Josef.Svejk

Josef.Svejk

• 19.4.2018  22:16
    Policie v akci (TV pořad) (2017)

Takova oddechovka. Me se na tom nezdalo spousta veci a pripadalo mi to jako sehrane podle scenare, a dneska jsem cetl na webu Policejniho presidia, ze skutecne je to hrane. Napriklad ukradene auto se nahodou po 5 minutach jezdeni kolem bloku, manzelka sebevraha nahodou prijde hned jak manzela najdou na kolejich atd. Vsechny posadky navic jezdi tou samou policejni Octavii 6AJ-6123 :)

• 16.4.2018  21:50
    30 případů majora Zemana (TV seriál) (1974)

Komunistická propaganda z doby útlaku a perzekuci po roce 1968. Komunisty překroucený výklad poválečné historie, zaobalený v dobre režii a dobrými herci. Ale v tom je právě ta odporná demagogická past: necháme popularni herce hrát v propagandistických filmech a lidé nám to spolknou i s navijákem. Něco jako dnešní výklady "alterativnich pravd" které slyšíme od mnohých dnešních politiku. Dávám jednu hvězdičku za dobre herce a OK režii. Jinak je to odpad, který patří do koše.

• 20.3.2018  19:23
    Únos (1952)

Komunistická propaganda, odpad, hnus. Jediný důvod pro jednu hvezdu je pár dobrých herců a stará letadla, což mám obojí rád. Komouši natočili tenhle film jako odpověď na skutečnou událost, která se stala v roce 1950, aby lidem ukázali jak komancove bylo hodní a američtí imperialisté zlí. Ve skutečnosti to proběhlo takhle: posádkám tři Douglas DC 3 se podařil největší a nejokázalejší útěk z komunistického Ceskoslovenskav březnu 1950. Sedm bývalých válečných pilotů, hrdninu z Královského Letectva RAF, naplánovali útěk z koministickeho pekla pomoci tři letadel a přistáli v Západním Německu na základně v Erding. (Tam co se vaří Erdinger Weissbier). Dnešní Franz Josef Strauss International Airport v Mnichově. Českoslovenští zahraniční letci z RAF si uvědomovali, že čas pracuje proti ním. Věděli, že jsou pod dohledem estébáků a bylo jen otázkou času než budou zatčeni, vyslýcháni, mučení, a většina s největší pravděpodobností uvržena do vězení (například to jáchymovských dolů nebo do lomu ve Sv. Janu Pod Skálou). Film je plný debilních stereotypu (žvýkající američtí GIs, policejní šikana černochů a naproti tomu komunističtí kladaci včele s komoušem Peškem). Jedna věc se tvurcum ale musí uznat. Alespoň získali herce, co hráli americké GIs, kteří měli alespoň zdálky americký přízvuk. To by dnes mezi českými herci nenašli. Finálí verdikt: podívejte se na to když fakt nemane nic lepšího na práci. Jinak je to totatlni kravína.

• 8.3.2018  11:49

Skveli herci, a to je jediny duvod, proc jsem tomu dal alespon 1 hvezdu. Jinak to ale ma pitomy scenar, a je to nizkorozpoctova kravina, idylka z doby komunisticke normalizace.

• 23.11.2017  22:37

Scénář je odvar z hloubky Husákovy normalizace. Ode mne jedna hvězda za skvěle herce, kteří v téhle komunistických kravinách museli hrát.

• 18.9.2017  21:56
    Parta hic (1976)

Absolutní kravina. Díval jsem se na kousek nedávno v televizi, abych si připomněl tragickou atmostefu normalizace 70. let. Komouš Moučka v jedné z hlavních roli. Fuj!!!

• 4.9.2017  23:09

Opravdu kravina ... škoda filmu, a pokud to bylo natáčené digitálně, škoda hard disk space. Nevydržel jsem déle než asi 15 minut.

• 31.8.2017  00:02

První dva díly jsou zatím trapná parodie. Phil Marlowe meets 007. Česky policajt v Jaguáru XK-E jako ve svém kazdodenním autě, denně vyžehlené obleky z čistírny site na míru atd atd? :) V Miami Více alespoň vysvětlili, že Sonny Crockett jezdil ve Ferrari Testarossa, protože byl undercover agent a auto bylo části jeho utajení. Kapitán české policie by musel být bud dědicem nějaké velké kupy peněz po (hodně bohatem) dědečkovi nebo na výplatní pásce mafie, aby si mohl dovolit XK-E jako svůj denní dopravní prostředek :) Kam na tyhle debilní nápady scenáristé chodi je opravdu otázka :)

• 27.8.2017  22:27

Naivní přiblblý scénář, špatná režie, prkenné herecké vykovy. Další kravína z dílny Severa Productions. Otázka je, odkud na to sehnali peníze, ktery investor dá peníze do takovéhle kravíny.

