Sicario: Nájemný vrah (2015)

Obyčejný akční thriller, s obyčejnou zápletkou a občas dost amatérskou kamerou. Jediná kvalita tohoto filmu (kromě vynikajícího castingu) je pěkně budované napětí. Atmosféra je fakt hustá, že by se dala krájet. Trochu tu atmosféru ovšem ničí to, že hlavní postavy jsou odporná a brutální banda hrdlořezů, a naprosto neschopná agentka FBI, která raději drží hubu a krok. K žádné z postav jsem tedy nechoval ani ty nejmenší sympatie, což právě narušuje tu, jinak dokonale zmáknutou, atmosféru. Ještě bych se chtěl pozastavit nad tou kamerou. Jaký je smysl deseti minut točených s termovizí, když stejně nejde nic vidět. Od tohohle by se měl každý schopný kameraman distancovat. Jasně, pár záběrů bych nějak skousl, ale když deset minut nevidím co se děje, vidím pouze pár zelených šmouh na obrazovce, tak z toho nemám vůbec nic.

One Punch Man (2015) (seriál)

One Punch Man má jednu velmi silnou stránku. Nebere se vážně. Nesere se s žádným vysvětlováním universa, žádným hrdinským příběhem, ale hlavně se nebere vážně. Je to pouhopouhá mlátička. To je ovšem to. Je to pouze mlátička. Navíc ne moc dobrá. Postavy jsou nudné, humor přestane fungovat po první episodě a samotné bojové scény nejsou ani nijak dobré.

Hellsing - Hellsing X (2012) (epizoda)

Alucard vs Schrodinger byl teda obří mindfuck. Vlastně, celý tento díl je obří mindfuck. Hodně nudný mindfuck.

Hellsing - Hellsing IV (2008) (epizoda)

10 minut nacistických keců, 10 minut vraždění tupé Árijky, 10 minut dalších keců a troška krve. Už když to začalo vypadat, že z toho Hellsinga něco bude, tak přijde takto nudný díl.

Hellsing - Hellsing I (2006) (epizoda)

Od původního, v mých očích ne moc povedeného, seriálu se to liší jenom tím, že je to uspěchanější, krvavější a podstatně hůře to vypadá. Bez tohohle bych se bez problému obešel.

Černé zrcadlo - Železná vůle (2017) (epizoda)

Metalhead funguje jako dobrý postapo psychologický thriller. Má to drsnou atmosféru, ke které hodně přispívá i ta černobílá stylizace. Ale jako Zrcadlo to už nefunguje. Nemá to žádnou pointu či vyvrcholení, nemá to ani objasnění toho, co se vlastně děje. Je to něco jako White Bear, ale právě bez toho obrovského odhalení na konci. Dokážu si to představit jako samostatný film, kde se trošičku rozvine lore toho světa, ale jako episoda Zrcadla to propadlo.

Milada (2017)

Po spoustě rozhodování jsem se rozhodl, že tomu ty 3 hvězdy dám, ale to jenom proto, že Milada Horáková žádný jiný film nemá. A proto, že si ho zaslouží. Ale zaslouží si něco lepšího. Pro mě to byl celkem přínosný film, vím kdo Milada byla, ale o jejím osobním životě jsem toho moc nevěděl, tenhle film mi to ukázal. Ale produkuje to Netflix. Je to točeno anglicky. Logicky tedy to míří na zahraniční publikum, které neví o žádné Miladě, o žádném Československu (zdravím Davida Davise), atd... A pro tyto lidi to může být dost matoucí, není tam pořádně rozvedena druhá světová, osvobození Prahy, nástup komunismu, atd... Gottwald je v tom filmu 4x a jeho role je taková, že se tváří nasraně. Pro někoho, kdo si na to zajde protože to produkuje Netflix to může být matoucí. A to jsem se ještě nezmínil o tom, že je to fakt špatně zahrané, nejnudnější scéna (jízda autem) se tam opakuje v průběhu celého filmu a dohromady trvá asi půl hodiny a hlavně to má příšerný český dabing. Spíše než úctyhodná ukázka velmi důležité postavy naší historie to je ukázka toho, že Češi neumí nadabovat ani svůj vlastní film. Pro Čechy je to ale fajn a stojí to za to, ale pro zahraniční diváky to fakt není.

