thoreau

thoreau

<< předchozí 1 2
    • 3.1.2019  16:13

Skvělá parodie na mccarthyovské antikomunistické spasitele. Je smutnou ironií, že těchhle zoufalých fašistických zvířat, které vidí rudě při vyslovení názvu Rusko, je teď plná euroatlantická civilizace. Také rozesměje zobrazená antisovětská hybridní válka, vedená už v roce 1967, která se dnes vydává za současný ruský vynález.

• 27.12.2018  08:36
    Ztratili jsme Stalina (2017)

Převratný film. Je to pouhý začátek dehonestační politické série a já mám hned další námět. Bude se to jmenovat "Ustřelená škeble" a tady je kousek scénáře: Kennedy: "Dneska ti vylížu frndu, že budeš řvát na celej Dallas!" Jackie: "Tak na to zapomeň, dokud nepustíš k vodě tu blonďatou animírku, tak nemáš šanci." Kennedy: "No tak, Jacks, jestli mi dneska nedáš, tak se mi rozskočí hlava!" Jackie: "Tak ať!" Plesk. Já vím, že se to takhle asi neodehrálo, ale koho to zajímá? Iannucciho ani autory předlohy ke Stalinovi to taky nezajímalo.

• 6.11.2018  21:59
    Sprosťárny (2013)

Docela prča, no né? Jenom mě překvapuje, kolik rodičů účastníků hláskovací soutěže Zlatý brk si našlo cestu do zdejší diskuze.

• 28.10.2018  11:17

Pan režisér je chytrý chlapec a v diskuzi po projekci v Jihlavě bylo vidět, že se opravdu snažil o plastické, ideologicky nezatížené dílo. Situaci mu ovšem neulehčila koprodukce s ČT, která nejspíš o objektivní film úplně nestála, aby nebyla obviněna z kremelské propagandy. Zajímavé bylo, že pan režisér tvrdil, že bylo téměř nemožné získat názor prorusky orientovaných Krymčanů. Tentýž večer jsem navštívil Mou babičku z Marsu, a pan režisér Saša Mihalkovič, Bělorus, nám v diskuzi řekl, že před jeho kamerou utíkali příznivci Ukrajiny. Mám pocit, že to hodně vypovídá o situaci na poloostrově: ti, kteří mají pocit, že budou viděni v zahraničí, vzývají trochu utilitárně Ukrajinu. Ti, kteří mají pocit, že hovoří k vlastním lidem (tím nemyslím jen Rusy, ale i Ukrajince, Bělorusy atp.), neskrývají svůj obdiv k Putinovi a Rusku.

• 28.10.2018  11:10

Velice odfláknuté dílo. Myslím si, že největší vinu nese producent, který dovolil, aby se film zbytečně natahoval do celovečerní délky neustálým opakováním stejných záběrů a zpomalováním. Vše běží ve stejném tempu, bez jakékoliv gradace a viditelného záměru. Záměrem je prostě jen udělat film, směsku vizuálu, únavné hudby a občasného amatérského komentáře autorky. Ale účel je splněn, producent i režisérka se díky smutnému výročí okupace proznámí a příště budou snadněji shánět peníze na další projekt.

• 18.10.2018  22:45

Kdo tohle viděl, nemůže pochybovat o tom, že Neil na Měsíci skutečně byl. Tedy, pokud ten někdo viděl jenom tohle...

• 18.10.2018  22:36
    Singularity (2017)

Jó, to byly časy, když jsme s klukama spali ma Choustníku a na vyhlídce byl Chýnov a ne robotí města... Ale 28%? To je kruté. Prostě takový céčko, něco skoro jako amatérskej film, co náhodou dostal trochu finanční injekci. Mladej, českej, ambiciózní kluk, příště natočí trhák. A doufám, že si vezme jiného hlavního představitele, tenhle divísek mu to dost kazil.

• 30.7.2018  09:38
    Donbas (2018)

Kdyby Leni Riefenstahlová neměla žádný talent a žádný scénář, natočila by Donbass. Úporná snaha dokazovat, že v Donbasu není válka, ale jen ruská, vlastní lidi vraždící reality show, je urážkou nevinných civilních obětí a propagandistickým výsměchem utrpení lidí na Východní Ukrajině. Pro takový film nemá ČSFD kategorii, tohle není jen obyčejný odpad, to je odpad nebezpečný a toxický.

• 22.7.2018  00:34
    Nadechni se (2013)

Je to film spíš pro holky. My staří rockoví psi, kterým kariéra taky neklapla, moc dobře víme, že tyhle záchvěvy stojí nakonec úplně za prd, a že se za ně platí příliš vysoká cena. Pro mě je toto mírně klišovité dílko málo cynické.