• 2.8.2017  22:21

To E24 BMW 630 melo poznavaci znacku zacinajici pismedy "MD". V dnesni Spolkove Republice je to oznaceni Magdeburgu. Ze by tvirci tohoto posledniho dilu meli predtuchu, ze ten komoussky paskvcil uz za par let krachne? :)

• 25.5.2017  22:33

Moralistická propaganda z doby hluboké komunistické normalizace. "Nevekslujte, nekšeftujte pod pultem, na Mercedes nebo Simca/Chrysler si nechte zajít chuť, protože v našem socialistickém ráji vám na něj normální cestou stejně nenecháme vydělat." Jednu hvězdičku si film ale zaslouží: mladá generace by ho měla vidět, aby poznali, až jak hluboko komunismus ponížil český národ, že lidé vekslovali s takovými běžnými věcmi jako vepřová játra a benzín!

• 21.2.2017  14:32

Komunistický škvár. Propaganda z doby Husákovy normalizace. Mnoho dobrých herců, kteří si museli zahrát v této volovině, aby si vylepšili kádrový profil, jsou jediný důvod, proč jsem dál jednu hvezdičku, jinak bych hlasoval "odpad".

• 13.2.2016  23:50

V roce 1972 se zlí imperialisté snaží sabotovat komunistický ráj chilského vizionáře Salvátora Aliendeho. Vyberou si k tomu jinak bezvýznamnou loď Československé námořní plavby, která dopravuje do Chile těžební hardware. Komunistické důlní lokomotivy jsou natolik důležité, že se plavidlo stane terčem akce CIA. Estébák Hradec a komouš Zeman, který byl po 68. v období normalizace vrácen do velení komunistické policie v Bartolomějské se ujmou řízení akce a celé to imperialistickým buržoustům zhatí. Tehnle odpad má výhodu v tom, že si při něm můžete půl hodiny vyřizovat mejly nebo SMSky a nice důležitého vám v něm neunikne. Jediné zajímavé role jsou Hradcovi hlídací, hlavně ten kubánský herec s oholenou hlavou. Škoda že neměl mluvící roli (připomíná Zdeňka Pohlreicha :). Jinak je také k popukání pozorovat 2-tunový Chevrolet že začátku 50. let jedoucí do kopce pod tahem nějakého vyměněného 1500 cc motoru z Moskviče nebo z Lady :) Škoda jen, že ti zlí na konci dostali jen estébáka Hradce, a ne celý zbytek komunistického aparátu se Zemanem včele :)

• 1.2.2016  23:29
    Zlatá mládež (TV pořad) (2015)

Dobrý nápad od producentů, ale výběr protagonistů je naprostá katastrofa. Myslím, že museli vynaložit velké množství energie, aby dali dohromady největší sbírku blbců, jakou jsem kdy viděl! Absolutně žádná snaha o týmovou práci, absolutně žádná snaha adaptovat zlepšit sama sebe. Jestli je tohle odraz průměrného mladého Čecha, tak nám pomoz pánbůh.

• 7.6.2014  16:56

Válečný film proti válce... Skvělí herci (Clint, Telly Savalas, Donald Sutherland) a klasické hlásky typu "Zase už vysíláš ty negativní vlny!". Hold filmu "Hodný, zlý a ošklivý" z roku 1966 (scéna ke konci s tankem). Samozřejmě za komancu tohleto nemělo šanci v Češku běžet, tak mám radost, že se to sem dostalo alespoň teď :) Jeden z nejlepsich protivalecnych filmu, ktere znam. Sam jsem bojoval jako serzant v pechote Armady Spojenych Statu v operaci Desert Storm. Jsem protikumunisticky emigrant, obcann nekolika zemi vcetne USA. Vim, co je boj v prvni linii, coz je ve velkem rozdilu s pitomci, kteri tu debatujuto o valce, o Nacismu, o nationalismu, proti inslamismu atd.. O tom zratit kamarady vedle vas a zastrelit nebo vezmout bodakem Sadamovy zdecimovane pitomce, o tom nemate ani poneti. Velni malo Cechu slouzilo ve skutencnych bojovych situacich v Afganistanu a v Iraku a ja je znam. Vestsina ostatnich jsou armchair generals. a nemam naprosto zadne pochopeni pro zbabelce. Uz vube nemam toeranci pro komunisticke prisluhovace, kteri si jen strihali met, nez se budou moct jit flakat. Pridano v roce 2012: Dnesni komousi se samozrejme proti tomuhle zanru budou stavet kriticky. Budou se zastavat ruska, komousu a Stalina. Dopr..............e s mini :)

• 7.6.2014  16:47

Zápletka je podle thrilleru z roku 1972 od spisovatele Trevaniana (Rodney William Whitaker). Z dnešního pohledu možná trošku naivní. Četl jsem ji poté, co jsem viděl film. Film tak ***. Ve filmu jsou strhující záběry že skalních měst v Utahu a v Arizoně, a z Eiger Massivu ve Švýcarsku. to mi učarovalo tak, že se na ten film mužů dívat znovu a znovu :) Proto ****

• 7.4.2014  09:52
    Třetí patro (TV seriál) (1985)

