Ztraceni v Mnichově (2015)

Moc rád bych viděl Film o filmu Ztraceni v Mnichově nebo komentář režiséra/scénaristy k jednotlivým scénám, abych dokázal maximálně ocenit komplexnost tohoto filmu.

Gravitace (2013)

Je velká škoda, že režisér takového filmu jako Potomci lidí stráví 8 let filmováním Gravitace, když za tu dobu mohl natočit tři jiné kvalitní či lepší filmy než je tento. Technicky brilantní, herecky dobré, scenáristicky naivní a nevěrohodné.

Marťan (2015)

Naprosto pohodová, příjemná, vtipná sci-fi bez větších nervů i přesto, že v ní jde o záchranu života. V Marťanovi nikdo nefňuká, nestěžuje si, nefilozofuje, nedojímá se, prostě koná - opak většiny dnešní filmové produkce. Kombinace filmů Gravitace, Interstellaru, Promethea a Apolla 13. Pozitivním naladěním přípomíná Scottův Dobrý ročník.

Zmizelá (2014)

Dokonalá zbytečnost.

Počátek (2010)

Méně než čtyři hvězdy tomu filmu prostě dát nejde, ale těch otazníků je tam tolik, že si nezaslouží pět nezaslouží. Nezbavil jsem se pocitu, že si film hraje na něco jiného než ve skutečnosti je (čistá popcornová zábava), proto bod dolů.

Občanský průkaz (2010)

Tak tohle je unikatní případ filmu, který má po první půlce rozjeto na pět hvězd, ale skončí na slušných třech. Naprosto nepochopitelná změna tempa vyprávění plus takové nijaké vyznění. Trojan je možná dobrý producent, s tím režírováním je to ale o kus horší. Nějak se mu to v druhé půli úplně rozpadlo, nedrží to pohromadě, nemluvě o smrtící stopáži, nevyužitých hercích a jiných nápadech. Kdyby to točil řemeslník Hřebejk, dopadlo by to určitě o poznání lépe.

Obecná škola (1991)

Jeden z nejlepších českých porevolučních filmů a Svěrákův asi nejlepší, protože asi nejmíň ambiciózní.

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Kdo tohle neviděl, nemůže se nazvat filmovým znalcem, kritikem, fanouskem:-) I kdybyste film někomu dopodrobna převyprávěli, vůbec byste se tomu, jaký film opravdu je, ani nepřiblížili. Nikdy jsem neviděl jiný film, kdy by hudba hrála hlavní roli jako tady. Tenhle film nejenže pozměnil pravidla westernového žánru, ale posunul hranice a možnosti filmu jako takového.

Muž ve stínu (2010)

Žádné přelomové dílo, možná tomu do pěti hvězd něco chybí, ale je mu je rád dám. Ewan si vás získá, všechno s ním prožíváte jakoby jste tam byli s ním, herecký koncert všech zúčastněných, potěší přítomnost Eliho Wallacha. Pečlivě vybudovaná atmosféra by se dala krájet, komentáře typu nuda moc nechápu. Pokud se vám podaří naladit na tu správnou vlnu, tak vás film pohltí. Pravá poctivá filmařina se vším všudy.