Josef.Svejk

Radim Kolarsky

okres Praha

<< předchozí 1 2
    • 9.12.2018  21:35

Skvely sci-fi/thriller! Videl jsem ho nekdy v 80. letech a dodnes na me nechal hlubokou stopu. Remake filmu z roku 1956. Kevin McCarthy hral doktora v originalu. Veronica Cartwright (Vetrelec) hrala v dalsim remaku z roku 1987 (The Invasion).

• 9.12.2018  17:58
    Král Šumavy (1959)

Komunistická propaganda z hloubi 50. let. "SNB bojuje o neprostupnost hranic" (= střílí na Čechy, Východní Němce, Maďary, Poláky atd. kteří nechtěli žít v komunistickém pekle). Dobrá připomínka dnešním voličům, že další totalita může opět přijít. Nedávno to běželo v televizi, skusil jsem na to koukat asi 20 minut a dělalo se mi z toho na zvracení; na to se fakt nedá dívat! Pro mě nemůže být kladem, že tam je pár dobrých herců a že to bylo dobře natočené. Goebbelsovy propagandistické filmy byly také "dobře natočené" a diky bohu ze na ne dnes nemusime koukat! Proto dávám ODPAD.

• 4.12.2018  21:52
    Dynastie Nováků (TV seriál) (1982)

Ne tak hrozné jako jiné normalizační seriály jako Žena za pultem nebo Okres na severu. Přesto je to ale komunistická propaganda, i když jsou tam velmi dobří herci.

• 2.12.2018  21:01

Dnes by Alain Delon byl v podezření z porušení "nón-assistance à personne en danger" (failing to provide assistance to a person in danger), kdyby nezastavil. A pak se nediv že člověk nezastaví, když se najaky vohnout nabourá :)

• 30.11.2018  22:02

Squela sranda. Něco jako Sněženky a Básníci, posazené do soudobého světa, a mnohokrát lepší! IMHO Madl squely! :)

• 28.11.2018  23:20

V 50. letech se nedá najít film, který by nebyl prolezlý stalinistickou propagandou. Bohužel to platí i tomhle pojetí Švejka. Jak mám Haškovy romány a povídky rád, a jak se mi líbí Rudolf Hrusinsky, nemůžu si pomoct, protože ze scénáře čiší komunistická propaganda. Co takhle nový Švejk osvobozený od doby stalinismu?

• 28.11.2018  21:40

Komunismem prolezlé pojetí původní Haškovy story. Bohužel se to nedá oddělit. V 50. letech se nedá najít film, který by nebyl prolezlý stalinistickou propagandou.

• 28.11.2018  21:38

Přesto jak mám rád Jana Wericha, nemůžu si pomoci, jak komunisticky zmanipulovaná prasácká bodovatelská propaganda tohleto je. V 50. letech se nedá najít film, který by nebyl prolezlý stalinistickou propagandou.

• 12.11.2018  01:01

Trapný komunistický pokus o "komedii" z hloubky komousske normalizace. Konina, která může dnes imponovat jenom omezeným populistům.

• 11.11.2018  22:46
    Uprchlík (1993)

Vyborny remake televizniho serialu, ktery bezel v USA v 60. letech. Harrison Ford a Tommy Lee Jones ve skvelych rolich.

• 11.11.2018  22:12
    Šerifové (1998)

Celkem dobrý sequel perfektní první části. Jen bych rád poprosil lidi v dabingu: dejte si proboha trošku víc práce s překladem, zvlášť u Amerických filmu. České tituly jako "Tělo Jako Důkaz" (v originále Body Of Evidence) nebo "U.S. Marshals" přeloženo jako Šerifové, jsou úplně mimo. To se nemůžete v hospodě nad pivem zeptat nějakého Amerického expatriata žijícího v Praze jak se to přeloží??? U.S. Marshals jsou Federální Agenti, kteří mají za povinost hledat uprchlé trestance nebo lidí kteří se skrývají před Federálním prokurátorem. Naopak Sheriff je státní úředník, ktery zastava policejni praci ve venkovskych okresech. Něco jako za První Republiky četník.

