Po stopách zabijáka (2007)

Primeval se točí okolo Gustava.Gustav je krokodýl.Je to velmi chytrý krokodýl.Je to asi nejrychlejší běžec na krátké tratě na světě.Je to opravdu velký krokodýl.Je ve filmu asi 5 minut(což je na film o krokodýlovi velmi málo).Gustav je politicky nestranný a hladový krokodýl.Ale furt je to jenom krokodýl,kterému Dominic Purcell nakope prdel.Dost už o krokodýlech o kterých je(nebo spíše není) film a věnujme se hrdinům.Dominic je svalovec,který má všechno a všechny u prdele,Brooke je reportérka,která chce naprosto nesmyslě zachránit Afriku(jak poznamenal Dominic,každému je smrt pár Afričanů u prdele),Orlando je černý kameraman,který se jenom snaží si zachránit vlastní prdel(a občas hodí hlášku) a Jürgen zřejmě od začátku tuší,že mu prdel ukousne náš drahý Gustav.Ve výsledku je Primeval taky docela prdel takže 55%

Pouta války (2004)

Nevěřil jsem že uvidím nějáký lepší válečný film než Zachrante vojína Ryana,leč povedlo se.Skvělé válečné scény,poutavý děj,emoce cloumají divákem každou vteřinou.Ten mladší bráška mi ale připadal jako pěkný měkoń,který nedokázal snést krutost válečné vřavy a tak jsem spíše fandil staršímu a to i poté co přešel k nepříteli.Ty jihočínské svině taky potřebovaly dostat trochu na prdel.Film to byl ale opravdu vyjímečný

Princezna D. (2021)

Kdyby Pablo Larrain už nikdy nenatočil žádný film, svět by o nic zásadního nepřišel. Ten chlap nemá absolutně ponětí, jak vypadá ve filmech příběh. Na jednu stranu je to lepší, než nejnudnější film všech dob, Jackie. Na tu druhou, zase ne o moc. Největší problém mám hlavně v tom, že v obou filmech jsou hrdinky totální ultra-krávy. Tady má Diana navíc bonus, že je vyschízovaná na absolutní TOP. Podle mě to byl záměr režiséra, aby ze silných, ženských hrdinek, udělal naprosto směšné karikatury. A pokud to záměr nebyl, tak je to prostě jenom neschopné hovado. Snad žádná konverzace nebo dialog není normální a Diana buď s někým, nebo sama, mele totální hovna. Takhle se mezi sebou normální lidé a vsadím se, že ani ti z královské rodiny, prostě nebaví. A aby snad tyto rádoby filozofické bláboly měly nějaký dopad, musely by být alespoň částečně ukotvené v zajímavém ději, který nabízí něco víc a donutí diváka k přemýšlení. Což tady neplatí a tak jsou tady 2 hodiny žvatlání o ničem, Kristen Stewart lítá z kostýmu do kostýmu v náhodně poskládaných (a většinou úplně zbytečných) scénách a celé je to opět utahaná nuda.

Probuzená smrt (2004)

Van Damme asi pořád žije v éře 90-tých let a nepochopil,že jeho filmy už prostě stojí za hovno a nikdo o ně nemá zájem.V dnešní éře vysokorozpočtových filmů se prostě jeho za dvacet dolarů natočeným filmům nemůže dařit.Navíc je tady snad všechno špatně(dialogy jsou v mojí top 3 toho nejhoršího co jsem kdy viděl).Kdyby tu alespon byla dobrá akce,ale to nee. Jean si chtěl hrát na herce a napráskal tu stupidní dojemné záběry.Ve scéně kdy brečí mi věřte,že se rozbrečíte taky,ale bohužel z úplně jiného důvodu.Probuzená smrt je film ve všech ohledech špatný a doporučuju jen opravdu těm posledním fanouškům belgické akční ikony.Zbytku doporučuju ruce pryč.20%

Přepadení v Pacifiku (1992)

Kdysi dávno žil jeden muž,který měl slušně nastartovanou karieru.Potom začal ale točit sračky a obvinovat z toho FBI. Čím víc se s nima hádal,tím větší blbosti točil. A tak si važme kousku jakým je Under siege,protože je to jeden z nej filmů Seagala.Není tady tlustý jako prase,pomalý jako želva a trapný jako žížala v oceáně. A má tady proti sobě více než důstojné(i když značně šílené) protivníky. Jeden z těch mála slušných kousků ( a že to je u Stevena sakra vzácnost). 70%

Přepadení 13. okrsku (2005)

Začíná se mi stávat čím dál častěji,že film o kterém nemám nejlepší mínění mě potom docela překvapí.I Přepadení... je takovým menším překvapením,protože to bylo docela dobré.A překvapení to bylo ve všech směrech,protože do poslední chvíle jsem si nebyl jist kdo přežije a kdo ne(a nakonec jsem se šeredně spletl).U podobných filmů se stává,že od začátku tušíte kdo určitě chcípne,ale tady se to dá velmi blbě odhadnout.Atmosféra byla suprová,Laurence Fishburne si střihl fajn hajzla,zajímavé zápletky,takže jo líbilo se mi to.75%

Ratatouille (2007)

Pixar je nejlepší.Pixar je best!! Nemůžu si pomoct. Chci chválit,chci chválit moc,chci přehánět až mi z toho bude zle. Jsem nadšen,okouzlen,uchvácen,dojat,..... (asi dalších 150 superlativů). Ostatní animátorské dílny prostě nejsou ani v nejmenším konkurenceschopné. Tam kde jiní mají přemíru poselství,špatně rozvžené vtípky(které většinou ani vtipné nejsou),srdcervoucí,ale přesto k uzoufání nudné scény,Ratatouille je vypracován do posledního detailu,všechno šlape přesně tak jak má,načasování je výborné,prostě dokonalost sama. Ale místo čtení těchhle keců se raději podívejte sami a jestli se vám to nebude líbit tak prostě nejste ten správný .... gurmán.

Ready Player One: Hra začíná (2018)

srdíčko všech geeku, gamerů a jim podobných plesá nadšením!! Spielberg se po pár slabých až hodně slabých kouscích vrací v plné parádě a servíruje naprosto boží, dvouhodinovou lekci popkultury. Mileniálové si můžou jít klouzat, protože zdaleka nemohou pochytit ty tuny odkazů a referencí na osmdesátky a devadesátky (ale i mnohem starší). Parádní old school soundtrack, gamesy od Space Invaders až po moderní Overwatch, filmové legendy od Star Wars, Terminátora, ale i režisérův Jurský park a asi milion dalších....všechno to tam je a já se nemůžu dočkat až si koupím Bluray a budu si doma vytípávat jednotlivé záběry :-) a zmínil jsem se, že to má i naprosto dech beroucí vizuál? Ne?? No tak má!!

Red (2010)

Někteří důchodci dokážou být neskutečně cool :-)

Redline (2009)

Ten film má strašlivý drive!!! Takhle nějak sem si představoval Speed racera. Žádné opice,málí haranti,stupidní rodinné hodnoty,ale náserová,chlapská,místy přepálená akce. Těsně po zhlédnutí se cítím spokojený a maximálně naspeedovaný! 80%