Karamazovi (2008)

Pro mě jednoznačně nejlepší český film posledních let. Úžasná předloha (díky, Fjodore Michajloviči) převedená výborným scénářem do současnosti. Povedené propojení divadelních a „soukromých“ partů. Geniální herecké výkony, při kterých se tají dech (Trojan jako otec Karamazov je neskutečný a Dmitrij a Ivan jsou taktéž zahraní na výbornou). A nádherná hudba, která při které vám naskočí husí kůže. Nemám ani po pátém zhlédnutí co vytknout.

Šviháci (2008)

Toto dílko mě uchvátilo už napoprvé a to hned z několika důvodů. Prvním jsou chytlavé a povedené melodie. Druhým nádherné kostýmy a líčení. Třetím důvodem je Oksana Akinšina – překrásná ruská herečka, jejíž Polly prostě ve filmu nemá konkurenci a vůbec se Melsovi nedivím, že je z ní paf. A čtvrtým důvodem je krásný jazyk, kterým ruština zajisté je. Je to prostě svěží, kouzelný a nadmíru pozitivní muzikál, který všem ráda doporučím.

Prima sezona (1994) (seriál)

Velmi povedená adaptace mého nejoblíbenějšího díla od Josefa Škvoreckého. Hlavní postava je perfektně obsazena, a i když se v každém díle honí za jinou sukní (a skoro vždy marně), nemůžete ho jen tak lehce odsoudit jako holkaře, ale naopak v něm vidíte v nepochopeného romantika:-) Zajímavým faktem také je, že se zde objevuje řada později významných českých hereckých hvězd a hvězdiček. Čeho si obzvláště cením je, že si seriál zachoval ducha románu. Jsem s touhle podobou Škvoreckého díla velmi spokojena a vždy se na ni ráda podívám.

Skins (2007) (seriál)

Nejlepší seriál o dospívání, co jsem zatím viděla. Srdcovka, kterou můžu vidět dvacetkrát a nikdy mě neomrzí. Každé generace měla něco do sebe a nakonec si mě získala. 1. generace (1.+ 2. řada) – člověk si je hned všechny zamiloval, byli prostě první a nezapomenutelní. Nejoblíbenější postavy – Chris, Cassie a Maxxie. *** 2. generace (3.+4. řada) – nejdrsnější generace, kontroverzní postavy, ale i silné příběhy. Nejoblíbenější postavy – Emily a JJ. *** 3. generace (5.+ 6. řada) – nejsoučasnější generace, pomalý rozjezd, ale v 6. řadě se vrátila zpátky ke kořenům Skins a vyrovnala se svým předchůdcům. Nejoblíbenější postavy - Gracie a Rich. *** 7. řada – pro mě skvělé zakončení, postavy dospěly a vzaly odpovědnost za svá rozhodnutí – a přesně o tom je život. Jen mě mrzí, že se v poslední řadě neobjevilo víc postav. Nejotravnější postava celého seriálu – Sketch, ale v 6. řadě jí zdatně šlapala na paty Franky a ve 4. Effy.