• Thriller

Tělo (2012)

Už dávno som si nepozrela film, od ktorého sa nemôžem odtrhnúť. Skvelé obsadenie hereckých úloh a výkonov. Celý film príjemne a zaujímavo drží diváka pri deji, pri čom po čase vznikne zápletka, kedy už ani sám divák nevie, čo je realita, čo je skutočnosť. Strašne ma tento film bavil, po celý čas som rozmýšľala, ako to predsa len dopadne a tak ako to skončilo, by si nemyslel nikto :) Som veľmi spokojná, že som si niečo takéto mohla pozrieť.

Lásky čas (2013)

Veľmi pekný romantický príbeh o láske a o všetkom s tým spojené. Zaujalo ma hlavne to prelínanie deja s tým premiestnením v čase. Veľmi dobrý nápad na oživenie takzvanej romantickej idylky. Myslím si, že tento miestami dojemný film zaujme každého diváka, ktorý má rád láskyplné príbehy.

12 let v řetězech (2013)

Z tohoto filmu som unesená. Je skvelo spracovaný a už tu nie je vôbec reč o samotnom príbehu. Keď si človek uvedomí, že toto sa naozaj niekde stalo a možno sa ešte aj stále stáva, tak už len takáto predstava ma desí. Nerozumiem a neviem si vysvetliť, ako sa v človeku berie toľko nenávisti a zla. Nechápem, ako môžu byť ľudia takí zainteresovaní voči ľuďom čiernej pleti. Nenávisť je jedna vec ale druhá vec je diskriminácia, maximálne ponižovanie a ešte k tomu branie vlastnej ľudskej slobody. Neviem si čo i len predstaviť, aké utrpenie museli tí ľudia zažiť, ale samé o sebe je to desivé. Tento film vo mne vyvolal nielen smútok a hnev, ale hlavne bezmocnosť niečomu takému zabrániť. Miestami si začínam myslieť, že človek má v sebe strašne veľa zla a sám o sebe vie byť nesmierne krutý. Samozrejme vrelo odporúčam. Je pravda, že som sa nechala uniesť, ale vždy si budem stáť za tým, že aj keď je človek inej farby pleti, nikto nemá nárok mu, len tak mávnutím ruky zobrať slobodu. Na slobodu má právo každý z nás. A pre tie bezcitné hyeny, ktoré ešte žijú na tomto svete prajem, aby aj oni raz takéto niečo zažili, ale to už je myslím bezvýznamné. A k téme otroctvo sa už asi ani nemusím vyjadrovať. Človek, ktorý otroctvo vymyslel, si to mal najprv prežiť na vlastnej koži, čo to asi tak obnáša, pretože vytvoril na tomto svete hyenizmus!

Hačikó - příběh psa (2009)

Veľmi krásny a dojímavý film. Je úžasné aký vzťah existuje medzi človekom a zvieraťom. Nemám slov. Naozaj ma tento film veľmi dojal a naozaj sa niektorí ľudia možu len pozastavovať nad tým, že zviera vie prejaviť smutok zo straty, viac ako človek. Vrelo odporučam.

You're Next (2011)

Určite stojí za pozrenie. Už dávno som nevidela tak skvelo spracovaný horor. Tým, že je to natočené formou masakru a doplnené krvavými snímkami, ktoré doplňajů zabijaci s hrozným výrazom a maskami sa mi to páčilo. Tým, že dlhu dobu na plátna kín prichádzajů horory s tématikou duchov, alebo s vecami podobnými, tak konečne prišlo niečo, čomu sa hovorí krvavý horor.

Americký zločin (2007)

Hrozný skutočný príbeh. Ak si divák uvedomí, že sa toto naozaj stalo, prichádzaju na rad zimomriavky a zhrozenie. Je naozaj udevujuce, že niekde na svete existuje človek, ktorý je niečoho takéhoto schopný. Čo takýchto ľudí vedie k týmto činom už naozaj nikto nevie, ale táto realita, že ani neviete čo sa všetko v ľudoch skrýva a čo su schopný urobiť je hrǒzostrašné. Nikto si nevie predstaviť to utrpenie, ale pri filmovom zážitku sa len divák pozastavuje nad skutočnosťou tohto celistvého problému.

Vlk z Wall Street (2013)

Skvelo spracovaný film. Môžem potvrdiť, že skoro celý film som sa smiala. Zábavné vypracovanie krutého životného štýlu, plného drog, sexu a obchodu. Miestami som si aj začala vysvetľovať problematiku a zmýšľanie mužského pohlavia a určite som prišla aj na nejaké nové myšlienky :) Chválim aj obsadenie úloh a spokojnosť je najmä z Leonardom, na ktorého sa hlavná rola priamo hodila a zahral to skvele. Jediné čo môžem vytknúť je dĺžka filmu, tým že pri koncoch sa už naozaj divák na niektoré momenty nesústredí, tak ako na začiatku, ale celé ma to nesmierne bavilo a ani raz som nepomyslela na nudu. Dokonca vloženie smutnej citácie veľmi zaujalo a vrelo tento film odporúčam.

Zápisník jedné lásky (2004)

Famózny romantický príbeh dvoch ľudí, tak odlišných a predsa rovnakých. Páčila sa mi nedostupnosť filmu, kedy divák nevie ako sa film skončí a nenudí ho už vopred romantická idylka mnohých romantických príbehov. Skvelá réžia taktiež aj herecké výkony. Dané roly sa presne hodili na hercov a všetko do seba zapadalo. Určite by som si tento film pozrela znova. Pri niektorých momentoch mi naskakovali zimomriavky a taktiež sa to opakovalo aj pri čo i len rozprávaní obsahu. Určite odporúčam.

Newness (2017)

V popise tohoto filmu je to trocha inak popísané oproti tomu, v akej podobe sa tento film nesie. Ale to nemení nič na tom, že je to veľmi dobrý film. Určite sa pri tomto filme nudiť nebudete. Na začiatku vidíme lásku a vzťah, následne skočíme do deja ľudí, ktorí vlastne nevedia čo chcú a riešia svoje sexuálne túžby, poprípade závislosti. Následne sa prenesieme, tam kde sme boli na začiatku a popritom vyriešime ďalšie problémy, ktoré vznikli. Myšlienka super, situácie zaujímavo skreslené, myšlienkové pochody hercov na zamyslenie a skvelé pridanie náznaku sociálnych sietí v našich životoch.

Before I Fall (2017)

Videla som už viacero filmov s touto tematikou prežiť ten istý deň znova a znova, no nikdy to neomrzí. Každý, kto takýto film natočí, tak do neho prinesie niečo nové a nás to vždy zaujme. Veľmi pekná myšlienka, pretože to čo sa deje na niektorých školách a v niektorých kolektívoch je neúnosné. Nikdy nikto z nás nemôže vedieť, ako sa cíti človek, ktorému je ubližované a preto som zástanca myšlienky, že sa musíme ku každému chovať ľudsky a ak vidíme neľudské chovanie pri niekom inom napraviť to a nenechať to iba tak a prizerať sa tomu :)