Dvě hvězdičky za tu těžkou propagandu, kterou je celý seriál tak prolezlý. Tohle byl tenkrát za komoušů recept na oblbovani lidí: sestavit tým dobrých herců (Němec, Vaculík, Suchánek, Duchoslav, Langmajer atd.), napsat celkem oukej scénář ze života lidí na učnáku, ale kde to jde, prošpikovat to komunistickou propagandou. Svazáci, kroužky, kolektivismus, "soudruhu mistře" sem a "soudružko vychovatelko" tam. V posledním díle se dokonce i z postavy Lukáše Vaculíka vyklubalo, že je celou dobu komouš.... Poselství, které chtěl Husákův režim mladým lidem tenkrát vsugerovat bylo toto: koukejte se hodně rychle stát členem kolektivu, seďte na nemožných schůzích, kde se stejně nikdy nic nevyřeší, poslouchejte blbe poučování nadřízených, ale neopovažte se zpochybňovat úsudky a rozhodnutí nadřízených a učitelů (potažmo strany a vlády), jako to dělal "Cabadaj". To je prostě kravína na nejvyšší míru. Zloduch "Cabadaj", kterého hrál můj spolužák z gymplu, byl v podstatě jediný, který se stavěl na odpor tomuhle systemu. Měl svou hlavu, měl ve zvyku myslel si své a řikat otevřené svůj názor. Proto z jeho postavy museli udělat zloducha. Naušnsice do ucha, účes atd :) Ještě se divím, že mu tvůrčí scénáře nenapsal, že má poslouchat Pražsky Výběr z (tuzexového) walkmana, popřípadě kšeftovat s dzinami nebo vexlovat bony. To by se tenkrát Bilakovi líbilo.

• 15.2.2014  13:20
    Návštěvníci (TV seriál) (1983)

Reality check, že každá počítačem řízená civiliace bude vždy potřebovat nějakého toho dědu Drchlíka, aby ji přivedl na správnou míru. Star Trek v ryze českém pojetí. Za komančů samozřejmě nebyly takové podmínky točit trikové záběry jako ve Vetřelci nebo Hvězdných Válkách, které jsou jen o pár let starší, ale to vůbec nevadí. Trikové záběry jsou zbruba stejně kvality jako v původním TV seriálu Star Trek :) (vesmírné lodě na špagátu atd). Ale je to ryze česká klasika, která se Hofmanovi a Polákovi skutečně povedla. Čtyři hvězdičky za film a pátou za nahatou Dádu Patrasovou. :)

• 15.2.2014  13:19

Čtyři hvězdičky proto, že v něm hrají lidé, se kterými jsem chodil do ročníku na gymplu (Pardonová, Duchoslav), a do základky (Suchánek). V 80. letech mi ten film přišel perfektní. Komedie že života. Ale s odstupem nějakých třiceti let si člověk uvědomí dvě věci: jednak jak přiblblá doba to tenkrát byla, a kromě toho jak toporně některé ty herecké výkony jsou. Srovnávám to například se Snowboarďáky, což je vypalovačka jak má být. Objektivně viděno, nebýt mých spolužáků, tak bych dal ***.

• 15.2.2014  13:17

Film, který v českém jazyce zvěčnil nejen frází "A chčije, a chčije", ale i "Koza, kozička! Kanálie." a "To von jako bude mít [blechy], ale to jsou blechy psí, ty na člověka nejdou." Kromě toho je patrný "cimrmanologicky" původ scénáře s nesmrtelnými hláskami. Ale je to hlavně hřejivý příběh o tom, že děti našli dědu a že starý člověk má kolem sebe rodinu, která mu dává další chuť do života.

• 15.2.2014  13:16

Hvězdné obsazení, skvělý režisér a dobrá předloha. Co lepšího si člověk může přát? Pro mě mezi herci zvlášť vyniká Pavel Landovsky, který v době natáčení ještě žil v exilu. Příběh, který dokazuje, že přes ten všechen komunistický marast dokázali lidé I v těch situacích být svým zbůsobem šťastní. Navíc je zajímavé, jak mnohostranným režisérem je Philip Kaufman. O několik let dříve natočil heroický, ryze americký film Správná posádka (The Right Stuff), ale teď se dokáže kompletně přeorientovat a natočit takovouhle citlivou evropskou stóry. Jen ta Škoda 100, se kterou Tomáš jezdí, se jim tam do roku 1968 vloudila špatně. "Stovka" totiž nepřišla do prodeje až do roku 1969, ale to 99% amerického publika ujde. :)

• 15.2.2014  13:14
    Četnické humoresky (TV seriál) (1997)

Nezažil jsem První Republiku, ale tenhle seriál mi ji tuším přiblížil nejlépe. Po normalizačním odpadu, který vyzdvihoval vždy všechno negativní, má člověk pocit, že Četnické Humoresky tehdejší život líčí férově. Smutné ale je, že od začátku víme, kam to všechno koncem 30. let spělo. Otázka je jak by lidé jako Arazim a Jarý přežili za nacistů a posléze za komunistů.