Zběsilý útěk (2006)

Tak to byla síla.Walker není zrovna můj favorit a tak jsem doufal už jen tak z principu,že natočí nějakou kravinu a zase se na dlouho odmlčí.O to více jsem byl překvapen když mě film doslova ''přikoval'' do křesla.Něco takového už jsem dlouho neviděl.Je to něco jako Crash se svým stylem ten udělá tohle,ten pak potká tamtu,tamta zabije toho,který je synem toho prvního atd.Tady je to podobné,osudy všech se navzájem prolínají,ale narozdíl od Crashe je Running scared podán v hodně brutální formě s hodně temnými situacemi.Taková scéna u manželského ''sick fuck'' páru,se opravdu jen tak nezapomíná.Velká podívaná,velké překvapení a velké plus pro Walkera,kterého ted nebudu podcenovat(dokud zase nenatočí něco debilního).85%

Zelené peklo (2003)

Kombinuj,kombinuj až se z toho posereš.Takové nějáké heslo má Basic.Je tam hodně linií,ale nějak jsem je pořád stíhal a chápal(nebo jsem si alespon myslel,že je chápu) až na ten konec,kdy už mi opravdu spadla čelist o 5 pater níže.Když si ale odmyslím tu hromadu sraček,které tu byly,a některé byly docela dobré,tak se mi to i celkem líbilo.Trošku poupravit a bylo by to dokonalé neředěné a opravdu zelené peklo,ale s těmi kombíky dávám lehce přes 65%

Země nomádů (2020)

Zase budu pro jednou za filmového barbara, ale tenhle film mě bohužel neoslovil naprosto v ničem a minul asi absolutně ve všem. Je to bezesporu dáno i tím, že tento, pro někoho fascinující život nomádů, vůbec nechápu a většinu těchto existencí by mnozí mohli označit slovy jako bezďák, socka, troska atd. a já bych se kvůli tomu nehádal. Což o to, herecky je to všechno vlastně super, ale zase ve mně byl po dlouhé době ten pocit, že kdyby dostal prachy a kameru do ruky jakýkoliv rutinér, dokázal by to natočit levou zadní. Příběh (dá-li se tomu tak říkat) tak pro mě byl pouze sletem scén, kde Frances McDormand chčije podél cesty, Frances McDormand žere instantní nudle, Frances McDormand se dovídá jakou ideální velikost by měl mít kyblík na sraní, Frances McDormand ve své dodávce sere do příslušného kyblíku a další obyčejné věci. Chloe Zhao je aktuálně vychvalována do nebes, dost pravděpodobně vyhraje Oscara a já se pomalu začínám bát o osud Eternals, které se v jejích rukou mohou stát dost velkou zrůdností....

Zloději (1991)

Další typický akční nářez tentokrát však hozen do komediálního hábitu.No a není to špatné.Hard Boiled nebo Killera to sice nepřekoná,ale bavil jsem se velmi dobře.Chow Yun-Fat opět skvělý a jeho drsný žvýkající ksicht mu jde stejně jako ksichty retardované(do filmu se ale skvěle hodí).John Woo paroduje vlastně sám sebe a jde mu to.85%

Zlověstné ticho (2007)

Je to typické ''i když vím,že když tam půjdu tak asi chcípnu,ale stejně tam půjdu'' narozdíl od většiny podobných kravin se na to ale dalo celkem koukat.Navíc v noci a sám doma mě párkrát i lehce zamrazilo.Mrtvé nebo polomrvé holčičky,chlapečci,maminky,tatínci,úchylní strejdové už nejsou v módě a tak na jejich místo nastupuje svinsky zákeřná loutka a ve výsledku tvoří celkem solidní bububu film.A jak už je u podobných filmů známo nesmí chybět šílený konec ,který je v tomto případě opravdu šílený. 60%

Zrozen k boji (2004)

Nakonec hodně upocené 3*. A to hlavně proto,že ty debilní zpomalovačky narvané do každého,i když v 98% naprosto nevhodného záběru,mě už skutečně serou. Viděl jsem to v Ong-bakovi a super.Viděl jsem to v Tom yum goongovi a celkem ušlo. Pak jsem to viděl ve sračce jménem Dynamite Warrior a když se mi po 10 minutách udělalo blbě tak jsem začal mít alergii na slow-downy. No a tady jich je opět až přespříliš takže jednoznačné mínus. Další grcací orgie přišly v momentě kdy se vesničani pustili holýma rukama do po zuby ozbrojené armády. V tom kroužku rukojmích jich rozhodně nesedělo tolik kolik jich následně chcíplo,ale aby rozsekali stopadesát vojáků tak bych to bral.Ale jakmile na scému vtrhli ti sportovci a začli teroristy s kalachama likvidovat pomocí kopnutého manga(případně sestřelení míčem na 200 metrů) to už bylo i na mě moc. To vše samozřejmě spojeno do ''efektních'' zpomalovaček. Co je naopak plusem filmu to jsou akční scény(kterých je i na akční film hodně moc),na které se i přes veškerou tu blbost celkem dobře dívá.A hlavně můj naprosty obdiv před kaskadérama.U toho nejjednoduššího kousky já bych se rozsekal na sračky a to je druhé plus. Celkově je to průměrný film,který neurazí,ale prosíííííím at jdou tvůrci už konečně do prdele s tou jejich oblíbenou zpomalovací finesou.50%

