ABBA: úspěch navzdory (2024)

Hutný, poctivý a krásně sestříhaný dokument pojednávající a legendární skupině, která se hraje dodnes. Škoda že toho po roce 1980 už moc neukázali (myšleno v dokumentu). Ale chápu že se to věnovalo především dění v 70. letech. Moc doporučuji nejen fanouškům této legendární skupiny.

Prahou podzemní drahou - Linka C (2024) (epizoda)

Ano, pro ty kdo znají a sledovali Šumná města to bude příjemné pokračování, pro většinu to bude šok "co to má sakra být za pořad?" Já si průjezd céčkem s panem Vávrou užil, jen bych u některých stanic zmínil více (třeba Pankrác - budoucí přestupní stanici a nové finanční centrum Prahy).

Den nezávislosti (1996)

7/10. Pěkný film o záchraně lidstva (nebo jenom Ameriky?). Film je jednoznačně nejsilnější ve své polovině a atmosféra by se v několika scénách dala krájet a samotnému mi bylo zle, jak to s námi (ne)dopadne. No nakonec to dopadlo jako každá správná americká happy-endová slaďárna. Hodně povedený biják, ale v 90. letech lze nalézt kupu lepších filmů.

Orel Eddie (2016)

7/10. Podivuhodná cesta prosťáčka z ostrovů, co si šel za svým a nikdy se nevzdal. Příběh a cesta Eddieho na diváka funguje a vy mu budete přát už od prvních minut. Díky skvělému hereckému výkonu Tarona filmu odpustíte i nechutné CGI scény, ze kterých se mi chtělo chvílemi grcat. Tak jednoduchý a přitom tak funkční film - jak prosté to je. Rozhodně doporučuji.

Polda (2016) (seriál)

Pokud chcete poldu sledovat kvůli kvůli krimi stránce, budete asi zklamáni. Případy jsou tuctové a většinou Vás v nich nic nepřekvapí. Největší síla seriálu spočívá v hlavních protagonistech, kteří jsou dobře napsáni a ještě lépe zahráni. Casting se zde opravdu povedl a ten retro styl do dnešní moderní doby seriálu neskutečně sluší. Po technické stránce také není co vytknout - kouká se na to dobře, lokality jsou pestré a stejně tak i lokalita případů, jejichž kvalita už není tou nejsilnější stránkou jak jsem psal na začátku. Seriál měl po celou dobu vysílání vysokou sledovanost, tak uvidíme, zda to 6. série byla opravdu tou poslední. Osobně si myslím že spíše ne.

Polda - Konec (2024) (epizoda)

No celý závěr mi přišel, že byl udělán strašně narychlo a dle mého by si zasloužil delší prostor a větší péči. Co se hudby, nasvícení, kamery týče, to bylo opět na skvělé úrovni. Za mě je to škoda, šlo to udělat lépe, ale i tak jsem jakožto OG fanoušek českého poldy vlastně docela spokojen.

Slídil (2014)

8/10. Skvělé vyobrazení toho, kam až jsou některé (bulvární) hyeny schopny zajít pro dobré záběry a poplácání po zádech od nadřízených. Jake Gylenhaal podal přesvědčivě chladný výkon, který jsem mu věřil od začátku do konce filmu. Film který úplně zapadl a já ho objevil náhodně v jeden sobotní večer na ČT2. Atmosféra především v druhé polovině filmu se dala chvílemi krájet. Moc povedený thriller.

Zjizvená tvář (1983)

7/10. Pokud snímek vidíte až po Mafiánech, Kmotrovi, Tenkrát v Americe a všech těhle profláknutých mafiánských filmech, nemá Vás to už ničím novým překvapit. Pokud bych film viděl před výše zmiňovanými snímky, byl bych asi odvařený. Takhle je to poctivý mafiánský příběh co Vás uchvátí skvělým hereckým výkonem Al Pacina nebo Michelle Pfeiffer a především skvěle vyobrazenou atmosférou 80´s Ameriky, diskoték a všeho okolo.

PSH Nekonečný příběh (2022)

7/10. Povedený dokument o legendách českého rapu z Prahy. Jen bych možná uvítal více záběrů z koncertů, i když chápu že tohle není žádný záznam z koncertu, ale plnohodnotný dokument. Moje nejoblíbenější skladba asi už navždy zůstane "Praha" a Jižní Město".

Polda - Podvodníci (2024) (epizoda)

Za Matonohovu nepoctivého taxikáře o 1 hvězdu navíc, jinak klasický průměr, který si 6. řada poldy konzistentně drží.