Bitva o Falklandy aneb jak jsem vyhrál válku (1992) (TV film)

Velmi realne a starym syrovym zpusobem natocenej film,kterej me az prekvapive bavil.Ze zpracovani bych ani necekal ,ze je to film z 90.let..Tak nejak proti nemam ani poradne co namitnout,ale taky nemam nic co bych cim bych ho nejak vyznamne vyzved.Pro lidi co jim neni dana tematika cizi prijemne ztravenejch 130min.

Duna (1984)

Tak takhle ma vypadat scifi. To co jsem mel rad na hvezdnych valkach je tu jen ustrojeny do temnejsiho a drsnejsiho havu.Tenhle popis je trosku zavadejici,ale je to proste stare zpracovaný,chvilkama az nazorny akcni sceny kde clovek musi pouzit svou predstavivost,ale pres to to nenici celkovy dojem,propracovanej svet(coz vzhledem ke knizni predloze neni zas tak prekvapivy) a naprosto vtahujici atmosfera.Rozhodne snimek kterej pri vhodne nalade je dobry videt.

Zbouchnutá (2007)

Tenhle film jsem si pustil jen protoze zrovna nic jinyho nebylo pri ruce....a musim rict,ze me jeho 129min ani neobtezovalo a docela me to bavilo.Sympatickej typek v hlavni roli se kterym se v mym pripade nebylo zas tak tezky se ztotoznit a vcelku pohleda partnerka k nemu v prijemne ubyhajicim pribehu a clovek se u toho i parkrat zasmal. Proste vyysledkem odpocinkovy odreagovani u prumernyho filmu....

Quantum of Solace (2008)

Ocekaval jsem bonda....dostal jsem bonda. Sice ne tak vysperkovanyho jako v casino royal a trpel trosku neduhama staryho jamese(padák,zasobník paliva a podobny skopiciny-az uvidite pochopite),ale pres to jsem se u nej dobre bavil, i kdyz autori udelali trosku krok stranou a asi tim nastvou dost lidi, at fanousku beznych akcnich filmu tak bonda(zustali tak nekde mezi),ale me tenhle mix docela sedel,i pres ne uplne prehledny strih.Daniel Craig se v mym zebricku i po druhym filmu udrzel jako nejlepsi predstavitel tohohle legendarniho agenta.

Oprávněné vraždy (2008)

Tak takhle nastvanej po konci(v prubehu) filmu uz jsem nebyl hodne dlouho. Tvurcum bych zakazal cokoliv jeste kdy vytvorit. Vetsina lidi o tomhle filmu jen napise,ze kdysy dva nejlepsi herci vycpele odrikavaj svoje radky.....,ale bejt jima...tak nedelam ani to.Takovej scenar by se mi nechtelo ani odrikat. Ten film byl absolutne o nicem. Ono ostatne pokud nechcete zbytecne ztratit 100min zivota a kouknete na uvodni titulky,ktery docela napovi,ze tady doopravdy nepude o neco na co jde koukat. Neco tak spatne udelanyho(prislo mi to jak kdyby pouzili vse co natocili a ty jednotlivy nesmyslny sceny jeste predem spatne vymysleli) by nezachranili ani tyhle dva herci v nejvetsi forme(a to je pro me velkej pojem)...Jediny co bych jim teda skutecne vytknul neni spatnej hereckej vykon ve kterym skutecne neni videt snaha,ale to,ze se k tomuhle vubec upsali.Za kazdyho z nich z ucty k nim jednu hvezdicku.Russell Gewirtz a Jon Avner by si nez hvezdicku zaslouzili ony dve kulky mezi oci,ktery se ve filmu rozdavaj.TOHLE NIKDY NEMELO VZNIKNOUT!!

Dotek Medúzy (1978)

Tak kdo u tohohle filmu nezjistí,že mu můžou vstát chluby po celým těle a aspon jednou ho nezamrazí,tak asi tenhle film ani nesledoval. Vroubek casu je znat jen na zpracovaní na který ale po chvilce člověk stejně zapomene díky perfektně obsazeným hercům a zajímavýmu ději. Tenhle film me chvilkama donutil verit neuveritelnymu........a film kterej dokaze i po 30ti letech takhle zapusobit si rozhodne zaslouzis svych pet hvezdicek.

Smlouva s ďáblem (2000)

Tenhle film jsem videl pri jeho premiere v cechach a odchazel jsem z nej s pocitem naprostyho propadaku a blaznivy komedie. Ted jsem ho videl s odstupem casu znovu a uz mi neprisel ani tolik blaznivej,ale jako prijemny prumerny romanticky komedialni odpocinuti.

Requiem za sen (2000)

Nekoukejte na tenhle film pokud mate jeste den cokoliv na planu. Tak znicenej jako kdyz dojeli titulky jsem snad u zadnyho filmu nikdy nebyl. Neuveritelne silnej snimek,kterej opravdu zasahne.

Veselé Velikonoce (1984)

Pohodova francouzska komedie a k sezrani nadherna a drza Sophie Marceau...Takhle kombinace rozhodne neurazi ani pres divny zabery kaskaderskych kousku a vselijakyho konce...

Království (2007)

Prefabrikovana holywoodska sragora. Chtel jsem napsat vic,ale uz me ten film stal 110min myho zivota a uz to bylo moc...Konec sebral i tu druhou hvezdicku.