Vlk z Wall Street (2013)

Tři hodiny, to bylo trochu moc. Leonardo DiCaprio i ostatní podávali sice naprosto strhující výkony (hlavně Jonah Hill mě příjemně překvapil), ale ani to pro mě neudělalo tak trochu statický děj filmu snesitelnější. Chyběly mi nějaké dějové zvraty a gradace, všechno se vezlo jen na té jedné vlně....a to bylo prostě trochu málo. Navíc se mi zdálo, že se část fórů ztratila nejen v překladu, ale také v mé neznalosti burzovního prostředí a zvyklostí na Wall street.

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

Tenhle film mě hodně baví, ale hlavní zásluhu na tom má především Leonardo di Caprio, kterému tu Tom Hanks zdatně sekunduje. Myslím že tahle role jako by byla di Capriovi psaná na míru. Je to svižné, je to vtipné a má to atmosféru. Příjemná podívaná.

Sicilský klan (1969)

Zklamání. Přiznám se, že ač mám gangsterky hodně ráda, tohle mě vůbec neoslovilo. Vydržela jsem něco přes hodinu a pak to vzdala. Pro mě nuda. Děj je tak zvláštně epizodně řazen, tak že rozbíjí dějovou linii a nedává divákovi šanci vytvořit si k hlavním postavám nějaký vztah, ale vlastně ani názor na ně. Ventura, Gabin i Delon se sice hodně snažili, ale ani to nestačilo. Alespoň, za to hvězdné obsazení dávám tři hvězdičky.

Buddha padl hanbou (2007)

V roce 2001 byly Talibánem zničeny obří sochy Buddhů v Bamjánském údolí v Afghánistánu. Název filmu se inspiroval tímto činem, nijak se jím ale nezabývá. Je to takové nahlédnutí do života lidí v této oblasti, prostřednictvím hlavní hrdinky, malé holčičky, které se za každou cenu snaží dostat do školy. Není to ale tak lehké. V cestě jí stojí mnoho překážek, například skupinka chlapců hrajících si na ukamenování a svatou válku, nebo prostý fakt, že nemá peníze na sešit. Nicméně všechny strasti viděné dětskýma očima působí nakonec jako hra, i když nám se můžou zdát děsivé. Dokumentární vyznění filmu, dětští herci-neherci a krásná příroda umocňují dojem ze zajímavého filmu. Pro mě určitě 4 hvězdičky.

Hitchcock (2012)

Celkem příjemná televizní podívaná, ale nebýt Helen Mirren asi by to celý film posunulo o level níže....to ona byla ten tmelící prvek, který posouval děj dopředu. Nicméně pořád je to, více než životopisný film, spíše taková krátká epizodka z Hitchcockova života, dozvídáme se sice o jeho "démonech" a "úchylkách", ale nic víc. Každopádně příjemné zaplnění jednoho víkendového odpoledne.

Památkáři (2014)

kdybych to neviděla v kině a kdyby to nebylo tak velkolepě obsazeno, tak bych to ohodnotila jen dvěma hvězdičkami. Velké plátno a dobří herci mě přiměli jednu hvězdičku přidat. Zajímavý námět, ale zpracovaný tak nějak povrchně, navrch zalitý litry patosu. Obvykle se mi balancování mezi komedií a tragédií libí, tady se z toho stala ale už trochu parodie. Na druhou stranu pár opravdu vtipných, neotřelých momentů. Když chcete relax po práci, tak proč ne.