Cupcakes (2013)

Skvělá a svěží komedie. Parodie na soutěž Eurovision, kde nejde ani tak o to, kdo co zpívá, ale jak u toho vypadá a hlavně, aby to mělo tu nejlepší show. Do tohoto kolotoče vstoupí šest "obyčejných" lidí, kteří mají nejblíže ke zpěvu pravidelným sledováním této soutěže. Každý se rozhodne do tažení za svou vizí z jiného důvodu. Zajímavý námět, sem tam vtipná narážka na židovské reálie a povedená komedie je na světě. Bavila jsem se od začátku do konce a jejich písničku nemůžu dostat z hlavy ;) (FebioFest2014)

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Tak docela mě překvapuje, že někdo napíše, že film je věrný předloze, protože není. Detaily, které film opomene, překonám snadno (nejsem fanatický fanoušek, který zná každé slovo). Ale že došlo ke změně konce filmu (z mého pohledu podstatným způsobem) překonat nedokážu. Než došlo k rozluštění hlavní záhady, tak se mi film celkem líbil, některé momenty mi přišly zpracované lépe než u švédské verze, ale během několika minut jsem byla překvapena, jak se dá odklonit od liternární předlohy. Navíc v knize je Lisbeth vykreslena jako naprosto uzavřený člověk a ve filmu řekne Blomkvistovi největší tajemství svého života jen tak, to se taky moc nevyvedlo. V boji Lisbeth - Rooney Mara proti Lisbeth - Noomi Rapace u mě osobně vítězí Noomi Rapace. Tím pádem považuji švédskou adaptaci za vydařenější, protože se dokázala lépe vyrovnat s podstatnými částmi příběhu. Velké plus bych dala za výběr ústřední písně, kterou zpívá Karen O a je předělávkou Led Zeppelin - ta se povedla.