• 8.11.2018  21:51

Komunistická krimi z 80. let, ale ne zase tak úplně blbá. Navíc dobří herci (Němec, Bartoška). Jen mě vrtá hlavou, co by udělali Clint Eastwood nebo Charles Bronson, kdyby jim někdo vyhrožoval po telefonu a střelil oknem do obýváku, a oni ho viděli z okna jak leze z budky? Také by barikádovali dveře skříňkou na boty? :)

• 6.11.2018  22:08

Trapná "komedie" z hloubky normalizace, která idealizuje ráj na zemi v socialiticke společnosti a armádu, která se jako dobrá matka stará o mládí národa (a vůbec nechystala spolu s Sovětskou Armádou útočnou válku proti Západní Evropě). Prostě ráj na zemi. Negativní postavy nakonec emigrují a kladak vojín odchovaný komunistickou armádou si vezme opuštěné dítě za vlastní. Červená knihovna. Jednu hvězdičku za velmi dobre herce, kteří v tomhle paskvilu asi museli hrát. Přišel komoussky agitátor a řekl "buď se upíšete do tohohle filmu, který potřebujeme pro propagandu, a nebo si dlouho nezahrajete".

• 3.11.2018  01:41

Krásná konina na late-night TV. Nemůžete spát po půlnoci? Pusťte si tenhle film a zaručeně usnete :) Čelisti x5 s rozpočtem a hereckým obsazením /5. Kdyby ale takováhle bestie skutečně existovala a snažila se napadat lehka civilni plavdla, tak realisticky jediná obrana by byl torpédoborec s helikoptérou, která má sonarem řízená torpéda proti ponorkám. Něco jako Arleigh Burke-class torpédoborec (loď zhruba stejně velká jako těžký křižník ve 2. světové válce). Ale to by potom nebylo drama, že? :)

• 3.11.2018  01:24

Tak tenhle film komunistická cenzura rozhodně v době normalizace do kin pustit nemohla. Bud Spencer adoptuje čínské dítě (rudá Čína potažmo nepřítel Moskvy). CIA agent jako kladak? Absolutně nepřípustné. Pokud Spencera a Hilla (nebo jejich dvojníky Simona a Matouše) filmy ukazovaly jako socky zrujnovane strašným kapitalismem, to se Husákovi, Strougalovi, Bilakovi a dalším komunistickým stvůrám doby normalizace hodilo do krámu, ale tenhle film rozhodně ne. Objektine vzato, je to zábavná konina stejeho žánru jako růžový panther nebo některé 007 filmy že stejně doby. Jednu opravu bych měl k sekci Trivia: jak můžete zapomenout, že podstatná část filmu se filmovala v Bangkoku?

• 14.10.2018  23:23
    Bermudská příšera (TV film) (2014)

Nádherná kravína na pozdní večer :) Bitevní loď se brání samopaly a stíhací bombrardery F/A-18 bojují s obřími červy. Jen bych rád doporučil českým daberum u tohohle a všech dalších filmu překládaných z Angličtiny, že hodnost "Commander" v souvislosti s námořnictvem Spojených Státu a Británie neznamená "velitel", jak to pitomne všichni překládáte, ale podplukovník. Trošku by neškodilo se ten jazyk skutečně naučit, a nepřekládat pomoci Google Translate :)

• 27.9.2018  22:21
    Inženýrská odysea (TV seriál) (1979)

Normalizační hovadina z konce 70. let. Český inženýr vyvine inovativni stroj, ale díky debilnímu, byrokratickému, zkostnatělému komunistickému managementu jim design vyfoukne před nosem japonská firma. Vyvine stroj a začne ho prodávat na světových trzích dříve, než komunistický management národního podniku prodiskutije svoji "politickou úlohu". Komunisté doma hrají hru "cover your ass" a Japonské firmy zatím vydělávají peníze. Dosud je to velmi pravdivé. Nevím ale jaký cíl měl scenárista: ukázat, že komunistická ekonomika stala za hov...., a nebo hrát lidem divadylko že v komunistickém Československu existovalo něco jako svobodná kritika?

