Bitva v Ardenách (1965)

Klasika válečného filmu a můj nejoblíbenější válečňák vůbec. Pro Bitvu v Ardenách mam slabost už od dětství, přesto mě jedna věc na ní dost vadí. Překvapivě to není špatná a nevěrohodná bojová technika, na to jsem si koneckonců v amerických filmech zvyknul, ale v podstatě naprostá absence sněhu(nemyslím kokain). V Ardenách jak známo se bojovalo v zimě kdy bylo sněhu tři prdele a tady je hovno. Tento fakt stojí film jednu hvězdu, ale zbytek si je zaslouží, především zásluhou herců mezi nimiž zcela jasně vyčnívá hlavně nekompromisně nahláškovanej Telly Savalas.

Blanche - královna zbojníků (2002) odpad!

Fujtajbl co tohle mělo jako znamenat? Nejdelších 90 minut mého života, doufám že mi ten ukradenej čas někdo vrátí. Když jsem Nahotě na prodej dal zcela vlastenecky a docela i zaslouženě buro, týhle píčovině musím fláknout odpad abych to alespoň trochu vyrovnal. Příběh úplně o hovně, v 17. století zlotřilej úchyláckej kardinál v podání Rocheforta (nevím kde se tam vzal) vyvraždí nějakou rodinu, z ní přežije jen malá holka Blanche ta se o mnoho let pozdějc rozhodne pomstít. Potom to nabere zcela nečekaný grády. Kardinál začne kšeftovat s drogama po kterejch mu pták může stát i tři tejdny, královna najde zalíbení v sado-maso praktikách, které zkouší na již zmíněným kardinálovi, její syn je infantilní nabuzlík co si rád hraje s děvkama, dále jsou tu přičmoudlej superagent, kovboj, Depardieu, Ku-klux-klan a celý je to řízlý westernem a podmáznutý naprosto úděsnou hudbou. Příšerný herecký kreace, zhovadilý kostýmy, debilní scénář a zřejmě i značně retardovaný štáb týhle kraviny vytváří jeden z nejhorších, ne-li úplně nejhorší film jaký jsem kdy viděl. Zničit to sedmi dýkami z Megída protože tohle je dílo satanovo!

Bláznivý Petříček (1965)

Godardovi prostě nerozumím. Na jednu stranu chápu že si film najde svoje fanoušky kteří film pochopí ve všech souvislostech, na druhou stranu podle mě je to jen slepenec úvah, monologů, dialogů, myšlenek a barevných záběrů které nemám šanci pochopit. Dal bych dvě hvězdy z úcty k Belmondovi, ale musim přidat třetí za to co předvedl na konci. Jako nabarvit si obličej na modro a omotat si palici dynamitem, tomu říkám chlapácká sebevražda.

Bojovník (1983)

Ten Delon je vážně frajer, dvěma blbcům co ho sledujou koupí lopatu a pak je nechá kopat vlastní hrob. Vyspí se s třema ženskejma, všechny grázly nakope do prdele, občas zahláškuje a nakonec shrábne diamanty. Jednoduchý jak facka a účinný zrovna tak.

Bony a klid (1987)

Vzpomínám si když jsem byl ještě malý nevinný chlapec a viděl jsem prvně film Bony a klid tak se mi vůbec nelíbil. Po letech když jsem ho znovu viděl musím říct kurva to je nadupanej film jak cip. Radek John napsal krutě reálnej scénář o vekslácích Olmer to brilantně zrežíroval, každá akce začíná podmazem Relax a to obsazení je taky vynikající Potměšil měl ten rok velký štěstí na role ať už to bylo Proč? a nebo právě Bony a klid, další machr je Nedorost ten byl ze všech přítomných vůbec nejvěrohodnější a strčil by do kapsy kdejakýho skutečnýho veksláka. Bony a klid jsou prostě dějinný snímek.

Bony a klid 2 (2014)

Největší prdel na celým tomhle průseru je fakt že to nejlepší co film nabízí jsou ty retrospektivní záběry z jedničky. No abych nebyl ukvapenej tak Gábina Kratochvílová je to druhý co se mi na filmu líbilo ačkoliv to nijak nekoresponduje s dějem protože ten byl hodně debilní ale bez nějakých caviků jsem to dokoukal do konce. Takže jediný co jsem si z filmu vzal je skutečnost že současný český trend "pokračování po 20 letech" je prostě jen prznění kvalitních filmů, nikomu se totiž nepodařilo natočit něco co by se původnímu filmu alespoň skoro vyrovnalo.

Braindead - Živí mrtví (1992)

Tak tohle byl masakr a to doslova! Peter Jackson si opět s filmem vyhrál jako malý chlapec a předložil nám nádherně ujetou, krvavou komedii. Navíc díky filmu vím že když se mi v bytě přemnožej zombie dá se to řešit jedině sekačkou.

Buffy, přemožitelka upírů (1997) (seriál)

Naprostá pecka mýho mládí. Ty první tři série neměli chybu a valila se z nich spousta úsporný akce a nepřeberný množství hlášek a zábavy. S postupujícími sériemi už to ztrácelo dech ale porád si to udrželo dobrou úroveň. Co se týče postav tak samozřejmě krásná Buffy Summersová se okamžitě stala mojí láskou, kámoš Alex a knihovník Giles zase obstarávali zábavu stejně jako upíři Angel a Spike který byly chvíli hodný, chvíli zlý. No prostě pecka tenhle seroš, na některý díly můžu koukat furt dokola, to se prostě neomrzí.

Buffy, zabíječka upírů (1992)

Uznávám že je to sice kravina, ale jakožto skalního fanouška Buffy mě povinnost nutí nedat odpad a leckdy možná nechtěná zábavnost napařit rovnou tři hvězdy. Fran Rubel Kuzui by za režii zasloužil zapíchnou kolík do srdce ale zas to herecký obsazení ať už Sutherland, Hauer nebo v malejch či miniaturních rolích Arquette a Affleck se jen tak nevidí. Na seriál se to sice těžce nechytá (hold Swanson není Gellar) ale pobavilo mě to a zkrátilo dlouhou chvíli.

Butch Cassidy a Sundance Kid (1969)

Newman a Redford. Tak tihle dva bouráci mě baví už hezkou řadu let a nutno říct že mě hned tak neomrzej. Jim se prostě nedá nefandit. Celej film je takovej oddechovej a doprovází ho milá atmosféra. A scéna "Raindorps keep falling" je naprosto boží.