2000 Mules (2022)

Každé volby musí být nezpochybnitelné: Musí být 100% zajištěno, že nikdo nemůže volit 2x, musí být 100% zajištěno, že volit může jen žijící občan, který překročil zákonem danou věkovou hranici. Musí být 100% zajištěno, že volba je tajná a na nikoho volícího nelze tlačit a kontrolovat, jak volil.  Korespondenční volba je zlo, sama vybízí k podvodům a totálně likviduje legitimitu voleb. Tento film je jasným důkazem, že takto to nejde dál. Nenechte se odradit zaujatými recenzemi jiných uživatelů, kteří očividně od rána do večera sedí před CNN, tenhle film stojí za to vidět, aby jste pochopili, že korespondenční volbu u nás fakt nechceme. A mimochodem, nadpoloviční počet recenzí na IMDB dalo 10/10 takže na tom asi něco bude...

Finanční krize (2010)

Objektivní a pro přemýšlivého laika naprosto srozumitelný dokument. Systém, jenž nutí lidi půjčovat si téměř na vše i když nejsou schopni splácet a bankéři, kterým nezáleží na tom zda může být úvěr splacen protože odměny dostanou teď, musí jít zákonitě do kytek. Čeká nás ještě zajímavá budoucnost...

Sluneční jas (1999)

Extrémně komplexní dílo vypovídající o proměnnách doby víc, než jakýkoliv jiný film.

Dogville (2003)

Poslední soud nad obyvateli městečka Dogville mistrně zrežírovaný s ohledem na vítězství obsahu nad formou.

Monstrum (2008)

Naprosto dokonale technicky vyřešeno, velmi lidské a autenticky vypadající, originální, skvěle zahrané, napínavé, šokující.... Prostě těch superlativů by se našlo spusta. Cloverfield je opravdu špičková podívaná, která by neměla utéct nikomu.

Občan Havel (2007)

Poučný a inteligentní dokument, který by měl vidět každý občan ČR

Sbohem, baby (2007)

Ben Affleck dokázal, že se hodí spíše na režisérskou stoličku než před kameru. Nemalý podíl na kvalitě Gone, Baby, Gone mají vynikající herci. Všichni jsou bez vyjímky výborní, měli k tomu také dobře napsané postavy, takže bylo co hrát. Příběh rozhodně není jednoduchý ale dá se pochopit. Když už myslíte, že je konec, příjde naprosto báječný závěr, který vás donutí přemýšlet nad tím, co je správné a co ne. Ještě bych podtrhl výborný střih i kameru a máme pro mě největší překvapení roku.

Ratatouille (2007)

Děkuji Pixaru za tuto vyjímečnou filmovou lahůdku s vynikajícím mixem ingrediencí, jakými jsou bezeproru vtip, překrásná animace, lidskost i špetka romantiky.

Nepříjemná pravda (2006)

Šokující, vědecký i lidský dokument o světě bývalého budoucího prezidenta Spojených států Ala Goora. Dávám 5 hnězdiček už jen z morálních důvodů vzniku tohoto dokumentu.