• 12.8.2018  20:37

Komunistická propaganda, neboli "fake news" jak by se řeklo dneska. Jednu hvězdičku za dobre herce, ale jinak je to ztráta času.

• 3.8.2018  22:53

Celkem pitomý scénář a produkce typický pro propagandistické filmy natočené v době komunismu po roce 1968. Hned na začátku ožraly agent CIA srazí v Češku stopařku autem Simca-Chrysler vyrobeným v Evropě, ale přesto má americkou SPZ. CIA byli takoví volové, že svým agentům cestujícím za železnou oponu kupovali Chryslery vyrobené v Evropě a pak na ne dali americkou SPZ. Pan agent Grandnter se h ned potom prokáže československým esenbákům americkým pásem, na kterým je přes obal vytištěno "CANCELLED", neboli zrušeno. Tohle dělá americké ministerstvo zahraničí u prošlých pasu. Evidentně komousky režisér nebo komousky produkční neměli dostatek inteligence nato, aby jim někdo v STB opatřil verohohodnou kopii amerického pasu. Potom ta celá akce začínající v Berlíně. Deep-cover agent Halva, který je dobře zapsány u CIA ale ve skutečnosti je double-agent STB/KGB, se veřeje stýká v barech s další agentknou STB/KGB, která je navíc známá západním rozvědkám. Jak daleko myslíte, by se takovýhle deep-cover agent dostal? Kravina od začátku do konce. Dávám dvě hvězdičky z těchto důvodů: klasická auta a dobové záběry z Berlína (K-Damm a Gedachniskirche), plus dobrý výkon Radovana Lukavskeho. Jinak je to komunistická kravina od zacatkuy až do konce.

• 19.4.2018  22:16
    Policie v akci (TV pořad) (2017)

Takova oddechovka. Me se na tom nezdalo spousta veci a pripadalo mi to jako sehrane podle scenare, a dneska jsem cetl na webu Policejniho presidia, ze skutecne je to hrane. Napriklad ukradene auto se nahodou po 5 minutach jezdeni kolem bloku, manzelka sebevraha nahodou prijde hned jak manzela najdou na kolejich atd. Vsechny posadky navic jezdi tou samou policejni Octavii 6AJ-6123 :)

• 16.4.2018  21:50
    30 případů majora Zemana (TV seriál) (1974)

Komunistická propaganda z doby útlaku a perzekuci po roce 1968. Komunisty překroucený výklad poválečné historie, zaobalený v dobre režii a dobrými herci. Ale v tom je právě ta odporná demagogická past: necháme popularni herce hrát v propagandistických filmech a lidé nám to spolknou i s navijákem. Něco jako dnešní výklady "alterativnich pravd" které slyšíme od mnohých dnešních politiku. Dávám jednu hvězdičku za dobre herce a OK režii. Jinak je to odpad, který patří do koše.

• 20.3.2018  19:23
    Únos (1952)

