Raubíř Ralf (2012)

Je to hodně o nostalgii a lidem, kteří nehrají hry to rozhodně tolik nedá. Já se ovšem mezi hráče řadím již dvě dekády a animáče mám rád, proto jsem se i skvěle bavil. Povedená akce, trocha napětí, nějaké ty emoce a samozřejmě humor, klasické animácké propriety, to vše Raubíř má. K tomu ve správném poměru a s mou oblíbenou tématikou. No a hádejte v co už teda doufám? Ano, v pokračování!!

Na hraně zítřka (2014)

Tak v zásadě zklamání... Film který zpočátku překvapí skvělým nápadem, nečekaným spádem, dávkováním napětí i humoru, ale nakonec člověku nenechá čelist spadnout, jak by asi čekal. Rozhodně ne, jak jsem čekal já. Žádnou duchaplnou, nervydrásající pointu nebo snad emoce ze mě po skoro dvou hodinách nevymáčkl a to je škoda. Neznám japonskou předlohu, nic nesrovnávám a přesto mi přijde, že závěr byl nepřirozeně rychlý a naivně prostý. Ne že by nedával smysl, ale po takové jízdě tu čelist na podlaze prostě mít chci... nestalo se. I tak ale mohu jako páteční jednohubku vřele doporučit.

Gravitace (2013)

90 minut vyvalených očních bulv na neskutečnou krásu naší planety, obklopenou temným, chladným, nekonečným vesmírem a na nervy-drásající boj o život na její oběžné dráze. Od Cameronova Avatara první film, který 3D zobrazení naplno využívá nejen pro onu popcornovou nálepku, ale pro skutečné prohloubení divákova zážitku z uvěřitelně podaného dramatu dvou astronautů v boji s fyzikálními zákony. Skvělá, akcí a napětím nabitá jízda, která sice nepřesahuje za hranice svého žánru, ale bez debat se dokázala vyhoupnout na jeho vrchol. Scény při kterých se tají dech, hudba tahající za každý nerv a Sandra Bullock ve svém životním výkonu, takové je Gravity. A já tleskám Cuarónům a celému štábu, protože takovýchto filmů, které si nepotřebují na nic hrát a přitom předčí očekávání do nich vložená, moc nevzniká.