Penny Dreadful (2014) (seriál)

Slabé, slabé, slabé... Dúfal som aspoň v niečo ako Bratstvo vlka (ktoré by už dnes aj tak neobstálo), no dostal som len trochu drsnejší Supernatural. Originalita veškerá žádná, dialógy aj "zápletka" ako pre debi... ako pre nie práve najchytrejších jedincov, hneď od začiatku som sa vlastne nudil. Asi som predsa len trochu sklamaný, no nemôžem hovoriť, že som s týmto nepočítal. Dnes sa už tvorcovia musia snažiť viac, aby zaujali. Toto proste nie.

Robocop (2014)

Nebyť slávnej predlohy, bol by tento film len ďalší scifi akčňák do radu. Všetko bolo len akosi na povrchu a ja som sa vôbec (narozdiel od predlohy) nedokázal do tohto filmu vžiť. Scéna z Teheránu bola nedotiahnutá, potenciál iných robotov celkovo nevyužitý, zápletka nič moc, príliš veľa Robocopovej ženy... Prvá časť, ako premena bola v poriadku (aj keď v prvom filme to bolo jednoduchšie a stále tak nejak "drsnejšie", aj napriek záberom najprv obhoreného a neskôr len pozostatkov z Kinnamana). Len z nostalgie a vďaka hereckým výkonom dávam 3 hviezdičky.

Černý jestřáb sestřelen (2001)

Pre mňa jeden z najpreceňovanejších filmov vôbec. Neskutočne nudný dej, klišé scény všade, kde sa pozriete. Z hviezdneho obsadenia, dobrých záberov a efektov ešte žiadny film nevyžil, a toto nie je výnimka. Nemám problém nebyť ovca, vykročiť z davu a označiť tento film za prinajlepšom priemerný. A toto je jeden z mála prípadov, kedy je IMDb hodnotenie presnejšie ako tu.

Enderova hra (2013)

Totálne nevyužitý potenciál a prehánka klišé. Tento film by nebol ničím originálny ani pred desiatimi rokmi. Navyše fagan, ktorého znenávidíte na prvý pohľad ako záchranca sveta? Prosím vás...

Gravitace (2013)

One (wo)man show Sandry Bullockovej. Napriek tomu, ako hrozivo to znie, obstála celkom dobre. A nie len ona, ale celý tento film. Už dávno sa mi nestalo, aby som ho celý presedel s vyvalenými očami a otvorenou papuľou. Veľmi pútavé a dynamické, k čomu dopomáha aj hudba. Som zvedavý, ako sa Steven Price osvedčí, pretože o ňom určite nepočujeme posledný krát. SPOILER: jediné mínusko patrí rozprávkovému koncu.

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Nemôžem si pomôcť, ale nápad týchto kníh (a je mi úprimne jedno, či je z hlavy Collinsovej, alebo z dákej japonskej mangy) sa mi tak veľmi páči, že by ma uspokojilo snáď akékoľvek spracovanie. Postavy sa správajú ľudsky a konečne som sa dočkal filmu, kde nikto nikomu nepovie "Hasta la vista, baby" predtým, ako ho zabije (nič proti Termovi, toho mám rád :D, do niektorých filmov sa to ale jednoducho nehodí). A ďalej uvedomujem si, že sa to muselo politicky vyvŕbiť a tie pasáže sa mi takisto páčili, ale bolo tým pádom ukrojené z arény. Nepotrpím si na akciu, ale prišlo mi to neúplné a nevychutnal som si ju ani zďaleka tak, ako v jednotke. Myslím, že tvorcovia mali porozmýšľať o rozdelení už druhej knihy na dve časti a nie až tretej. Každopádne som sa ale nenudil a dojem mám taktiež dobrý, čo je predsa hlavné.

Domek z karet (2013) (seriál)

Ten, kto si vravel, že tento seriál bude len o machináciách a intrigách vo vysokej americkej politike, má v podstate pravdu. Ale to, akým štýlom je toto zdanlivo nezaujímavé prostredie zachytené, zaujme snáď úplne každého vďaka svojej dynamike, či už v dialógoch, strihu alebo samotnom deji. Samozrejme nemôžme nespomenúť vynikajúceho Kevina Spaceyho a Robin Wrightovú. Musím si však podrypnúť do Kate Mara a do jej postavy Zoe Barnesovej, ktorá mi nie je dvakrát sympatická. Asi si treba zvyknúť, že v tejto brandži je každý ambiciózny až za hrob. Takisto hudba je miestami prinajlepšom "divná" a mierne rušivá. Takéto malé chybičky krásy sa tu ale ľahko prehliadnu a ja rád tento seriál ohodnotím piatimi hviezdičkami.