Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Vzhledem k tomu,že jsem tyto knížky již četla,mohu říci,že film mne nepřekvapil ani nezklamal...jediné co mě opravdu ale opravdu hrozně vytáčí jsou české překlady a titulky....protože udělat z Rue a Trashe,Růtu a Mláta(kdo má pak poznat,že jde o holku a kluka) a z Galea Hurikána....podle mého by se jména opravdu překládat neměla....stejně postižený je i dabing u seriály Hra o trůny....upřímně se mi chce vždy vrhnou večeři zpět na svět jenom když si na to vzpomenu....ale to jsem odběhla,film má spád,trochu vtipu a je lepší než první film to bezesporu.Převážně se drží knižní předlohy....i když mě dochází víc věcí když už jsem to četla a pro to je pro mne ten film mnohem zajímavější.

V zajetí démonů (2013)

Podle hodnocení by to mělo být lepší než se mi zdál finální efekt....patří to bezesporu k lepším hororům,není to žádný šílený krvák,kde naivní hloupá blondýna křičí a běhá jako smyslů zbavená....ale přesto,lekací scény jsou velmi čekatelné a finále typu všichni jsme v pořádku a všichni se máme rádi....to je trošku moc....horor není o tom aby měl happy end ale o tom aby se člověk bál....a já se ani nebála ani nelekala....stačilo mi to vidět jednou....nebude patřit k filmům,které bych si pustila víckrát,ale když půjde v televizi,ráda se podívám znovu.