Kokosy na sněhu (1993)

Slavná komedie, která mě, ale bohužel moc neoslovuje. Ne že by byla špatná a dokonce jsem se příjemně bavil. Tvůrci se, uvolněným šroubem, vyhnuli trapné prohře neschopností nebo ještě trapnějšímu vítězství což kvituju, ale jak říkám jako celek mně tenhle film lehce míjí

Mrs. Doubtfire - Táta v sukni (1993)

Já nevím, ne že by se mi film nelíbil, ale zase sem měl problém s tím, že se to velké, vážné téma lásky k dětem a boje o ně rozmělnilo v ne zrovna veselé komedii

Nahota na prodej (1993) odpad!

Porevoluční pokus o akční thriller vyznívá dost nijak, mizernej příběh, toporní herci a trapné pokusy o erotično. Prostě slabota

Případ Pelikán (1993)

Solidní thriller s ekologickou zápletkou. Washington tradičně skvělej a Pretty woman mu velice solidně sekunduje. Ale není to úplně film ze kterého bych si sednul na zadek

Schindlerův seznam (1993)

Silné, brutální. Ale natočit film na tohle téma bez brutality by bylo jako točit film o formuli bez řevu motorů. Zlom člověka, který pochopí, že bohatství není vše a že nad lidský život ničeho není je skvěla zahráno. Černobílost snímek suprově podtrhuje, ale co bych vypíchl je Ralph Fiennes, je Goth je jeden z nejlepších hereckých výkonů vůbec

S nasazením života (1993)

Tradičně dobrej Peterson. I když zde je nutné říci, že jestli někdo tenhle film udělal tak je Malkovich, jeho záporák je geniální a ostatní, byť velmi dobře hrající, herce odsouvá malinko do role komparzistů. Po dějové stránce bezchybné!

Stalingrad (1993)

V tomhle filmu vidím především velkou odvahu to vůbec natočit! Jinak je to vlastně rutinérská válečně filmová práce s utrhanýma noha , ale to že se do toho pustili Němci je z mého pohledu super!

Uprchlík (1993)

Až na pár vyložených nesmyslů a nelogičností – skok z přehrady, autobus ležící kolmo přes koleje ač se ze srázu kutálel s nimi rovnoběžně, voda v revizních šachtách přehradního tělesa atd, se jedná o výbornou podívanou, s dobře vystavěným příběhem, správně dávkujícím napětí.Ford je dobrej, ale jeho protihráč Jones je prostě geniální. Sice nás asi může zarazit, že doktůrek, uvyklý klidu operačních sálů a lékařských banketů dokážet ochcat celou polici, ale když se od toho oprostím tak rozhodně super podívaná

Volný pád (1993)

Škoda, že Douglasova postava, byla vykreslena jako psychopat! Pokud by to byl úplně obyčejnej (třeba i krapet pruďas) člověk, kterého prostě "sešmelcovala" doba, byla by výpověď filmu hlubší a zajímavější, protože občas mám pocit, že ke stejnému volnému pádu, vlivem doby, směřujeme všichni. Navíc ta scéna ve fastfoodu je pro mně neskutečná, protože přesně tohle jsem zažil, musel 3 minuty stát jak trouba u pultu abych si mohl objednat hamburger, protože bylo 10:27,když jsem tam přišel....