Marťan (2015)

Chviľami sa zdá, že Martian je film Michaela Baya a nie Ridleyho Scotta.

Nejhledanější muž (2014)

Pomaly plynúca špionážna hra na viacerých úrovniach, bez akcie, ktorá sa postupne dostane pod kožu. Jedinečný výkon Seymoura a jeho nezabudnuteľná posledná scéna absolútneho zúfalstva sa pre mňa stáva kultovou.

Newyorská romance (2013)

Nie je to typická romantická komédia. Chémia medzi Ruffalom a Knightley funguje bezchybne, pop rockové skladby nie sú otravné, práve naopak, výborne pomáhajú dotvoriť pozitívnu náladu filmu. Optimizmus spolu s príjemným príbehom o odplate a je tu jedno z najväčších prekvapení roka.

Musíme si promluvit o Kevinovi (2011)

Prečo je Kevin taký aký je a prečo Kevin robí to čo robí? Kde sú hranice materinskej lásky? Príbeh o Kevinovi rozprávaný z časti náznakmi, z časti retrospektívne, nemusí sadnúť každému, strih však s prehľadom brázdi medzi prítomnosťou a minulosťou. Divák vie, že niečo nebude v poriadku a postupne si dáva skladačku dohromady. Swinton a Miller sa pre svoje role narodili.

Dva dny, jedna noc (2014)

Civilná sociálna dráma s provtriednym výkonom Marion, kde napriek realistickosti situácie nedochádza k výraznejšiemu záujmu diváka o osud hlavnej hrdinky. Schéma opakujúceho sa dialógu rýchlo omrzí, napriek tomu že minimalizmus považujem v takto civilných snímkoch za nutnosť. Akýkoľvek odkaz nám chceli Dardennovci dať, vyšumel kamsi do prázdna.

Úsvit planety opic (2014)

Kým jednotka bola sviežim prekvapením, dvojka pôsobí dojmom nedokončenej skice. Ľudské postavy sú ploché, nevýrazné a primitívne sentimetálne. Dialógy sú otravné a spolu s klišé klavírnym doprovodom robia z Úsvitu romantiku od Disneyho. Čo by pokračovaniu Planéty opíc svedčalo viac je chladná postapokalyptycká dráma, a nie nudná fantasy pre mladé páry tesne pred zásnubami. Vďaka za vydarený úvod, 3D absolútne zbytočné.