Jak jsme hráli čáru (2014)

Jsem absolutním odpůrcem předabovávání našich herců našimi herci. Nechápu, proč by nemohlo zůstat slovenské znění, nu ale budiž. Nicméně zrovna u Čáry na mne dabing působil velmi rušivě, nepřirozeně. Celkově film přechází mezi komedií a dramatem. Jedna ze závěrečných scén je až tak neuvěřitelně lidská, že mne napadlo jediné: kdo si to pak odskáče? Nevím, jestli to bylo hlavně dabingem, ale nějak se mi nepodařilo pořádně se vcítit do děje, byla jsem spíš vnější pozorovatel, děj mne jaksi nedokázal vtáhnout. Bohužel mi tento film na dlouho v mysli nezůstane, byť se o to snažil, téma není všední a navíc z naší historie, děj je docela uvěřitelný, ale stejně...Něco tomu filmu hodně moc schází, nějak jsem s hrdiny nedokázala soucítit.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Poslední z trilogie Hobita pro mne byla jednoznačným zklamáním. V současné době se evidentně filmaři vzhlédli v trilogiích, které natahují stopáž do neuvěřitelných délek. A bohužel to mnohdy zavání pouze snahou vytáhnout co nejvíce peněz z kapes fanoušků. Jacksonův třídílný Hobit je ukázkou toho, jak natáhnout docela útlou knížku do mnohahodinového opusu, kde jde děj docela stranou. K mému zklamání přispěl i ten fakt, že jsem poslední díl shlédla v 3D a bohužel mi tu formát 3D nikterak smysluplný nepřijde. Většina filmu se odehrává v rytmu bitvy, ale nějak mne na ní nic nepřekvapilo, působila na mne jaksi ploše, chvílemi jsem i zazívala. Cestou domů jsme se dohadovali, jestli hvězdy tři nebo dvě:-(