Good bye, Lenin! (2003)

Dobre vykreslená atmosféra socializmu, aj keď mi nie je ľúto za touto dobou, predsa len mám rád filmy o tomto období (žeby spomienky na mladosť?). Dobre som sa pobavil, ale ešte viac ma upútal príbeh vyjadrujúci lásku k najbližšiemu človeku.

Expendables: Postradatelní (2010)

Jedna z najväčších kravin, ktorú som v poslednom čase videl. Pre mňa stratený čas. Toto je paródia? Sly pozri si staré české filmy.

Lovec jelenů (1978)

Jeden z filmov, ktorý zanechá ešte dlho hlboký dojem. Porovnal by som trochu s Unavení slnkom, taktiež na začiatku pomaly plynúci dej a oproti tomu zverstvá vojny vo Vietname. Výborne vykreslená atmosféra „ocelového“ mesta.

Děrsu Uzala (1975)

Silný príbeh silného muža. Krásne zobrazená divoká ruská príroda a ľudský príbeh neobyčajného obyčajného človeka s čistou dušou a jeho priateľstvo s vojakom. Možno by som trochu skrátil minutáž.

Pink Floyd: The Wall (1982)

Úžasný hudobný a vizuálny zážitok. Aj po viacerých zhliadnutiach a rokoch, ktoré medzi tým ubehli má príbeh ohromnú silu. Podľa mňa najlepší album od Floydov. Na čom asi tak fičal Alan Parker?

Unaveni sluncem (1994)

Pre mňa jeden z najúžasnejších filmových zážitkov. Skvelá letná atmosféra ruského vidieka plynúca veeeľmi pomaly v prvej polovici filmu v protiklade s desivým až brutálnym záverom. Pri prvom zhliadnutí sa možno zdá trochu rozvláčny, ale vynahradí to záver. Pri ďalšom sledovaní som si už tú rozvláčnosť viac užil. Po skončení filmu zostanú zimomriavky a hlbšie pochopenie obludnosti stalinistického systému.

Pelíšky (1999)

Krásny film vystihujúci atmosféru šesťdesiatych rokov. Veľmi dobrá hudba a hlášky, ktoré zľudoveli. Jeden z filmov, na ktoré sa dá pozrieť mnohokrát.