Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Komedie
  • Animovaný
  • Drama
  • Krimi

Recenze (54)

plakát

300: Vzestup říše (2014) 

Až do teď jsem to nevěděl, ale Eva Green je moje životní láska. Tuhle roli šílený ojebávačky si užila dosyta a já si to užil parádně s ní (bohužel mluvím o filmu...). Proti ní stojí nějakej homlesák, kterýmu by se měla dát přezdívka discount Gerard Butler, ale co člověk nadělá, soubojům se i tak nedá nic vytknout. Jen by mě zajímalo jestli dřív byly všechny koně ohnivzdorný... počkat kde se ten kůň vůbec vzal na lodi??? To je jedno hlavně že při tom cvalu dGB donutil peršany k nedobrovolnému dárcovství krve... ale stačí tak 3, 4 litry na osobu, víc by bylo do očí bijící tarantinosmus. Pak zase trochu Evičky, protože erekce už ochabuje, aby nám připomněla kdo je tady šéf a pak zase dGB někomu něco amputuje atd. atd... Přímočarý, ale mě tahle prostoduchá šablona bohatě stačila, nicméně kdyby tam nehrála Eva, tak by to nebylo ani na 3 hvězdičky a to bez nadsázky! Doopravdy si nevzpomínám kde naposledy někdo, někdy takhle moc táhnul celý film, takže prosím víc rolí psychotických magorů, nebo víc rolí ve kterých může dokázat svůj herecký talent nebo prostě kde ukáže kozy.

plakát

Hunter x Hunter (2011) (seriál) 

SPOILERY! Jasně hunter x hunter vypadá ze začátku jak pohádka, hlavnímu protaGONistovi je 12 let a děj je neskutečně přímočarý, ale to se postupně mění, a graduje to až do části s pavouky, kde hlavní záporáci vyhladí prakticky celé město (!). To je ale furt málo, chce to přitvrdit a to se taky stane, s příchodem obřího mravence... a to beze srandy, protože chimera ant arc je nejlepší část celého anime a absolutní špička v žánru, kdy každý díl mi přivede epileptický záchvat, způsobený koncentrací děje tak hustýho, že evidentně zakřiví časoprostor, mající za následek zkrácení průměrné délky dílu na přibližně 3 minuty. Neskutečně nedoceněné (jen 70 hodnocení? To jako fakt???).

plakát

Banshee (2013) (seriál) 

Ze začátku jsem tedy nijak zvlášť nadšený nebyl, taky proto že jen co se Starr dostane do prvního baru, po té co vyjde z basy, tak tam hned ošoustá sexy barmanku. Na čemž není samo nic špatného, jen že jsem chvilku přemýšlel nad tím jak by nám mohli tvůrci ještě více naznačit, že máme co dočinění s největším žijícím alfa samcem v galaxii, který pouhým pohledem ochočí šavlozubého tygra. No je fakt že při té souloži mohl ještě zmlátit partu skinů, přeleštit si svůj obří kvér (není eufemismus), barmanka by mu ještě jednou přeleštila jeho obří kvér (je eufemismus) a překecal by jí aby si střihli ještě jedno číslo, akorát s její sestrou. Ale pak jsem si jeho jemnocit pro věc, a schopnost civilizovaného řešení problémů vcelku oblíbil a to i s faktem že pravděpodobně omrdá všechno co se hýbe. Navíc je tenhle seroš prostě koulervoucí masakr! Sex, drogy, bitky, přestřelky, prachy, sex......... no prostě takový normální středeční odpoledne (a teď si představte co dělám obyčejně v sobotu večer...). Jestli pracujete 12 hodin denně v oddělení IT, doma na vás čeká hnusná žena, která vás podvádí s vaším nejlepším kámošem, nemáte na hypotéku, auto se vám rozbilo, takže musíte jezdit sockou ve vašem měsíc nošeném, polyesterovém obleku a rádi si představujete jak rozmlátíte svému šéfovi ciferník a pak usouložíte jeho sekretářku, ale nemáte koule na to to udělat, tak tohle je seriál přesně pro vás!!! P.S. Pan motýlek je boží. Nevím kde toho chlapa vyhrabali (nejspíš z psychiatrie), ale pokaždé když se tam ukáže mi přejede mráz po zádech.

