• Thriller

Americký zločin (2007)

Hrozný skutočný príbeh. Ak si divák uvedomí, že sa toto naozaj stalo, prichádzaju na rad zimomriavky a zhrozenie. Je naozaj udevujuce, že niekde na svete existuje človek, ktorý je niečoho takéhoto schopný. Čo takýchto ľudí vedie k týmto činom už naozaj nikto nevie, ale táto realita, že ani neviete čo sa všetko v ľudoch skrýva a čo su schopný urobiť je hrǒzostrašné. Nikto si nevie predstaviť to utrpenie, ale pri filmovom zážitku sa len divák pozastavuje nad skutočnosťou tohto celistvého problému.

Before I Fall (2017)

Videla som už viacero filmov s touto tematikou prežiť ten istý deň znova a znova, no nikdy to neomrzí. Každý, kto takýto film natočí, tak do neho prinesie niečo nové a nás to vždy zaujme. Veľmi pekná myšlienka, pretože to čo sa deje na niektorých školách a v niektorých kolektívoch je neúnosné. Nikdy nikto z nás nemôže vedieť, ako sa cíti človek, ktorému je ubližované a preto som zástanca myšlienky, že sa musíme ku každému chovať ľudsky a ak vidíme neľudské chovanie pri niekom inom napraviť to a nenechať to iba tak a prizerať sa tomu :)

Berlínský syndrom (2017)

Na to, že tento film má iba 58% som prekvapená, pretože mňa to bavilo. Ani sekundu som sa pri filme nenudila. Ani jedna situácia nebola predvídateľná. To znamená, že divák sa tak skoro nedozvie, ako to celé dopadne. Napätie fungovalo aspoň z mojej strany na jednotku....herecké výkony v podaní mystérie boli perfektné. Pre diváka ktorý má rad napätie a žáner dobrodruh + psychopat je tento film správna voľba.

Birdman (2014)

Zdá sa mi, že som si vybrala zlý žáner filmu, ale keďže tento film vyhral Oscara, tak som si myslela, že to musí byť dobrý film, ale mýlila som sa. Na moju nôtu to teda nie je , aj keď niekto si mohol prísť na svoje. Ale keď už vo filme niečo lieta, alebo skáče, tak pre mňa je to žáner sci-fi, čo si myslím, že je skôr pre chlapov. Veľa ľudí mi vravelo, že keď sú nejaké bytosti iné ako človek vo filme, tak že to s niečím súvisí a na niečo poukazuje, ale to že je to nereálne ma skôr poburuje ako zaujme. Ako vravím niekto si mohol prísť na svoje ale myšlienka filmu ma nejako nenadchla a taktiež koho poburujú skákajúce a lietajúce bytosti vo filme neodporúčam.

Blame (2017)

Klasika, veľká klasika. Posadnutosť, láska, emočné problémy vznikajúce z problémov v rodine, súťaživosť, konkurencia, nevinnosť a následná drastickosť. Týmito slovami sa dá celkom opísať tento film. Nič hrozné, ale ani nič extra.

Ďábel nosí Pradu (2006)

Milujem tento film, už som ho videla asi päť krát, ale samozrejme, že si ho vždy pozriem rada. Či už ide v TV, alebo si ho len tak stiahneme a sledujeme :) Podľa mňa je to taká stará dobrá klasika z mojich detských čias, kedy som obdivovala herečky ako si vedia poradiť s určitými vecami, aké sú odhodlané a ako sa dá nasledovať svoje sny a dá sa to dokázať. Samozrejme, že niekedy je to úplne inak a to čo je vo filmoch také ľahké tak v normálnom živote ťažšie, ale aj tak proste tento film milujem a určite by ho mal aspoň raz každý vidieť.

Dárkyně smrti (2017)

Už len ten problém, ktorý sa v tomto filme rieši o neplodnosti a následne o náhradných matkách je smutná téma a keď k tomu ešte pripočítame dobre spracovaný film a celkom príjemne postavenie postáv a ich herecké výkony, tak to diváka zaujme a poteší. Film, ktorý nezaškodí a odporúčam jeho pozretie. Samozrejme by to mali vidieť diváci, ktorých zaujímajú takéto druhy filmov. Pretože ak si to pozrie divák, ktorý má rád sci - fi, nemôžeme od neho čakať dobré hodnotenie a následne dobrému filmu klesájú hodnotiace percentá, čo je škoda, pretože niekto si takto nízko hodnotený film nepozrie a príde tak o dobrý repertoár filmu.

Devious Maids (2013) (seriál)

Po takzvanej dobe telenoviel a nevydarených seriálov s rovnakým dejom, konečne na filmový trh prišiel seriál, ktorý ma baví. Skvelé herečky, zábavné podanie, milé zápletky no proste úžas. Určite Zúfalé manželky a tento seriál sú si podobné a z môjho pohľadu sú to moje naj seriály. Čo považujem za škodu, je to , že to má iba 26 častí, ale pevne dúfam a verím tomu, že pán režisér pridá na svoje konto ďalšie skvelé série :)

Diana (2013)

Čakala som od tohto filmu samozrejme viac. Podľa môjho osobného názoru, tam mohlo byť zobrazených viac citových okamihov. A už vôbec nevravím o tom, že okrem jej vzťahu s pakistanským kardiochirurgom som sa viac o jej živote nedozvedela. Taktiež by som sa rada v tomto filme zoznámila aj so smrťou Diany, ale bohužiaľ k tomu nedošlo.

Dokonalé manželství (2006) (TV film)

Film by som nazvala rovnako ako je aj pomenovaný ,,TV FILM,, jednoduchý, oddychový, taký na pohodové popoludnie. Ľahko predvídateľný, miestami trocha napätia, ale nejakom filmovom zážitku sa nedá hovoriť.