Příchozí (2016)

Propracovaný a originální sci-fi film, se kterým mám ovšem stejný problém, který mám i s Interstellar. Začíná to prostě, fyzik a lingvistka se prostě snaží rozluštit jazyk mimozemšťanů a přijít na to, co chtějí. Fajn, to by se dalo velmi pěkně zpracovat. Ale jak příběh postupuje dále, tak se přidávají další roviny příběhu, začnou se prolínat jednotlivé příběhové linky, přijde na řadu i celosvětový konflikt, hrátky s časem a další neduhy, které v tomto příběhu nepůsobí dobře. Kdyby se to od začátku do konce zabýval překladem jejich jazyka a celá zápletka by stavěla na tom, tak by to bylo fajn, ale to se bohužel neděje. Ale pořád to má něco do sebe, má to pěkné efekty, zvuk, hloubku, casting, atd... Celkově to stojí za shlédnutí, ale očekával jsem od toho podstatně více.

Guilty Crown (2011) (seriál)

Tento seriál prostě nefunguje. Snaží se to kopírovat Code Geass a NGE, ale neuvědomuje si, že musí být něco výjimečného, aby dosáhl kvalit těchto legend. Bohužel musím konstatovat, že spíše než CG a NGE mi to připomíná SAO. Má to tupý a neoriginální příběh a nudné a otravné postavy. Po několika dílech se sice příběh trošičku komplikuje, přitvrzuje, je temnější a drsnější a postavy se taky trošičku rozvíjejí, ale pořád je to nudné a neoriginální. K postavám nemám absolutně žádný vztah. Kdyby mi někdo přiložil pistoli k hlavě a donutil mne postavy nějak zkategorizovat, tak bych řekl, že mám celkem rád Gaie a tu borku na vozíčku, že nemám rád tu s kočičíma ušima a že ten zbytek je mi úplně u zadnice, ale celé je to takové umělé rozdělení. Ve skutečnosti, mi nezáleží na jediné postavě. Určitý rozvoj sleduji pouze u hlavní hrdiny a pana "Sugar". Ale ani to nefunguje. Přestože se hlavní hrdina vyvíjí, tak je pořád stejně nudný a jeho démonizace v druhé polovině příběhu už byla trošku moc. Byla z toho cítit snaha napodobit Lelouche, ale nevyšlo to. Klaďas nebo záporák, to není důležité, hlavní hrdina je pořád nudný ufňukánek. A to platí o všech ostatních postavách. Jedna jediná scéna na mě měla určitý dopad a to je smrt jedné z vedlejších postav, která, zase, se snažila dosáhnout stejného efektu jako smrt jedné postavy z Code Geass (SPOILER: Mám na mysli Shirley). Ale úplně to nefungovalo. Nějaký náznak smutku jsem cítil, ale nic zdrcujícího. Takže si to shrňme. Má to nudný příběh, který kopíruje Code Geass a NGE (neúspěšně), ploché a otravné postavy a navíc obrovské množství fillerových okamžiků, které prostě nefungují. Pokud máte dobré postavy, jako třeba už tolikrát zmiňovaný Code Geass, tak fillery fungují perfektně. Ale Guilty Crown není ten případ. Za co tomu tedy dávám 2 hvězdy? Za prvé, animace je úchvatná (přestože jsou animátoři trochu úchylové), soundtrack celkem ujde (oproti AoT, kde také dělal soundtrack Sawano, je to ale pořád slabé) a akce (kterou měl na starosti stejný člověk, jako akci v AoT) je také celkem fajn. Ale tyto aspekty nevyváží to, že jsem se nudil u čtrnácti dílů z šestnácti (dál jsem to nedokoukal). Ne, tohle se opravdu nepovedlo. I přes přítomnost lidí, kteří pracují na Attack on Titan, které je kvalitativně na úplně jiném levelu, se na to prostě nedá koukat. Říkal jsem si, že když jsem začal, tak to dokoukám, ale jakmile se hlavní hrdina začal chovat jako tyran, tak jsem to prostě nesnesl. Pokud bych to měl shrnout jedním slovem, tak by to bylo "cheesy". Ono se to snaží, je to vidět, ale prostě to nejde.

Evangelium: 1.11 Monstrum (2007)

Prvních 5-6 episod seriálu, s lepší animací, trošku akčnější a hlavně s několika scénami, které v seriálu nebyly a které se pokouší vysvětlit zakončení příběhu na začátku, což je dobrý nápad, nával informací z konce seriálu je takhle rozprostřen už do prvních pár episod a je lehčí to potom všechno vstřebat. Ale pořád je to pouhá rekapitulace začátku. Sice dobře udělaná, ale vlastně toho moc nepřináší. Pro fanoušky Evangelionu je to přínosné, mohou si to pustit místo začátku seriálu, ale jinak je to prostě zbytečné. Lepší než jiné anime filmy, jako Relighty pro Death Note nebo vlastně i NGE: Death and Rebirth, ale jelikož já jsem si NGE neužil a nechci se na to podívat znova, tak je tohle pro mně naprostá ztráta času.