Krátký film o zabíjení (1987)

Snímek je dílčím příspěvkem k dilematu kolem trestu smrti. I přes všechny možné superlativy ostatních hodnotících respondentů mě ale moc nenadchl. Navíc všichni hlavní protagonisté byli (alespoň pro mě) velmi nezajímaví.

Krok do neznáma (1984) (pořad) odpad!

"Jen považte, hlupák spouštějící ten nejlepší mechanismus, jaká to marnost... " atd., v nezapomunutelném projevu si to pak Miloš Kopecký jaksepatří vynahradil.

Případ Platfus (1985) (TV film)

"Platfus dej si páva"... pro mě výborná inscenace s panem Vlastimilem Brodským v hlavní roli. Když jsem ho občas mlčky míjel na cestě z Jiřího z Poděbrad poblíž Vinohrad, chodil vždy velmi nenápadně oblečen s černou koženkovou taštičkou přes rameno a se schovívavým úsměvem. Jako mladý kluk jsem si tehdy říkal, že lidi, kteří opravdu něco znají nebo umějí, jsou většinou skromní. Jsem rád, že je po tomto výborném herci pojmenována ulice v Praze. Ještě jednou vám děkuji za skvělé role a odpočívejte v pokoji...

Babovřesky (2013) odpad!

Vzhledem k tomu, že všechny mé charakteristiky či průpovídky, týkající se kvality filmu Babovřesky, by byly mládeži nepřístupné, omezím se pouze na lakonické sdělení, že se bohužel jedná o odpad.

Přítomný okamžik (2007) (studentský film) odpad!

U mě to vyvolalo stejný efekt, jako když se kráva vykadí do vody a udělá to "cák".

Škleb (2011) (amatérský film)

Tento slasher, ač na Filmovém žvanci 2012 vyhrál, je u mě blízko k odpadu.