Internát (2007) (seriál)

Hoci herecké výkony sú značne, ak nie veľmi slabé (postáv je však príliš veľa, a tak sa výber hercov akiste praktizoval aj skrz výšky honorára). Napriek tomuto deficitu je však seriál príjemným spestrením - popri všetkých ostatných krimiseriáloch "na jedno kopyto", ktoré aktuálne bombardujú televízneho diváka, Internát má svoju myšlienku, ktorej sa počas celých 7 sérií drží a ktorú prehlbuje. Mysterióznosť je takmer vždy použitá na tých správnych miestach, nie je to žiadne prehnané využívanie záhadných prvkov. Na to, že každá časť trvá takmer hodinu a pol, je až obdivuhodné, že sa takýchto častí podarilo natočiť viac než 70. A všetky dokážu diváka zaujať rovnako dobrým spôsobom, čo pri seriáloch nebýva pravidlom.

Fish Tank (2009)

Dostatočne verným spôsobom zobrazené prostredie (čo sa zasadenia príbehu týka)... Katie Javis sa svojej prvej "väčšej" filmovej úlohy zmocnila na jednotku. Ani voľba sprievodnej hudby nebola najhorším riešením a prostredníctvom filmu má divák možnosť započúvať sa do tentokrát príjemného britského prízvuku.

Odpojit (2012)

Fantastický film (nielen) o tom, aké zhubné následky môže mať prílišné vysedávanie za internetom a hlavne komunikácia s neznámymi ľuďmi. Slow motion v samom závere, a to posplietané z viacerých situácií, bolo vynikajúce, rovnako ako hudba Maxa Richtera. Skarsgard sa mi v klasických filmoch pozdáva čoraz viac, ani tentokrát nesklamal. Je to niečo diametrálne odlišné, než seriál True Blood, kde hral upírskeho drsniaka. Film Disconnect pozostáva z nejedného silného momentu, a čo je dôležité - odôvodnene núti človeka zamyslieť sa nad hodnotami ako takými.

Tajemná huldra (2012)

Je to zvláštne, ako na mňa tento film zapôsobil. Pokojne by som ho mohol ohodnotiť ako zlý aj ako dobrý, ku každému z týchto dvoch pólov by som mohol na obhajobu napísať hneď niekoľko vecí. Ale fakt, že - napriek tomu, že prakticky ide o fantasy - film človeka (i keď určite nie každého) núti zamyslieť sa nad istými vecami, ma naklonil k tomu, že ide o vydarený kúsok. Veľmi netradičný film, rozhodne nič (a keď vravím nič, myslím tým NIČ) porovnateľného s del Torovým Faunovým labyrintom.