• 29.6.2018  15:22

Nemyslím si, že 2001 potřebovala nějaké dovysvětlení. Myslím, že i velký A. C. už psal ty další díly jen proto, aby se měl na Srí Lance za co potápět. Jinak Jelena Mironovová výborná, ta vždycky ví, jak za to vzít. Jan Tříska sice mohl prohlásit, že hrál s Royem Scheiderem a Helen Mirren v jednom filmu, ale louže chlorofylu na Europě proti němu předvedla nesrovnatelně více strhující herectví. Divím se, že tenhle film za komunistů nehráli jako diví, aby ukázali, jak dopadne emigrovavší herec. K mému potěšení to vůbec bylo dosti protiamerické, když Hala naprogramovali schválně agenti z Bílého domu, aby zabíjel. U Hyamse by nás to ale po Kozorohu 1 asi nemělo překvapit.

• 29.6.2018  14:56

Tak nevím, kdo je blbější, jestli já nebo ti, komu se film nelíbil, ale jsem unešen. K dokonalosti tomu podle mě moc nechybí a skvěle jsem se bavil - rohlík po celou dobu. To, co předvádí McIntyre jako Blood je úžasné. Možná, že fanoušci s nízkým hodnocením film viděli s titulky (dabing asi nikdy neexistoval) a tak museli nutně přijít o skvělé gagy, hříčky a dvojsmysly, kterými se Bloodova mluva jen hemží. Kapitola sama pro sebe je Susanne... takovou holku už není možné v naší "osvícené" době najít. S takovou bych se s chutí seznámil.

• 8.5.2018  18:33
    Bába z ledu (2017)

Prostě zase takový zapomenutelný český film. Když vidím hipsterský tým tvůrců v čele se slámou, tak se téhle rádoby hluboké trapnosti vlastně ani nedivím. Nemá to nic, co by mě rajcovalo. A pokud Slováci vystřihli scénu s olivovým olejem, vůbec se jim nedivím. Taky zbytečná, jako celý film.

• 8.4.2018  21:35
    Prezident Blaník (2018)

Nechuťárna. Stupidní, jako napsané o přestávce mezi hodinami na středním odborném učilišti. Slabota, ztráta času, ocasárna. Nemá to nic, ani vtip, ani intelektuálno. Bliji.

• 8.1.2018  21:51

Právě sleduji na slovenské televizi. Už jsem viděl prvotní verzi na festivalu v Jihlavě a nedivím se, že tohle asi v Čechách na obrazovce neuvidíme. V Čechách teď vítězí antikomunistická propaganda, jejíž ikonografii rozhodně nevyhovují mrazivé záběry polistopadových machinací, klausovské ekonofašistické projevy, Tříska, Potáč, Martin Roman, všechen ten devadesátkový hnus. Síla. Tady se pořád brečí po Havlovi, jak by nám bylo pod ním krásně, svobodně, evropský, liberálně, ale to, jak to opravdu bylo, nechtějí Češi vidět.

• 28.12.2017  18:17
    Mrazík (1964)

Co mě na tomhle filmu mimo jiné baví je to, že tuhle ruskou klasiku natočil irský režisér.

• 6.4.2016  00:19

Ale jo, pěkný, ale na xxxxxxxx a xxxxxxxx 1 to nemá. Pro mně nebylo hlavním překvapením to, co se odehrálo ve filmu, ale to, jak sentimentální dokážou být zdejší cinefilové. Dal bych 5, ale protože jsem svině, schválně dávám jenom 4.

• 28.3.2016  23:30

Kino Svět, je mi šest a svíjím se smíchy u Ivana Vasiljeviče. Střih, současnost, youtube, svíjím se smíchy u Ivana Vasiljeviče. No, nesvíjím, ale líbí se mi to. "Má-ru-sja!" "I kdě ty takoju šušku pasadil?"

• 28.3.2016  22:28

Dneska jsem dával trochu Fantozziho a najednou na STV 1 koukám na něco, co jsem považoval za americký technicolor. Nejdřív jsem se pohrdlivě usmíval, pak mě pár věcí zaujalo, tak koukám dál. A hele, je to čím dál tím lepší, zajímavé fantaskní krajiny, dvě holčičky, co přirozeností i uvěřitelností strčí Dorotku Judy Garlandové v pohodě do kapsy, a najednou vidím i hlubší smysl a přesah. Teď už vím, že je to ruská pohádka a když babička řekne do kamery: (spoiler) "A co Vy, už jste se sami na sebe pořádně podívali?" vím, že jsem viděl něco neobvyklého a výjimečného.

• 20.2.2016  23:15
    Mnichov (2005)

Nemám dosti výstižná slova. Top five, přinejmenším. Srandovní je, že za komunistů stejný příběh vyšel jako literatura faktu, někdo jako V. P. Borovička nebo tak nějak nazval svou verzi myslím "Špioni z Tel Avivu". No ale tenkrát to byla antisemitská propaganda, žejo.

