eMeMko

eMeMko

Petr Lukášek

okres Hradec Králové
Hrdý otec, jehož druhým domovem býval kinosál.

homepage

2 body

Moje obsahy

od nejnovějšíchpodle abecedypodle roku vzniku filmu
  • 30.7.2015
  Daleko od lidí (2014)

  Voják v záloze a nyní učitel Daru (Viggo Mortensen) je vytržen z poklidného života ve své škole v Alžírských horách, a je nucen eskortovat do města vězně Mohameda (Reda Kateb), který byl obviněn z vraždy svého bratrance. Náročná cesta přes hory plná překážek, rebelů a nepředvídatelného počasí však oba muže sblíží a konečné loučení se pak stává náročným.

  • 15.11.2014
  The Girl from Nagasaki (2013)

  Film na motivy opery Madame Butterfly od Giacoma Pucciniho ukazuje Cho-Cho, přeživší dívku atomového útoku na Nagasaki na konci 2. světové války. Cho-cho, dcera gejši, si za svůj cíl stanoví provdat se za úspěšného amerického pilota, který žije v Japonsku, což se jí podaří. Kvůli výcviku na astronauta však její manžel brzy odjíždí na misi, a i když slíbí brzký návrat, Cho-Cho cítí, že byla ponechána doma tváří v tvář zoufalství a bláhové naději.
  Režisér Comte obratně alternuje mezi jednotlivými režimy filmu (balet, videoart, opera,..) a tyto překrývající se aspekty dodávají srdceryvnému příběhu Cho-cho úplně nový rozměr.

  • 23.8.2013
  Dragonfyre (2013)

  Aby se oprostil od okolního světa, bývalý voják John Norton koupí ranč na odlehlém západě Ameriky, kde je napaden zvláštní skupinou vetřelců včetně nádherné elfí princezny a původního amerického mystika. Když však napadnou jeho majetek orkové, John musí opustit svou izolaci a stát se hrdinou dřív, než orkové obětují jeho nové schopnosti a vypustí na náš svět temnou magii.