Zelená míle (1999)

Skvěle obsazený film se zajímavým, byť smutným příběhem zasazeným amerických do 30. let 20. století. Toto období mě nikdy nijak nelákalo, ale tento snímek mě vtáhl do té doby jako nic jiného. Dojemné, nezapomenutelné.

Sedm samurajů (1954)

Tři hodiny černobílého Kurosawy. Pro fanoušky režiséra, nebo alespoň žánru to bude skvělý zážitek. Pro ostatní to bude asi trochu zdlouhavé. Ale úměrně délce je děj vyplněn různými detaily, které navozují atmosféru a leccos vysvětlují. Není to akční film, kde ve vteřině zemřou davy, ale výpravný, hrdinný příběh se vším všudy. Sedm statečných mě nikdy nebralo, ale toto ANO!

RRRrrrr !!! (2004)

Mamut, Malamut, Koňomut, Slepicomut a žížalomut. (Pravěká stvoření - všichni mají totiž kly). Pokud Vás toto pobavilo, máte správnou náladu na tuto lehkou komedii plnou podobných fórků z pravěkého období u níž není potřeba moc přemýšlet.

Terminátor (1984)

Po "do té doby" nepříliš povedených filmech se Terminátorem režisér James Cameron dostal nejen na oblohu mezi ostatní hvězdy Hollywoodu, ale také dal vzniknout novému kultu, který si našel ve světě milióny fanoušků. Brilantní sci-fi snímek, který patří mezi základní pilíře žánru. Po prvním shlédnutí (asi v 6 letech) jsem se toho doopravdy bál - kvůli zlému robotovi. Dnes (cca po 25 letech) se opět bojím, ale již kvůli děsivé představě toho všeho, o čem tento film je.