Zázrak (2013)

Na jednej strane nemôžem povedať, ža som sklamaná. V kine som sa totiž ocitla úplnou náhodou a nemala som žiadne očakávania. Jednu vec ale nechápem- nedokážeme natočiť nič iné, iba mrchavú ťažobu? Tak trochu o ničom, cítiť ambície, ale nevidím to ružovo. A prečo je dobré film vidieť? Aby ste si mohli povedať, že ste konečne videli zázrak (a s veľkým z).

Zdrojový kód (2011)

Kvantová fyzika, paralelné vesmíry a paradoxy cestovania časom. Mňam. Takže na jednej strane veľká spokojnosť, keď sa rozbehol dej a pomaly sme mohli odhaľovať misiu Coltera Stevensa. Bohužiaľ tak ako je scenár v úvode filmu jeho prednosťou, na konci sa stáva jeho najväčšou slabinou. V záujme dopracovania sa k happy endu (pri ktorom som si síce poplakala, ale to robím v poslednej dobe takmer pri všetkých filmoch- asi senilniem) tvorcovia v závere popreli všetko, o čo sa dovtedy opierali. Na prvý pohľad teda záver môže vyznieť efektne, ale pri bližšom pohľade nemôžem ignorovať logické kiksy. Nebyť odfláknutého konca, mohlo ísť hodnotenie vyššie.

Zelig (1983)

Škoda, že zabudli dodať, že Zelig sa pôvodne volal Jára Cimrman:-)

Zemřít pro... (1995)

Priemerný televízny film s predvídateľným dejom aj záverom, ktorý mi bohužiaľ pripomenul "slávne" kanadské thrillery. Z biedy to vytrháva vynikajúci Joaquin Phoenix a uveriteľná mrcha Nicole Kidman.

Zkažená mládež (2007)

Prijala by som aspoň náznak vysvetlenia toho, ako kompletná trieda dospela k takému radikálnemu postoju k Jozefovi, teda čo filmovému príbehu predchádzalo. Nie som si celkom istá ani vierohodnosťou Kasparovej náhlej premeny, o postave Théo (si blbec, keď s ostatnými držíš dvere a si blbec, keď nepočúvaš triedneho alfa samca) ani nehovoriac. Záverečný akt šikany mi už tiež prišiel trochu moc a vyústenie celého príbehu je jasné už od začiatku filmu, ale ani tieto výhrady neuberajú snímke na surovosti a sile výpovede. V porovnaní s americkými filmami typu "na strednej sa to hemží namyslenými hnusákmi, ktorí chcú citlivého jedinca zadupať do zeme" je tento film ako z iného vesmíru.

Zlatokopky (2019)

Pokiaľ sa nezaujímate o subkultúru striptízových klubov a nepotrebujete sa naučiť ako zdrogovať chlapa, aby ste mu prevetrali kreditku, tak vám tento film nič iné neponúkne.

Zločiny nad Seinou (2013) (seriál)

Nie práve vydarená kópia amerického brata (resp. bratov, už aj za veľkou mlákou je toho až príliš): Snaží sa to tváriť veľmi cool a s ničím novým to neprispieva. Načo kopírovať niečo, čoho je dosť?

Zmizelá (2014)

"Just dont piss her off!"

Zmizení (2013)

Surový, realistický, presný, depresívny, miestami melancholický, miestami napínavý, vlastným tempom plynúci, pochmúrny, temný a hlavne atmosféricky dokonalý kriminálny a psychologický thriller, ktorý ma absolútne dostal svojou hutnou atmosférou a pozvoľne plynúcim príbehom. Uveriteľné postavy (navyše excelentne zahrané) s uveriteľným vývinom, Amerika rovnako škaredá ako ktorékoľvek iné miesto na planéte počas hnusnej sychravej zimy, pátranie po zmiznutých deťoch bez veľkého pátosu a snaha zubami- nechtami vrátiť všetko späť do normálnych koľají. Napriek tomu, že sa polovicu filmu nič "akčné" a napínavé nedialo, sedela som ako päť peňazí a čím dlhší čas od návštevy kina prešiel, tým viac sa mi ten film zavŕtava pod kožu.