• Rodinný

S čerty nejsou žerty (1984)

Výborný námět, výborný scénář, výborné obsazení. Triky na svou dobu velmi dobré, ostatně v Nesmrtelné tetě o deset let později nejsou o mnoho lepší. Vše do sebe krásně zapadá. Zdařilá hudba i písně. Je to jeden z nejčastěji citovaných filmů "Asi vítr." "Na doživotí do konce života." Hrané pohádky Boženy Němcové a Jana Wericha patří mezi naše nejlepší pohádky vůbec.

Vikingové (2013) (seriál)

V současnosti jeden z nejlepších seriálů, nechybí příběh, akce ani napětí a dějové zvraty. I výprava se zdá být poměrně historicky věrná. Seriál je rozhodně jednou z nejlepších sond do života Vikingů. Velmi se těším na další sérii.

Pelíšky (1999)

Film, který nesmí o Vánocích chybět, se spoustou dnes již zlidovělých hlášek. Z těch velkých například "Proletáři všech zemí..." nebo "Muž s koženou brašnou." z těch menších "To není jako práce s buzolou, děti." Rozhodně jeden z našich nejlepších porevolučních filmů a čím více dalších filmů se točí, tím více vyčnívá. Škoda jen, že končí smutně.

Sex Tape (2014)

Poměrně zdařilá hollywoodská komedie. Do poloviny velmi zábavná potom už vtipnost pomalu opadá. Většina současných českých komedií však není dobrá ani do poloviny. Jason Segel mile překvapil jednak vzhledem, jednak tím, že se mu vcelku podařilo odpoutat od postavy Marshalla, která mu však stejně zůstane do konce života. Bez závěrečných ukázek z videa bych se klidně obešel.

Cesta do pravěku (1955)

Jeden z nejlepších trikových filmů své doby. Vyrůstaly na něm generace kluků a učili se z něj filmaři po celém světě. Dokáže oslovit dětského diváka ještě dnes po šedesáti letech od svého vzniku. Pro současného diváka i pro celý film je dobře, že se už tenkrát v roce 1955 točil v barvě.