Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Akční
  • Sci-Fi

plakát

Městečko Schitt's Creek - Série 4 (2018) (série)

Jsem tak ráda, že jsem na Schitt's Creek začala koukat za aktivního soužití s 19 letou kanaďankou, která ten seriál zbožňuje. Začaly jsme na sebe volat "omg David~", loučit se slovem "ciao" a scény s Patrickem prožíváme na 100%. Navrch k jedinečnosti tohoto seriálu je to zároveň milá zkušenost. :)

plakát

Čerstvé maso - Epizoda 2 (2012) (epizoda)

Na Fresh Meat jsem koukala naposled před 10 lety, ale na některé scény vzpomínám dodnes. Koukám teď znovu se spolubydlící a tahle sezóna je o tolik lepší než ta první, ty joky jsou prostě gold! Vod to Howard creeping out the window: "The only thing you might see there this time of night is another bearded dude with binoculars." Miluju Vod.

plakát

Čarodějky - Série 6 (2003) (série)

Jedním slovem - Chris! Moje dětská láska. Ráda si připomenu i po letech, byť se to už nedá sledovat se stejným zapálením. Nicméně nostalgie je tu až až.

Nesmrtelný (2015)

Příběhově zajímavé, ale bohužel neuvěřitelně předvídatelné. :( Akce a herecké obsazení tento fakt poněkud vyvážili. Matthew Goode byl (jako vždy) k sežrání.

Nezvratný osud 5 (2011)

Jsem ráda, že mám operaci laserem za sebou, protože bych do toho po tomhle filmu nešla. Film je předvídatelná slátanina a scény mezi smrtma jsou nuda. Smrti jsou bez výjimky přepísknuté. Ale sledovat to s dalšími lidmi je bomba - jak ta holka vypadla z okna a vylítlo jí oko, to jsem vřískala smíchy.

plakát

Hra na oliheň (2021) (seriál)

Zajímavé, jakým tempem Squid game nabral na popularitě. Hezké barvičky a celkový design, jako wow, ale děj si stoprocentně zasloužil víc, než jen to. Když začala první epizoda, vypadalo to slibně, ale ve finále jsem měla spíš pocit, že šlo o běžnou krvavou vymlacovačku bez hlubší myšlenky. Zůstalo ve mě spousta otázek. Drama během samotných her bylo ale skvělé.

Kocour v botách (2011)

Milking Shreka bez toho kouzla věčně otrávenýho hlavního hrdiny. Pro děti asi stačí, animace i příběh jsou fajn. :)

plakát

Vesničko má středisková (1985)

Vztah k tomu nemám, různé scény znám už od dětství, ale teď jsem to konečně viděla celé (byť jsem na chvíli usnula). Příjemné prostředí venkova, nicméně příběh tam moc není, prostě se tam dějou každodenní věci. Na to, jaká je to klasika a jak mi to každý cpe, mě to moc nezaujalo.

plakát

Sexuální výchova - Série 3 (2021) (série)

Ano, zase pět hvězd. A co víc říct? Osobně mi přijde hrozně zajímavé, jak si seriál jede ve svých kolejích, odehrává se na neurčeném místě a v neurčeném čase (kolize moderních telefonů a starých aut) a řeší velmi moderní témata, zatímco se všichni oblíkají jako moje máma v 80kách. A mě ten storytelling, vztahy a postavy prostě baví. Je to jednoduché, ale zároveň komplikované. Každá postava je důležitá a unikátní, má nějakým způsobem rozvinuté pozadí a všechny tak tvoří pěkný, chaotický celek. Tuto sezónu jsem byla nejvíc zaměstnaná vztahem Jean a Jakoba. A přestože se nám tady toho moc nedostalo, Adama(♡) a Michaela. Doufám, že se jim bude 4. sezóna věnovat víc. Zase čekat rok. :/

plakát

Shang-Chi a legenda o deseti prstenech (2021)

Film za mě i dle mého očekávání vytáhla úžasná Awkwafina. Hlavnímu hrdinovi sice fandíte, ale nedostává příliš prostoru pro rozvinutí osobnosti, je tedy trochu nudný. Zápletka je nicméně zajímavá a boje (v autobuse, na leseni) povedené. Zaporáka s hrdinou pojí osobní pouto a dostane se nám tedy celé škály emocí. Barvičky, hudba a digitální efekty pecka. Jen některé scény mi přišly úplně mimo (herec ve sklepě s rádoby vtipnými hláškami se do žánru moc nehodil). Ale určitě doporučuji, bavila jsem se moc!