plakát

Code Geass: Hangjaku no Lelouch - R2 (2008) (série) 

Když se mě někdo zeptá proč mám rád anime, odpovím protože Code Geass. Joooo to takhle třeba i v death note bylo hodně geniálních momentů a i dedukce hlavních postav byly mimo mozkové rozhraní nás smrtelníků (ale no tak, vážně si myslíte že by jste dokázali zachovat takto chladnou hlavu ve všech situacích?). Ale když Lightovi probleskávali jeho myšlenky v hlavě, člověk se nemohl zbavit pocitu, že to vypadá jako kdyby si v duchu snažil sám sobě vysvětlit, co vlastně dělá a takhle geniální mysl prostě nefunguje. Je jasné, že ta vysvětlovací fáze byla pro diváky, a ne pro Lighta, aby to každý pochopil, ale Code Geass? Srát na to, jsi debilní? Tak se jdi koukat na Tak jde čas blbečku, tady nemáš co pohledávat. Například jak Lelouch dostal geass, tak během 5 sekund pochopil jak se používá, k čemu slouží, jaký má potenciál a že by měl pro jistotu přestat se samomluvou když si ráno češe vlasy (schválně kdy vám ten vtip dojde... furt nic? Nevadí, maminka vás má i tak ráda... mimochodem nedávají vám další epizodu Tak jde čas?). Něco co by jakékoliv jiné anime (včetně i tak geniální záležitosti jako je death note, kdyby tam byl geass) rozpitlávalo po celou sérii! Nehledě na fakt, že by zbytek toho dílu zabili nechápajícím hlavním hrdinou...

plakát

Gravitace (2013) 

Slečna drsňák se vyšvihla a vydala se na vesmírnou odyseu, což by normálně znamenalo velice nepovedený žert kdyby si to nevzal do rukou pan Cuarón, který z toho udělal neskutečnou žranici pro oči a uši. Film si proto musíte zásadně stáhnout, nejlépe kamera z kina, tak aby to vypadalo, že se to natáčelo přes igelitový pytel pod vodou, čemuž musí taky odpovídat kvalita zvuku. Šustění bundy nebo kecání diváků je nezbytnost. Bonusové body pak získáte když si to najdete s ruskými titulky na plátně. Jedině pak vynikne jaký neskutečný dobytek jste a že by jste zasloužili elektrické křeslo. PS.: Scénu kde si Sandra Bullock sundavá skafandr si budu od teď pouštět místo porna. Ona je neskutečně šukézní.

plakát

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013) 

Kámoš si pročítal obsazení filmu Hobit a nadšeně vyjekl: „On tam hraje i Morgan Freeman!", já na něho „A koho by tam hrál? Černýho trpaslíka?" (pro méně chápavé, špatně přečetl jméno Martin Freeman), načež se spustila hodinová debata o tom jestli je Hobit, popřípadě Pán prstenů, rasistický film. Došli jsme k názoru že chlapi se dívají na ženský tenis jen kvůli hekání tenistek. Pak jsme měli další hodinovou diskuzi o tom jaký je mužský rod ke slovu tenistka a jestli je to tenisák, ale byli jsme už slušně pod parou, takže to pravděpodobně nemá sebemenší informativní význam. Proč vám tohle vše říkám? To kdybych kurva věděl...

plakát

Sejmi je všechny (2007) 

