Avengers: Infinity War (2018)

Asi jedno slovo EPICKÝ. Jo jsem milovník Marvelovek, ale spojit všechny postavy dohromady .. no byl jsem skeptický. Ale řval jsem blahem když v mnoha scénkách bojují s Thanosem dr. Strange (chci dlší díl se Strangem teď hned!), Spiderman (je to jako s shakespearovským Romeem od Baze luhrmanna, konečně je opravdový teens a navíc vtipný nerd:) Ironman and his melody boys. Klobouk dolů před scénářem i režijí, každý má svůj prostor, drží to pohromadě, jasná dějová linka která do sebe zapadá jak kolečka na starměstském orloji i s tím planetárním universem (na orloji i ve filmu samozřejmě). Konečně krásně prokreslený záporák Thanos, který není jen nablblé zlo na trůně z lebek co chce ničit a mít moc (nějak jsem si vzpomněl na téma Brownovi knihy Inferno ale to sem nepatří). A ano akce (proto asi na podobné filmy koukám ne:) střídá jedna druhou, aby jednu navazala další a lepší, namachrovanější; a berou dech i lechtají bránici. Škoda že jsem to viděl v kině a ne doma na telce, jinak bych si to dal hned znovu.

Sherlock - Série 4 (2017) (série)

První série byla pocta klasickým detektivkám mistra A.C. Doyla, mistrovské filmařské dílo jak staré příběhy odvyprávět dnes při zachování ducha i pointy klasické předlohy. Napětí, příběh, dedukce a skvělá nápaditá kamera za pět hvězd. Čtvrtá série slátanina na téma pevnost Boyard, únikových místnostní s filmařským řemeslem béčkových detektivek z VHS. Zápletka detektivky nepotřebuje nic a nikoho, stačí rodinna a démoni samotného detektiva. Ach jo!