• Krátkometrážní

Interstellar (2014)

Nevím čím to je,ale v poslední době začínám být nějak moc náročný a skoupý v rozdávání absolutního hodnocení. A nepřimělo mě k tomu ani poslední dílko jednoho z mých největších oblíbenců a pravidelného sběratele nejvyšších známek. Ikdyž nemůžu Nolanovi opět upřít jeho neskutečnou fantazii a skvělé vizuální zpracování tak se mi v mysli vyrojilo několik otázek na které mi nebyli dány odpovědi a to snížilo můj výsledný dojem z filmu. Možná že s tím udělá něco další shlédnutí,ale prozatím sou to lepší 4*.

T is for Toilet (2011)

Docela vymazlený,krutě morbidní kraťas.Plastelína ftw.

Bájní tvorové: Dračí hrobka (2013)

OK,tak si to Scott zkusil jaký to je i v jiným žánru a zase by se měl co nejrychleji vrátit k tomu co mu jde nejlíp nebo si příště líp vybírat. Dle mého názoru celkem zbytečný film,který ničím nezaujme.

Hanebný pancharti (2009)

Tarantinovo mistrovské dílo. Tohle alternativní ztvárnění historie resp Hitlerova skonu mě neskutečně bavilo,hereckými výkony jsem byl totálně nadšen,při scéně Pittovo italštiny s dokonalým americkým přízvukem jsem málem spadl v kině smíchy ze sedačky a pokud by Christoph Waltz za svůj výkon nedostal Oskara byl bych hodně naštvaný. Já osobně bych mu ho šel vrazit hned po skončení projekce. Takže spokojenost na všech frontách.

Detektor lži (2011)

Asi nejvtipnější kraťas co jsem zatím viděl.Stačí si na něj jen vzpomenout a musím se smát a dokoukat ho s vážnou tváří i naponěkolikátý se snad ani nedá :)

Prázdniny v Římě (1953)

Božsky roztomilá Audrey Hepburn a neskutečně charismatický Gregory Peck v příjemné,leč předvídatelné romantické komedii.

Medvěd (1988)

Jak tohle natočili?

Ninja 2: Pomsta (2013)

Po Raidu 2 zatím nejlepší bojovka co jsem letos viděl.Výbornýma bitkama nacpaný po střechu,až jsem tomu nemohl věřit.Pro mě trochu slabšího prvního Ninju to hravě strčí do kapsy a zatím to beru po Undisputed III: Redemption jako Adkinsův nejlepší film.Jeho akrobatickéj styl může někdo brát hlavně jako efektní podívanou,ale mě tohle prostě hrozně baví.Obzvlášt když mu vybrali úctyhodný protivníky a na jejichž souboje je fakt radost koukat.Leckdo tady hořekuje nad dějem nebo hereckými výkony,ale ja myslim že na tyhle filmy koukáme kvůli něčemu jinýmu,ne? :) A v tomto směru jsem opravdu zklamán nebyl.Du si pustit ty závěrečný fajty znova.

Sedm samurajů (1954)

Na svou dobu působivé dílo,ale já mám přece jen radši Sedm statečných s charismatickým hlavním záporákem,tady mi docela chyběl.

Senna (2010)

Ačkoliv na dokumenty moc často nekoukám a svět F1 sleduji jen zběžně,tak namlsán výbornými Rivaly jsem dal šanci i dalšímu počinu z této oblasti. A byl jsem nečekaně,ale zato obrovsky překvapen a nadšen. Koukal jsem na to jedním dechem a hrozně mě bavilo dozvídat se vše o tomhle skvělém závodníkovi,o jeho vývoji,o jeho soupeření s dalším výborným závodníkem té doby Alainem Prostem,o jeho lidovém přístupu a obrovským vlivu na brazilské obyvatele,o politikaření a pletichaření ve Formuli 1. Dokument je výborně poskládán,ani chvilku nenudí a zaujme i lidi,kteří se o F1 nezajímají. Obrovská škoda tohoto neskutečně nadaného a charismatického závodníka.