Hostitel (2013)

Jsou věci, které se prostě z papíru na plátno převézt nedají. Některé knihy by se do filmové podoby předělávat neměly, což asi platí i o Hostiteli (stejně tak jako ostatní knihy z pera této autorky, zfilmování Twilight ságy považuji za omyl). Na druhou stranu, navzdory mému očekávání se tato adaptace celkem povedla a zpříjemnila mi večer..zdejší opakující se sprosté komentáře, podtržené zaujatostí vůči autorce předlohy, jsou trochu pod úroveň dospělých lidí...

Stopařův průvodce po Galaxii (2005)

Byla to sranda :) jedna hvězdička určitě patři Alanu Rickmanovi za bezvadně depresivního Marvina. Líbilo se mi i téma a zpracování vesmíru (nečetla jsem předlohu, nemohu tedy porovnat) Možná to byla blbost, ale my jsme se královsky bavili.

Pelíšky (1999)

Nevím jak bych tento film prožívala, kdybych toto méně šťastné období našeho státu zažila. Takhle mě vždy nesmlouvavě rozbrečí... je mi smutno z toho co se tu dělo. Skvělé herecké výkony, nesmrtelné hlášky a výborná hudba, která jen podtrhuje atmosféru.

Lotrando a Zubejda (1996)

Nádhera, nádhera, nádhera....Jiří Strach se předvedl jako nesmělý loupežník (cítíte tu absurditu?) a pro tuto roli mě nenapadá nikdo, kdo by se na ní hodil lépe. Krásná krajina, nádherné písničky, laskavý humor a životní moudra. Co víc si přát od pohádky. Vždy se na ní ráda opět podívám.

Akt (1997) (divadelní záznam)

Naprosto dokonalá zábava, geniální tanečky a popěvky, Čepelka a Weigel jsou zde nenahraditelní.... hned bych na tuto hru zašla do divadla.

Vzhůru do oblak (2009)

Čtvrtou hvězdičku dávám úvodnímu krátkému příběhu, který mě neuvěřitelně dojal... Jinak to není špatný film, i když od Pixaru se mi jiné filmy líbily víc.