Když je takhle pátek večer a nemáte co dělat, tak si přece nepustíte tříhodinové drama s filozofickými kecy o tom co je duše, nebo proč je v Utahu zakázaný orální sex, navíc s hardcore twistem kdy na konci filmu zjistíte, že to byl všechno sen v alternativní realitě, nebo že hlavní hrdina je svým vlastním bratrem. Místo toho si pustíte nějakou akční stupiditu, která využívá maximálně 1% mozkové kapacity i toho největšího Gumpa po lobotomii, ale samozřejmě ta akce musí stát za to a to tady kurva platí do puntíku! Takhle vymazlenou, nápadama našlapanou akční vychytávku jsem neviděl od doby, kdy... no vlastně nikdy. Je to sice maximálně přehnaný (proskočit z jednoho auta do druhýho tím, že do něj prostě čelně narazíte v rychlosti 100 kiláků za hodinu... to doma opravdu nezkoušejte), ale originální na rozdíl od sraček typu kurýr, který se berou smrtelně vážně. Takže až vás bude chtít příště ošoustat vaše přítelkyně, řekněte jí, že vás bolí hlava a pusťte si míst toho toto.

plakát

Dobrý Will Hunting (1997) 

Jeden z nejdospělejších snímků vůbec a genialita v naprosto esenciální formě. Pokaždé když slyším geniální monolog o tom proč nevzít práci u tajné služby, tak nevěřícně kroutím hlavou, protože je... geniální. Asi bych měl víc číst knížky, abych měl bohatčí slovní.. no tu přece... skladiště, ale u tohoto filmu se jiné adjektivum než geniální nedá použít.

plakát

Zátah: Vykoupení (2011) 

Obyčejně hodnotím za pět jen u filmů, které nabízejí nějaké hlubší poselství (jako například jaký je smysl života, tuhle otázku jsem mimoděk vyřešil u filozofického spektáklu White Chicks and Big Black Cocks XVII), řeší mnohaleté teologické spory, definují problematiku sedmi nevyřešených případů matematiky, nebo vysvětlují proč mi pračka žere ponožky, ale u tohoto "intelektuálního veledíla" (ty uvozovky jsou tam jako protože sarkasmus) musím udělat vyjímku. Sic je přínos pro společnost zásadní asi jako Teorie centrálních míst (být matematikem tak se teď za břicho popadáte... Heh heh... a ne proto, že by vás bolelo, ale protože by jste se tak moc smáli!!!), tak to dokonale vyvažuje kvalitativní hodnota, kterou na svých bedrech bezpečně třímá hlavní hrdina, jehož příjmení mu bylo pozměněno na nejčastější zvuk, který vydávají jeho nepřátelé - Iko Jauvajs. Je hromada akčních filmů se skvělou choreografií, ale tenhle má, a teď musím použít výraz který nenávidím, X-factor, je to asi jako když holka nenosí kalhotky, nevidíte to, ale když o tom víte, tak je to opravdu rajcovní. No každopádně u tohoto filmu budete sedět na prdeli, zírat s otevřenou držkou na obrazovku, slintat si do rozkroku a říkat si že tohle je ta nejnamrdanější akční rubačka, jakou jste kdy ve svém, doposavaď bezvýznamném, životě měli to štěstí vidět!

plakát

Teorie velkého třesku (2007) (seriál) 

Oproti konkurenci (HIMYM) je TBBT dominantní především kvalitativní hodnotou, která je i po šesté sérii stabilní jako diskrétní systém, jehož kořeny charakteristického mnohočlenu v absolutní hodnotě jsou menší než jedna. V rámci sitcomů je to abnormální jako dokonalé číslo (známe jich zatím pouze 46!!!). Je to taky díky afilitivnímu vztahu Amy Farrah Fowler se Sheldonem, z něhož se dá extrahovat kvantum komických situací, které limituje k nekonečnu. Čím dál tím frekventovaněji kontroluji, jestli už nevyšla nová epizoda a s každou další dospívám k jedinému, nevyhnutelnému závěru: kočka žije!