Deadpool (2016)

Za mě osobně jeden z nejlepších (možná i nejlepší?) superhrdinský film který jsem viděl. Už jen proto, že hlavní hrdina není až tak moc hrdina (a už vůbec ne takový ten nudný hrdina, od toho být čitelný ,,robot dobra´´ je tady Colosus :D :D ) Film se mi líbil i proto že si na nic nehraje - nesnaží se být hlubokým intelektuálním zážitkem, ale je tu když se chcete bavit skvělou akcí a hláškami a moc u toho nepřemýšlet. Suché ,,vyplňovací´´ scény jsou omezeny na minimum, takže film je poměrně krátký ale prospívá mu to, prostě nemusíte zdlouhavě čekat na další zajímavou scénu. Pravdou je že většina ,,COOL´´ scén už je v trailerech ale tak je to dneska všude. *SPOILER ALERT* Moc se mi nelíbí finální scéna, podle mě ho měl po ,,who fucking cares´´ zastřelit, Colosův proslov to docela zabil. PS: Nedoporučuju chodit na tento film s mravními osobami/osobami s citlivým žaludkem - počet docela krvavých scén a sexuálních hlášek z toho prostě nedělá film který snese každá přítelkyně.

Star Wars: Clone Wars (2003) (seriál)

Jako pravý fanoušek Star Wars jsem tento seriál viděl už několikrát a zvláště k některým dílům se stále vracím. Někomu se možná myšlenka animovaných SW nelíbí ale na druhou stranu je to jediná možnost jak vytvořit tak obsáhlý a akční kousek ke shlédnutí, V průběhu 6 sérií se objeví mnohem více postav jež jich vůbec může být ukázáno ve filmech (některé z nich pak přecházejí do Rebelů) a rozvíjí se spousta věcí, na které by ve filmu ,,nebyl čas´´ - cesta Palpatina k moci, vztah Padme s Anakinem, postupné probouzení temné strany v Anakinovi, jakož i rozsáhlé věnování se tomu, proč a jak je Anakin vyvoleným (3 série díly 15-17, jedny z nejlepších vůbec). A hlavně je zde prostor pro spoustu vedlejších rolí, ať už je to Ahsoka Tano - Anakinova padawanka, Hrabě Dooku, Savage Opress, Asajj Ventress či spoustu dalších. Pokud jste fanoušek Starwars, nejste přespříliš konzervativní a máte pár desítek hodin času nazbyt, mohu jen doporučit.