Ultraviolet (2006)

Nedopozeral som, nedalo sa. Preto ani nehodnotím.

Návrat do Modré laguny (1991)

V tomto filme mi stačí Milla Jovovich, ktorú by som za Brooke Shields v pôvodnom filme s radosťou vymenil. Bohužiaľ, všetko ostatné vo filme bola zbytočnosť.

Chaplin (1992)

Úžasný film s úžasným Downey Jr. A úžasnou mladou Millou Jovovich. Robert Downey Jr. preukazuje svoje kvality - jeho Chaplin bol pre mňa presne tým Chaplinom ako ho vnímam. Ďakujem za tento snímok a odporúčam všetkým fanúšikom filmu ako takého.

Až vyjde měsíc (2012)

Ako sa pozeráte z pohľadu dospelého na svoje detstvo? Prípadne na detstvo svojho dieťaťa, synovca, netere? Tento film sa mi zdal snový, poetický a inšpirujúci. Odporúčam všetkým milovníkom nekonvenčných pohľadov na svet ;)

Iluzionista (2006)

Hviezda navyše za veľmi dobre fungujúce obsadenie. Paul Giamatti a Rufus Sewell sú úžasní. Nakoniec to nefunguje tak dobre ako Dokonalý trik - a s ním ho asi väčšina bude porovnávať. Odporúčam aj pre historicky ošuntelo ladenú výpravu.

Rabín, kněz a krásná blondýna (2000)

Príjemná krásna komédia plná inteligentného humoru. Dej je nám predkladaný s citom a odsýpa tak rýchlo a príjemne, že som si ani nevšimol kedy skončil. Ústrednej trojici to funguje priam magicky. Odporúčam pozerať po pároch (prípadne aj do trojuholníka :D).

Kult hákového kříže (1998)

Veľmi silno odporúčam. Film nám s ľahkosťou, stráviteľne a semtam dychvyrážajúco predkladá problém rasizmu a xenofóbie v jeho podstate. Tvorcovia si podľa mňa na konci trošku uľahčili prácu, no záver aký by som si ja predstavoval by možno odviedol pozornosť od posolstva, ktorým je film presiaknutý. Tento snímok patrí do kategórie musíte vidieť.

Prvotní strach (1996)

Edward Norton jednoznačný ťahúň celého filmu, ktorému slušne sekunduje Richard Gere a Laura Linney. Jednoznačne odporúčam.

Daredevil (2003)

Nebyť zlosyna Farella, boli by to dve hviezdy. Rola slepca Affleckovi sadla - už viem čo mi na ňom v jeho ostatných rolách bolo divné. Tento film považujem za priemer, odporúčam najmä kvôli Colinovi Farellovi a Jennifer Garner.

Lovci pokladů (2004)

Uff, skoro som dal dve hviezdy. Mám dosť filmov kde starí myslitelia 18. storočia presne vypočítali kam dopadne kvapka vody počas daždivej noci roku pána 2000 a vzali do úvahy všetky premenné počnúc konšteláciou planét a rozhodnutiami 200 rokov sa striedajúcich Njújorkských architektov končiac. Vymeňte deklaráciu nezávislosti za Monu Lisu a Nicolasa Cage za Toma Hanksa a už sme to kdesi videli. Ak tieto mne vyslovene nevyhovujúce "tajomné" aspekty považujete za vašu šálku kávy, film sa vám určite bude páčiť, bo inak mu nemám čo vytknúť. Najmä deti sa potešia, aj keď po zhliadnutí tohto filmu im už nevysvetlíte že Benjamin Franklin nebol Tony Stark svojej doby.