Zlomené město (2013)

Pěkná detektivka která nikoho neurazí ale ani neohromí se slušnou atmosférou, noir nádechem,dobrým OST a kvalitními hereckými výkony. 3*=60%

Zmatená duše (2007)

Úžasný snímek ve kterém Matt dokazuje že není jen nějaký klikař který dostal roli v parádních přátelích a nebo že mu prostě role sedla ale pan herec který zvládne jak komedii tak dramatickou roli.Kamera společně se střihem jdou ruku v ruce a tak se nemusíte bát a sympatický scénář je jak šití na Matta který zde hraje Hudson což je podivín se sociálními problémy kterému nemůže nikdo a nic pomoct jak kvanta prášků které hltá jako lentilky tak psycholožka se kterou se sblíží víc než by měl.Ovšem jednou potká dívku kterou zde ztvárnila rozkošná Lynn a zjistí že nepotřebuje prášky ani drahé ‘‘doktory‘‘ na to aby se cítil jako člověk.A tak se Hudson pouští do neprozkoumaných vod v podobě vztahu.No a jak to dopadne?..to už zjistěte sami proto že tento snímek není jen pro fandy Matta ale pro fandy a příznivce dobrého dramatu s nádechem komedie.5*=90%

Ztracená generace (2012)

Generace Um… je film troufl bych si říct ‘‘artovní‘‘ kde ho provází celou dobu jedno slovo…zvláštní.Ať jde o třesoucí se kameru,zdlouhavé záběry na nic nebo dialogy u kterých ve velké části nevíte o co jde (ne že bych je nechápal ale po jejich konci jsem si řekl hmm a proč o tom mluví?).V hlavní roli Reeves (John) který si rozhodně ostudu neudělá a role podivína mu sedla ale jak ho do filmu dostal je mi neznámo.Slečny jsou pěkné a jejich herecký výkon nevykoj k filmu celkem sedí.Příběh podivína Johna který toho moc nenamluví a bezduše proplouvá svým životem ve kterém mu dělají společnost dvě narušené kamarádky,kočka a spolubydlící co tvrdí že je jeho bratranec rozhodně není pro každého.I když zatím všechno napovídá v neprospěch filmu tak jsme se po čase do něho svým způsobem vžil a užíval jsem si ty dialogy,podivné chování a Johnovu vášeň pro natáčení kamerou kterou ukradl(což je jedna z nejlepších scén).Jak už jsem psal tento zvláštní film není pro každého a pochopím když někdo řekne že tento film je ‘‘ kravina ve které se nic neděje a nedává smysl‘‘ ale mě se líbil a kupodivu dost.Mám pocit že se autor snažil udělat film originálním způsobem (takovou mám představu,takto to vidím,takto to bude .) bohužel sním obecenstvo jeho vizi nesdílí a výsledkem je Generace um po jejímž shlédnutí budete kroutit hlavou a opakovat frázi WTF.I tak se ne něj po pár týdnech rád podívám znovu a budu se divit jak to že se mi to líbí 4*(70%)

Život není krásný (2008) (amatérský film)

Tak Mártyho první větší film a rovnou srdcovka v podobě Život není krásny.Skvělý Mártyho černý humor a to je asi tak všechno proto že přiznejme si že po herecké stránce to bylo velmi slabé a málo kdo mě tam přesvědčil že se k hraní blíží.Na amatéra nebyla režie špatná ale má se ještě co učit ovšem pro fanouška jak herní série ZNK tak jeho druhé hudební osobnosti ''Řezník'' je tento film paráda a to že herci stáli za nic a scénář je slabý nebo že jeho černý humor je opovrženíhodný NÁS nezajímá a se skromnou radostí si film užíváme.Ale i přesto že nejste jeho fanoušek a film není váš šálek kávy tak pokud budete mít chvilku volna rozhodně dejte tomuto filmu šanci třeba vás mile překvapí.5*=90%.''Podle slov samotného režiséra má totiž jeho tvorba bořit tabu, šokovat, ale hlavně pobavit.''

47 róninů (2013)

Neřekl bych že je ten film tak špatný!... nevím zda je to tím že Reevse mám jako herce rád nebo že se my s fantasy a samuraji trefili do noty ale z filmu sem byl nadšený. Choreografie soubojů byla povedená efekty, herci jak by smet. Jediné co to sráželo byla místy špatná kamera a slabší scénář který mohl poněkud více rozvinout démony a '‘tetované pány‘‘ ale jinak velmi solidní katanová fantasy kde herci sice nedostanou ocenění za nejlepší herecký výkon ale to taky nikdo nečekal a na to že to původně vypadalo na pěkný propadák se z toho vyklubalo pěkné zpříjemnění večera navíc Kó Šibasaki byla HOT!

50/50 (2011)

Krásné nevinné drama o lidském životu napadeném zákeřnou rakovinou a člověku který se s tím musí poprat.Kde je ona komedie brána z té temnější stránky a s dramatem si jdou ruku v ruce a vše funguje tak jak má.Pro mě osobně od Josepha zatím nejlepší výkon měl se strach že tam Seth bude vyčnívat a nebude do děje pasovat ovšem byl sem mile překvapen a s Josephem se dobře doplňovali.Režie byla nijaká jak z oblibou říkám/píšu taková nemasná neslaná ale důležité je že to nijak nekazila i když lepší být mohla a scénář…za sebe tleskám proto že tento film je vážně skvělí a dokazuje že chuť žít je silnější než smrt. 5*=95%

96 hodin: Zúčtování (2014)

Neesona mám hodně rád ale co je moc to je moc. A toto je fakt hrůza… Tak nudný, nezáživný a neakční(vyjma finálního akční sekvence)… Taken 3 jsem opravdu nečekal. Dal by se prominout hloupý scénář občas kolísající dialogy a sem tam trhlinka ve scénáři kdyby film mě sirovou, kreativní akci a dobrou režii. Což se ovšem nestalo a ta z prominutím zkurvená režie vás przní po celou dobu sledování především automobilové honičky jsou tak nepřehledné a blbě nastřihané v snad nadzvukové rychlosti že ještě teď kroutím hlavou a zvracím do koše. Navíc bože Whitaker je buď tak debilní herec nebo jim bylo úplně jedno co tam předvádí a tak se ani nesnažil proto že ten jeho debilní úšklebek snad v každé scéně mě nehorázně iritoval a jeho postava je k smíchu…nebo snad k pláči?...ostatně jako zbytek filmu. Vyprahlá nuda, nuda a zas jen nuda kde si Neeson celou dobu jede v ospalém tempu a ten „příběhový zvrat“ na konci je tak blbý a klišovitý že to snad ani není možné. Čekal jsem něco jako dvojku ovšem třetí díl to daleko převyšuje! Bohužel v té špatné části...1* skrze soucit k prvnímu dílu. PS: Megaton je netalentovaný a neschopný hňup který by neměl už nikdy nic režírovat!...hlavně s tím neměl vůbec začínat!!