Melodie mého srdce (2007)

Hudba vo filme skvelá, mladý presvedčivý, námet rozprávkový. Aj milý film by z toho vznikol, keby koniec nezaklincovali zopár nepresvedčivými momentami... inak ma to bavilo, veľmi, hudba to ťahala... Ale posledné stránky scenára si mal prečítať a upraviť niekto, komu to viac myslelo.. škoda..

Ona (2013)

Najsmutnejší (za posledné 2roky) film o duši. Hipsterové oblečko ako symbol duše (túži byť "starosvetská", ľudská) a ako protipól - svet okolo. No nazdar, ak je toto model blízkej budúcnosti - milé deti, nezávidím vám! Psychológ bude platený zlatom a výnosné zamestnanie sa bude volať "objímač". Alebo ide o alternatívny model riešenia ako eliminovať nadbytok ľudí? Toľko otázok na konci filmu vyvstalo (to mám rada), silná téma, výborný výkon (FAKT Joaquin??!!), ale musím zase zavrčať! - chcelo by to iba 15minútečiek ubrať a bolo by mi ešte smutnejšie, ešte intenzívnejšie... Ale - uf, super!

Život a dobrodružství Santa Clause (2000)

Zaujímavo poňatý klasický americký príbeh (ako protipól - divná vsuvka škaredých trolov), uši mi pílil dabing, ale hudba našťastie príjemná. Mne aj deťom sa veľmi páčila. Mali sme ju na videokazete, ČT ju kedysi dávalo, škoda, že sa už nedá zohnať.

Koně se také střílejí (1969)

Jedna budova, pár ľudí a - "Len tancujte, veď ste v show!!" Aj dnes, hoci starý film, je silne súčasný svojim obsahom. Veď hospodárska kríza, plus zúfalstvo ľudí a už je na povrchu tá "džungľa v nás" Veľmi silné!! Depka z toho filmu až tak valí... Ale oplatí sa pozrieť, rozhodne áno.