• 20.2.2016  23:07
    Marťan (2015)

Reklama na přírodopis základní školy a duct tape firmy Pritt. Já bych se celé tři hodiny vydržel dívat jen na záběry martovské krajiny. Příběh a úplně zbytečné záběry ze Země to jenom kazily.

• 20.2.2016  23:04
    Paul (2011)

Famózní. "This is the stuff that killed Bob Dylan."

• 20.2.2016  22:42

Bylo to vynikající. Všichni ti suchoprdi na konci seznamu (podle hodnocení) jsou asi trochu mimo. Několikrát jsem nekontrolovaně vyprskl smíchy, a to se mi snad naposledy stalo v deseti letech při sledování Fantozziho. Intergalaktická rada nadřazených bytostí byla dokonalá.

• 29.10.2014  17:19
    Já jsem lid (2014)

Kdyby Anna Rousillon své dílko sestřihala na desetinu, byl by to zajímavý kraťas. Takhle je to fakt děsná otrava. Navíc z mého laického pohledu působí práce s kamerou poněkud odfláknutě - prostě jí někam postaví a půl hodiny nechá běžet. Myslím, že kdybych ji připevnil našemu psovi na hlavu a vypustil ho mezi Egypťany, natočil by to zajímavěji, a to už je mu čtrnáct a povětšinou jen leží.

• 28.10.2014  22:42

Trochu chabá premisa. Film má jen dvě nepopiratelné výhody: je velmi krátký a taky se mi líbilo, že v HACKed Circuit použili záznam filmu s Genem HACKmanem, ale to nemusel být záměr.

• 28.10.2014  22:37

Bída. Výsměch jednomu nepříliš šťastnému člověku místo velkohubě anoncovaného "filmu o ztracené evropské generaci". Prd. To jen zakomplexovaný a nadutý intelektuál našel někoho, na nějž by se beztrestně povýšil. Já jsem viděl Duška v Jihlavě a slyšel jeho trapné, předem připravené a vyždímané fóry na Ráďovu adresu a ještě teď se mi z toho zvedá žaludek. Fakt, nekecám. Naprosto přeceněný film, na úkor nejlepšího českého dokumentu festivalu, filmu Česká pivní válka.

• 28.10.2014  01:42

Takovej trapnej paján. Nechal jsem se v Jihlavě nalákat na údajnou ironii a subverzi a pak jsem se musel dvě hodiny dívat na to, jak si neokonzervativní řezník cintá mašli. Ironie zazněla, ale jenom když Morris nahrával Donovi na smeč.

• 6.10.2014  20:08

Film z doby, kdy ještě lidé měli svědomí, vědomí, čest a kuráž. My už jsme je nahradili žrádlem, dekadencí, nihilismem a pokrytectvím. Jen se tak lehce povalujeme v houpací sociální síti a říkáme si: jo, eště že už je to všecko pryč a že se máme tak suprově, já do ničeho nejdu,vole, na Borech neni Instagram...

• 17.8.2014  22:05

Dalo se u toho pěkně žehlit. Jenom u košil jsem trochu ztrácel nit, ty jsou fakt těžký. Díky nicku Verbal jsem to ale celé konečně pochopil.

• 18.4.2014  00:03
    Hostitel (2013)

Twilight neznám, nikdy jsem to neviděl. A ani neuvidím. Ale mám rád Niccola, jeho humanismus, to, jak závažné klade otázky, jeho dokonalou stylizaci. Jo, má trochu sklon ke kýči a tady asi trochu bojoval s předlohou, kterou napsala nejspíš trochu afektovaná ženská. Taky stopáž mu neprospěla, ale symbolika dilematu mezi morálkou Duší a lidskou přirozeností jistou sílu měla. Dvě hvězdy. A hvězda za Lotus Evora. A čtvrtá za Imagine Dragons. Do Gattaky to mělo daleko, od Trumana Burbanka je to dálka galaktická, no a co. Už jsem viděl větší srágory, co dostaly čtyři.

• 16.4.2014  00:48
    Gattaca (1997)

Andrew Niccol mi mluví z duše. Taky jsem asi rebel,možná loser, trochu nezapadající kolečko do systému, který se kolem nás pomalu, ale jistě ovíjí svým hadovitým, neúprosným tělem. V některém komentáři jsem narazil na zmínku, že Gattaca je ukázka amerického snu, snaž se a poletíš ke hvězdám. Prd. Americký sen ti velí stát se přesně tím kolečkem, které v systému chybělo, plň závěry XXVII. sjezdu Republikánské strany, modli se a pracuj, pak poletíš. Ale Vincent proti tomuhle systému bojoval, našel jeho slabiny a koledoval si o průser. Vyhrál. Již vzhůru, hrdobci, jimž hrouda nohu víže, stick it to the Man!

<< předchozí 1 2