Ona (2013)

Unikátní emoční, sociální a filosofická studie.

Godzilla (2014)

Po shlédnutí traileru mi zůstala v ústech chuť nepoznaného mystéria, po shlédnutí celého filmu již jen trpká chuť zklamání.Celý děj se v duchu dnešní "hollywoodské" tvorby točí kolem dvou generací nefungující rodiny, která je velmi příhodně stavěna do centra všech nebezpečných situací, které se v průběhu filmu objeví. Toto rodinné drama je místy střídáno efektními záběry na kousky godzilly a jejích oponentů jako vystřižených z nechvalně známého filmu Cloverfield. Jedno klišé střídá druhé a charaktery jsou tak ploché, že větší hloubky by dosáhli i kartonoví panáci. Osobně se rád vrátím k Emmerichově verzi.

Schindlerův seznam (1993)

Film, který ve mě zanechal hluboký dojem. Ač se v poslední době Spielberg snaží prezentovat svou tvorbou spíše jako tuctový Holywoodský režisér podléhající "módním trendům" ve filmografii, Schindlerův seznam mi ukázal, jak skvělých počinů je tento člověk schopen. Schindlerův seznam jako převyprávění příběhu muže, který prochází tváří v tvář zrůdnostem holocaustu přeměnou z oportunistického sobce v člověka se svědomím, nám může být do jisté míry i vzorem a příkladem toho, čeho všeho je člověk (jak jednotlivec tak i celý druh) schopen. Závěrečný strhující výkon Liama Neesona byl pak zlatým hřebem celého tohoto skvostného díla.