Komunistická propaganda, odpad, hnus. Jediný důvod pro jednu hvezdu je pár dobrých herců a stará letadla, což mám obojí rád. Komouši natočili tenhle film jako odpověď na skutečnou událost, která se stala v roce 1950, aby lidem ukázali jak komancove bylo hodní a američtí imperialisté zlí. Ve skutečnosti to proběhlo takhle: posádkám tři Douglas DC 3 se podařil největší a nejokázalejší útěk z komunistického Ceskoslovenskav březnu 1950. Sedm bývalých válečných pilotů, hrdninu z Královského Letectva RAF, naplánovali útěk z koministickeho pekla pomoci tři letadel a přistáli v Západním Německu na základně v Erding. (Tam co se vaří Erdinger Weissbier). Dnešní Franz Josef Strauss International Airport v Mnichově. Českoslovenští zahraniční letci z RAF si uvědomovali, že čas pracuje proti ním. Věděli, že jsou pod dohledem estébáků a bylo jen otázkou času než budou zatčeni, vyslýcháni, mučení, a většina s největší pravděpodobností uvržena do vězení (například to jáchymovských dolů nebo do lomu ve Sv. Janu Pod Skálou). Film je plný debilních stereotypu (žvýkající američtí GIs, policejní šikana černochů a naproti tomu komunističtí kladaci včele s komoušem Peškem). Jedna věc se tvurcum ale musí uznat. Alespoň získali herce, co hráli americké GIs, kteří měli alespoň zdálky americký přízvuk. To by dnes mezi českými herci nenašli. Finálí verdikt: podívejte se na to když fakt nemane nic lepšího na práci. Jinak je to totatlni kravína.

• 8.3.2018  11:49

Skveli herci, a to je jediny duvod, proc jsem tomu dal alespon 1 hvezdu. Jinak to ale ma pitomy scenar, a je to nizkorozpoctova kravina, idylka z doby komunisticke normalizace.

• 23.11.2017  22:37

Scénář je odvar z hloubky Husákovy normalizace. Ode mne jedna hvězda za skvěle herce, kteří v téhle komunistických kravinách museli hrát.

• 18.9.2017  21:56
    Parta hic (1976)

Absolutní kravina. Díval jsem se na kousek nedávno v televizi, abych si připomněl tragickou atmostefu normalizace 70. let. Komouš Moučka v jedné z hlavních roli. Fuj!!!

• 4.9.2017  23:09

Opravdu kravina ... škoda filmu, a pokud to bylo natáčené digitálně, škoda hard disk space. Nevydržel jsem déle než asi 15 minut.

• 31.8.2017  00:02

První dva díly jsou zatím trapná parodie. Phil Marlowe meets 007. Česky policajt v Jaguáru XK-E jako ve svém kazdodenním autě, denně vyžehlené obleky z čistírny site na míru atd atd? :) V Miami Více alespoň vysvětlili, že Sonny Crockett jezdil ve Ferrari Testarossa, protože byl undercover agent a auto bylo části jeho utajení. Kapitán české policie by musel být bud dědicem nějaké velké kupy peněz po (hodně bohatem) dědečkovi nebo na výplatní pásce mafie, aby si mohl dovolit XK-E jako svůj denní dopravní prostředek :) Kam na tyhle debilní nápady scenáristé chodi je opravdu otázka :)

• 27.8.2017  22:27

Naivní přiblblý scénář, špatná režie, prkenné herecké vykovy. Další kravína z dílny Severa Productions. Otázka je, odkud na to sehnali peníze, ktery investor dá peníze do takovéhle kravíny.

• 2.8.2017  22:21

To E24 BMW 630 melo poznavaci znacku zacinajici pismedy "MD". V dnesni Spolkove Republice je to oznaceni Magdeburgu. Ze by tvirci tohoto posledniho dilu meli predtuchu, ze ten komoussky paskvcil uz za par let krachne? :)

• 25.5.2017  22:33

Moralistická propaganda z doby hluboké komunistické normalizace. "Nevekslujte, nekšeftujte pod pultem, na Mercedes nebo Simca/Chrysler si nechte zajít chuť, protože v našem socialistickém ráji vám na něj normální cestou stejně nenecháme vydělat." Jednu hvězdičku si film ale zaslouží: mladá generace by ho měla vidět, aby poznali, až jak hluboko komunismus ponížil český národ, že lidé vekslovali s takovými běžnými věcmi jako vepřová játra a benzín!

<< předchozí 1 2