.

• 7.7.2019  15:37

Silné, napínavé,plné zvratů a opět se skvělou hudbou.A Cillian Murphy opět sladký!!!!!!!!!!

• 29.5.2014  21:14
    Godzilla (2014)

Na začátku celkem překvapivě zajímavé,uprostřed táhnoucí se klišé a opět srdcervoucí scény telefonátů a loučení v americkém stylu.A uboze málo 3 D efektů ,které se v některých scénách přímo nabízí.

• 9.2.2020  19:49
    Golem (1936)

Na svou dobu velice zdařilé dílko až se mi nechtělo věřit,že je z roku 1936.Velmi přirozené herecké výkony ,nerušící doprovodná hudba,kostýmy.

• 17.3.2014  22:24

Musím to vidět znovu,protože to chci pořádně vstřebat.Neopakovatelný Ralph Fiennes a celá plejáda herců. kteří si to očividně užívali.Ikdyž někdy rozsahem malé roličky o to víc výživné.Pro mě plný počet!!!!!