• Pohádka

Synové a dcery Jakuba skláře (1985) (seriál)

Když jsem seriál viděla poprvé, trochu jsem se styděla, že je mi nejsympatičtější komunista Toník, který si troufl na Haničince, hlavně aby byla spravedlnost... Byl to ale účel a nedílná součást propagandy, která se v seriálu objevovala. Na druhou stranu, v seriálu je vidět i to, jak se chudák Brzobohatý dostal za katr kvůli tomu hajzlovi, který jim zničil celou rodinu (snad jen té Vilmě dal pokoj, tak měla s mužem a tchyní radosti dost). Taky občas divák propadá pocitům soucitu (Nanynce umře borec, Toník natáhne brka, ostatní kromě Pepy a Vojty se blbě ožení/vdají). Když se to uchopí jako celé dílo, je to krásná sága o duševně krásných lidech s méně či více krásnými životními osudy. Člověk se těší na další díl a jednotlivé příběhy prožívá spolu s hrdiny. (Jo a Krampol je pan herec.)

Tichá radosť (1985)

Film skvěle vystihuje společnost dané doby, všechny problémy mladé sestřičky. Ale neskutečně se táhne a je bohužel nejen místy nudný. Taky by mě zajímalo, proč to nezůstalo československé. Předabování Brejchové, Bartošky, Holubové a jiných bylo zbytečné.

My všichni školou povinní (1984) (seriál)

Tenhle seriál je buď oblíbený nebo považovaný za hroznou blbost. Je pravdou, že je hodně nadčasový a problémy jako rozvod rodičů, dítě s ADHD, labilní úča nebo výběr školy jsou a budou aktuální. Zaujala mě ta relativní dospělost dětí (Alena chodí s maminkou za ruku, ale spolu se svými spolužáky je povinna se rozhodnout o své budoucnosti.) Krásná hudba, skvělá Medřická a ostatní. Hvězdičku ubírám za příšerného Vladyku a ještě mnohem horší přehrávající Havlátovou.

Sanitka (1984) (seriál)

Vrchol Adamcova díla, už nikdy nic tak dobrého nenatočil. Srdcervoucí poslední scény s Bartoškou, psychicky labilní doktorka Houdková, doktor Karlík, který z přesvědčení zůstal u záchranky, prostě všechno do sebe zapadá a téměř všechno se povedlo. Jednu hvězdičku ubírám za místy prázdné dialogy.

Křtiny (1981)

Skvělý Skopal a překvapivě i Kateřina Chárová, která se bohužel herecky neprosadila. Příjemný film.

Causa Králík (1979)

No jo, takového advokáta by si přál mít každý. :) Líbil se mi Satoranský obsazený do role zmetka, to se běžně nestává. A poradil si s tím, troufám si říct, skvěle. Tři hvězdičky a jedna navíc za linku s Augustou.

Setkání v červenci (1978)

Protivná Kolářová a desetiletý Holý hraje pětiletého, ale jinak strašně milá komedie. "Ale on říkal, že se asi poseru." :-)

Bakaláři - Nevěsta (1977) (epizoda)

Není to příběh vyloženě komediální, ale dojemný určitě. Kovalinková byla krásná a Maciuchová jakbysmet.

Příběh lásky a cti (1977)

Bartošku považuji za jednoho z nejlepších českých herců, ne-li vůbec nejlepšího. Turzonovová je taky dobrá herečka, to bez pochyb, ale celý film odehrála v jedné poloze a pořád se tvářila stejně. Mám ráda Českou besedu a Smetana, který byl v koloně s Nerudou, tam byl skvěle zakomponován. Takže 4*