Horbet

Horbet

Lukáš Sigmund

okres Frýdek-Místek

• 9.11.2020  10:03
    Fachmani (TV pořad) (2020)

Vzhledem k počtu komentářů, po x již odvysílaných dílech, je nejspíš zřejmé, že k tomu asi není moc, co dodat. Přesto si dovolím pár řádků. V dnešní době je těžké se zavděčit novým konceptem. Možná subjektivní názor, ale řekl bych, že lidi, kteří si pustí Fachmany očekávají, že se dozvědí nějaké zajímavosti o tom, jak probíhá rekonstrukce, nějaké rady, tipy, triky apod. Takže jediné sekce v pořadu, které mě baví, jsou ty, kdy Pepa (s někým fundovaným) mají okénko a vysvětlují proč se nějaká daná věc udělala tak a tak. A proč je lepší použít takový a makový materiál a technologii. Tenhle koncept by měl podle mého názoru reálnou možnost být tím dobrým, ale jednoznačně to celé zazdil Karel Hynek. Jako sorry, ale jestli Karel nehraje svou roli a chová se takto i ve skutečnosti, tak klobouk dolů před každým, kdo s ním musel něco řešit a jednat. Bohužel mi přišlo, že lidi, se kterými jednal v pořadu, se místy museli pěkně kousnout, aby si zachovali chladnou hlavu a profesionální vystupování. V jejich očích jsem však četl zcela jasně. To je ale …. / Chudák Pepa. Mít to sám, tak by se na to dalo koukat.

• 16.7.2015  01:11
    Gravitace (2013)

Asi jsem emocionální analfabet, ale se mnou to až tak nepohlo. Sandra si skáče z jedné stanice na druhou jako Spiderman. Navíc jakto, že ISS přežila první dávku toho vesmírného odpadu bez nějakého většího poškození? A zrovna, když přiletí hérečka, tak to stanice schytá na plné čáře. Abych pořád jenom nehejtoval, tak na to, že se celý film točí kolem 1 herečky resp. 2 herců ve stereotypním prostředí se podařilo tvůrci donutit diváka vcítit se do hlavní postavy a prožívat s ní její drobné dilema co se životem :)

• 9.2.2015  19:02
    Grimm (TV seriál) (2011)

Ať si říká kdo chce, co chce. Sledování Grimma je super záležitost. Ze startu se jednalo pouze o ukázku nepřeberného množství wesenů, ale pak, když už mě seriál přestával bavit nastal zvrat. Úžasným způsobem zvelebili děj, který se stává velice napínavým. Po posledních dílech jsem byl přímo nadšený a není slovo, které by vyjadřovalo tak velkou touhu po dalším díle :)

• 7.10.2014  21:43
    Lucy (2014)

Velmi zajímavá myšlenka, ale pokulhává zpracování. Kdyby to natočili celkově jako fylozofický film na bázi dokumentu, tak by udělali lépe. Ale protože zde účinkují v hlavních rolích mí oblíbenci, tak i téhle slátanině dám 5* za nápad a hlavně, jak jsem zmínil tu myšlenku. Co mě dále příjemně překvapilo, že Lucy nebrala přílišný ohled na ostatní, jak v nemocnici, tak na cestě. To, že prostě z Lucy neudělali boha (klaďase), ale reálně uvažující ženskou, která se dostala do takovéhle situace. Abych to shrnul: Bez akčních scén super podívaná. Důležitá je u tohoto filmu FILOZOFICKÁ OTÁZKA-->Co by člověk dokázal při vyšším procentuálním využití svého mozku? :)

• 28.7.2014  00:08

Pěkná herečka v hlavní roli elfky, motivy veleúspěšné MMORPG hry World of Warcraft, ale to je asi vše, co je na filmu zajímavé. Avšak když bych odmyslel některé fádní souboje a pomalu se odvíjející děj, u kterého už v prvních minutách víte jak to skončí, ale i tak čekáte nějaké spestření efekty či zvratem, kterého byste se asi načekali, tak přece pořád tam jsou ti zelení orkové a trpajzlíci se střelným prachem. Nemůžu dát 2, ale ani 4 hvězdy.

• 25.7.2014  12:44
    Hercules (2014)

Klasická přehlídka svalů Dwayne Johnosona, která však příjemně překvapila svým zpracováním známého titulu Herkula, tak trochu jinak, než jsme zvyklí a právě proto si film z mého pohledu zaslouží 4/5. Nenastal ani přehršel scén, ve kterých by Herkules sám ničil celé armády či zkrátka byl jako kráčející skála, kterou nic nezastaví, což je další kladný aspekt filmu.

• 28.12.2013  15:50
    Riddick (2013)

Zpracování super, ale velké zklamání v ději, který byl takřka stejný jako u černočerné tmy. Čekal jsem spíše nějakou pořádnou nerealistickou řezbu Vin Diesla proti celému světu.

• 28.12.2013  15:47
    Avengers (2012)

Jednoduše geniální nápad spojení nejznámějších superhrdinů marvelu do jednoho filmu. Doufal jsem, že z filmu tvůrci neudělají "slátaninu" efektů a nesmyslných soubojů a byl jsem velmi potěšen, že se tak nestalo. Zajímavé je, že když se člověk podívá zpětně na filmy o jednotlivých hrdinech, tak uvidí souvislosti, které mu předtím unikly a zjístí, že MARVEL to měl pěkně promyšlené od začátku :)

• 28.12.2013  15:41
    Hra o trůny (TV seriál) (2011)

Dokonalá středověká řezba zasazená do fantasy světa, do kterého se postupně přidává magie a nadpřirozené bytosti, což dělá ze seríálu jeden z nejlepších history-fantasy seriálu vůbec. Odlišuje se (v dobrém) od jiných seriálů tím, že tam není hlavní hrdina, ale je jich tam celá spousta a každý si může vybrat právě toho svého, kterému "věří". Nastávají tu však velice, ale velice neočekávané převraty v ději, kde zcela nečekaně může zemřít právě Váš hrdina.