Světlo a stíny (2021) (seriál)

Příběh se odehrává v těžkém fantasy světě, kde proti sobě válčí národy oddělené neprostoupitelnou temnotou zvanou the Fold. Proslýchá se, že pouze bojovník zvaný grisha, který dokáže vyvolat světlo, může temnotu porazit. O nikom takovém se dlouhou dobu nevědělo... až do teď. Je to hodně tlačené přes romanci, ale mě to vlastně nevadí. Ben Barnes? Yes, please.

John Wick (2014)

Ano, trvalo mi to, ale konečně jsem viděla toho Johna Wicka. A vlastně se mi to líbilo. Akčňáky jako žánr moc nemusím, dej bývá zbytečně překombinovaný přestože ve finále jde o tuctové bezduché střílečky. Ale Wick byl osobní. Všechno má svou cenu.

Láska a příšery (2020)

Tenhle film má všechno. Lásku a příšery, to je jasný... ale taky apokalypsu, cute psa, roboty, kombo malý drzý holky a drsnýho skorotáty, průvodní melodii ozvláštněnou banjem, příručku pravidel pro přeživší, hodný potvory a zlý lidi. Takže vlastně všechno to nejlepší z jiných apokalyptických filmů, malinko rip-off, ale pospolu to tvoří moc fajn celek. Je to vtipné, svižné a vlastně jsem si i pobrečela. Dokonalá role pro Dylana O'Briena, už jsem ho dlouho v ničem neviděla - doufám, že po tomhle se mu dobré role jen posypou! :)

GLOW: Nádherné ženy wrestlingu - Série 3 (2019) (série)

Po výborném rozjezdu bohužel dost nuda a zklamání. Přestože je i v této sezóně plno dobrých či vtipných scén (výborná epizoda Freaky Tuesday), seriál teď už bohužel upadá do zajetých kolejí moderních témat, které mě už prostě tolik nebaví, vytrácí se tam originalita a s ní i můj zájem. Jsem ráda, že více prostoru dostala Sheila a Justine se Samem, I'm a sucker for a good character development. V prvních dvou sezónách mě bavilo i přátelství Bashe a Carmen, ale to se už bohužel úplně vytratilo. :( Četla jsem, že finální sezóna byla zrušená, to je škoda...

GLOW: Nádherné ženy wrestlingu - Série 1 (2017) (série)

Příjemná atmosféra věčně prosluněného LA ve dnes tak populárních 80. letech... Světu zcela očividně vládne bílý hetero muž, zvláště je to pak cítit v showbusinessu. Tenhle seriál proto nabízí široké spektrum silných ženských postav různých etnických pozadí či vyznání. Téma ženského wrestlingu je originální a (minimálně mnou) neprobádané. Ač se tedy jedná o "o další počin o silných nezávislých ženách, kterého je teď všude plno", nápad a celková atmosféra mě zatím dost baví. :)

Zpátky do školy - Analýza virtuálních systémů (2012) (epizoda)

Přátelství Abeda a Annie je moje oblíbené a nejen o něm pojednává tahle epizoda. Jde též poprvé do hloubky Abedovy mysli. Je mi smutno, když si představím, jak všichni dodělají školu a Abed pravděpodobně zůstane sám. Už aby byl ten film. :)

Zpátky do školy - Ozdravná teorie chaosu (2011) (epizoda)

Tohle je snad nejlepší epizoda celého seriálu a jedna z nejgeniálnějších epizod vůbec. Důvod, proč miluju Community. Ten build up k tomu, než padne 1, ty hlášky ("Guys, what does a pregnancy test look like?"), Roxanne a evil study group.