Zrozený k boji (2006)

Nevěděl jsem jestli se dříve smát nebo brečet a tak jsem spojil obojí a zhruba tak po půl hodině jsem začal brečet smíchy.Tony Jaa běhá s ubrusem kolem huby a lítá na petardách.Ano!! Lítá na petardách.Větší nesmysl už si nemohl nikdo vymyslet.Ale to není konec.Celé je to sbírka záběrů z mysli choromyslného scénáristy.Inu nezbývalo než ponechat děj stranou a soustředit se na akční stránku( nesměly tam ovšem být ty prskavky).Kdo viděl alespon jeden z předchozích Jaaových filmů nemusí se vůbec obtěžovat dívat se na toto.Je tu úplně to samé,ale i to by se dalo přežít.Proč byl ale každý druhý posraný záběr neustále zpomalen!! U pár nej vychytávek by se to dalo snést,ale 50 zpomalovaček na 10 minut z toho už se každému musí zákonitě udělat špatně.Omluvte mě.... 35% // To Idaho: je třeba poupravit komentář. Nehraje tu Tony Jaa tudíž upravuji druhou větu. '' Jiný magor běhá s hadrem kolem huby a dělá to samé co Tony Jaa.''Zbytek commentu už platí.

Zvláštní zpravodajství (2004)

Breaking news naprosto postrádají jakýkoliv příběh.Spíše se jedná o ukázku síly médií a hru na kočku a na myš,kdy ovšem policie není vždy kočkou.Paradoxně tady záporné postavy působily spíše kladným dojmem(dva únosci uvaří rukojmím oběd) a policajt v hlavní roli byl spíše bezcitný kretén,který by obětoval vlastní jednotku jen aby dosáhl svého a ta ženská(ani nevím co vlastně měla v popisu práce) byla taky bezcitná mrcha,která akorát manipuluje s okolím.Hodně filmu asi pomohly stísněné prostory klasického činžáku ve kterém se odehrálo prakticky vše,ale zároven tady byl i největší kámen úrazu v podobě naprosto nereálných přestřelek(nezasáhnout ani jednoho z pěti chlapů na prostoru 1x1 metr je prostě nesmysl),ale jako celek na mě Breaking news zanechaly velmi příjemný pocit z dobrého filmu. 70%

Žena ve vodě (2006)

Na Ženu ve vodě jsem se připravoval hodně dlouho než jsem si ji pustil.Ze všech stran jsem neustále poslouchal jaká je to kravina a musím říct,že je to pravda.Představte si,že se projdete po paneláku všem řeknete,že vám ve vaně uvízla střelená ženská pro kterou si má přiletět obří orel.Normální lidi by vás poslali k psychiatrovi(ti vulgárnější do prdele),ale tady ne!!Tady to každému připadá normální,protože to šestiletý kluk vyčetl z krabic od Corn-flakes.Celé je to prostě jeden velký nesmysl,kde většinou všichni neskutečným zbůsobem přehrávají a Shyamalan by se měl vrátit ke znamenitým vyvoleným chlapcům s šestým smyslem.Ale zelená hyena byla celkem cool.

10 000 př. n. l. (2008)

Chtěl jsem dát 3* ale tupost některých pasáží mě prostě nakonec donutila klesnout níže.Scéna s ochočeným tygříkem nebo už skutečně debilní závěr se prostě nedal překousnout.Emmerich se měl více věnovat akci stejně jako ve svých předchozích filmech,kdy sice scénář byl taky značně slaboduchý,ale všechno vynahradily efekty.Přesně to bylo to co jsem očekával i tady,ale bohužel tady byl příběh postaven nad akci a to se teda kurevsky nepovedlo.Pár pěkných scén a jistá dávka velkoleposti prostě nemůže utáhnout skutečně jeden z nejslabších příběhů (připomínajících Gibsonovo Apocalypto),který byl navíc blbě podaný, co jsem za poslední dobu viděl. Snad to příště bude lepší. Roland je dobrej megaloman a měl by se vrátit k ničení světa než dávat stupidní lekce dějepisu. 45%